Jump to content

Huse Octavia2,


codz
 Share

Postare recomandată

Sau cotiera ? Initial aveai o husa pe cotiera...

Modificat de mafia
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bridefo

    23

  • Valix

    19

  • gabriel

    15

  • gabiTdi

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sau cotiera ? Initial aveai o husa pe cotiera...

Pe cotiera a pus o husa din acelasi material. Imi cer scuze ca nu am pus o poza sa se vada si asta.

Felicitari sotiei,sunt chiar frumoase

Dar pentru fetele de usi?

Fetele pentru usi au ramas negre la mine. Dar pune si pe fete daca vrei. Chiar si pe plafon.

Dar va dati seama ca pretul creste precum si timpul de lucru acolo.

Am vazut masini facute si pe fetele de la usi si pe plafon, de obicei masini mai vechi putin, si aratau foarte bine.

Modificat de doarmarius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:icon_thumright: A fost alegerea soției. Nu știu dacă ești
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frate nu ma mai satur sa nu le privesc sant foarte tari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frate nu ma mai satur sa nu le privesc sant foarte tari

Mersi. Un drum pe acolo si vei avea si tu. :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar pe scaune cum stai la viraje nu aluneci de pe ele adica mai au 'groapa'

Nu te supara aceiasi chestie am facut-o la un cielo si imi cam luam viteza de pe scaun in viraj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar pe scaune cum stai la viraje nu aluneci de pe ele adica mai au 'groapa'

Nu te supara aceiasi chestie am facut-o la un cielo si imi cam luam viteza de pe scaun in viraj

Nici o suparare. :(

Sincer iti spun, se comporta foarte bine. Nu am avut nici o senzatie de genul asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am dat si eu comanda de un set de huse la domnu Marius din piatra neamt , eu locuiesc acum in belgia , am vb cu el prin tel , am trimis pe cineva la el , lea platit si mi lea trimis aici , cu niste instructiuni prin tel de la domnu marius le-am montat eu , a iesit super , nu iti dai seama ca-s huse . Doarmarius m-am inspirat din pozele tale si am ales materialul tau, el mi-a zis ca are foarte multe sortimente de materiale dar nu are cum sa mi le arate , nu le are cu netul sau sa faca poze sa imi arate , ale tale mi-au placut cum au iesit din ce am vazut eu in poze. Am sa revin cu niste poze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca s-a discutat despre aceasta persoana, dar in Recas (cred, oricum o localitate apropiata de Timisoara) se afla un mosulet misterios care a lucrat la o fabrica de scaune din Zona. Foloseste ca materiale chiar fata de scaun care este folosita la firma respectiva. Husele le-am vazut pe un logan si pe un ford fusion care, din pacate nu au scaunele atat de profilate ca octavia. O sa il rog pe cumnat sa imi faca cateva poze la huse si o sa le pun aici. Chestia e ca, daca nu are sablon pentru masina ta, trebuie sa stai acolo 6-8 ore, poate chiar a doua zi, si ti le monteaza el personal foarte ingrijit. Material are destul de multe nuante, dar e la noroc, adica in functie de ce are pe stoc. Pret ... la logan acum 3 ani a fost 1 milion si anul trecut la fusion cu airbaguri laterale au facut 1.3 milioane. Arata foarte bine, nu atarna nu cad si nu se deplaseaza de pe scaun. E mult pana face domnul un sablon. Promit sa revin cu poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am dat si eu comanda de un set de huse la domnu Marius din piatra neamt , eu locuiesc acum in belgia , am vb cu el prin tel , am trimis pe cineva la el , lea platit si mi lea trimis aici , cu niste instructiuni prin tel de la domnu marius le-am montat eu , a iesit super , nu iti dai seama ca-s huse . Doarmarius m-am inspirat din pozele tale si am ales materialul tau, el mi-a zis ca are foarte multe sortimente de materiale dar nu are cum sa mi le arate , nu le are cu netul sau sa faca poze sa imi arate , ale tale mi-au placut cum au iesit din ce am vazut eu in poze. Am sa revin cu niste poze

Ma bucur. Sa le folosesti sanatos.

Off topic. Cum e iarna pe acolo? De Craciun voi fi si eu pe acolo. Imi raspunzi prin PM. Mersi.

Modificat de doarmarius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare,

De curand sunt si eu posesorul unei Ocavii si as vrea sa pun huse pe scaune pentru ca am copil mic. La Cluj a cumparat cineva recent huse pentru Octavia 2? Imi puteti sugera ceva huse de calitate? Am citit pe topicul asta ca prin 2007 au fost colegi care au cumparat huse de la Compexit, dealerul Skoda din Cluj si nu au fost multumiti de calitatea lor. A mai achizitionat cineva mai recent huse de la vreun dealer Skoda? S-a schimbat ceva in calitatea lor?

Domnul Marius de la Piatra Neamt se mai ocupa de huse facute la comanda? Ar fi cam departe sa merg de la Cluj la Piatra Neamt numai pt huse.

Ma gandeam sa comand ceva huse de pe site-ul www.huse.ro si sa le montez singur...a comandat cineva recent huse de la ei? Ceva pareri? Vad ca scaunele din fata au ceva protectii de plastic negru la partea dreapta a sezutului, unde este si maneta pentru reglajul inaltimii. Cum procedez ca sa dau jos acele plastice si sa montez husele pe scaune?

Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
cristiblabla

A aflat cineva daca domnul Marius de la Piatra Neamt se mai ocupa cu asa ceva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bogdanpiatra

da, se mai ocupa, dar a aschimbat sediul atelierului!

Tot de aici de pe forum spunea cineva ca le face si la comanda fara masina si ti le trimite prin posta! Pe criza asta nu vad de ce nu ar face!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai are cineva numerele de telefon de la domnul Marius din Piatra Neamt?

Cum se monteaza husele pe scaunele din fata la Octavia 2, ca scaunele au in lateral niste protectii de plastic. Cum pot sa scot acele protectii de plastic?

Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bogdanpiatra

Eu nu, dar poate incerc sa fac rost, daca vreti neaparat! stiu ca la fostul atelier erau afisate in geam,

.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

@bogdanpiatra,

Cand poti, te rog fa rost de numarul de telefon actualizat de la domnul Marius.

Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bogdanpiatra

Incerc zilele astea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

am acumparat din real un set de huse universale la pret promo de 49.99 lei

recomand huse custom deoarece astea universale se intind aiurea, se scamoseaza repede si lasa spatii neacoperite din bancheta.

le voi schimba cat de curand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sunat recent la reprezentanta Skoda din Cluj, Compexit, si ei mi-au spus ca colaboreaza cu o firma care face huse custom. Pretul ar fi intre 330 RON si 628 RON, in functie de materialele folosite. Au paletar de culori si materiale. De asemenea asigura si montajul (se plateste separat pentru montaj). Tipul de la Skoda le-a laudat foarte mult, cum ca ar potrivi perfect si nu fac cute, si cineva care nu stie dinainte ca ai huse nu poate sa-si dea seama la o simpla privire ca ai huse pe scaune.

Acum nu stiu ce sa zic, pe topicul acesta am gasit posturi mai vechi de prin 2007 in care lumea se plangea de husele montate la reprezentanta. Tipul de la Skoda mi-a zis ca ei colaboreaza cu aceeasi firma de multi ani. Sa se fi schimbat calitatea lor intre timp?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bogdanpiatra

@bogdanpiatra,

Cand poti, te rog fa rost de numarul de telefon actualizat de la domnul Marius.

Merci.

Numarul actualizat al domnului Marius: 0741753728

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@nicaro,

Cum ai montat husele pe scaunele din fata la Octavia? Poti sa-mi explici si mie cum se dau jos plasticele laterale?

I-am contactat si eu pe cei de la huse.ro, dar eu am airbaguri in scaune si sunt cam in dubiu cu solutia folosita de ei, cu o clapeta cu scai. Ma mai gandesc.

@bogdanpiatra,

Merci mult de numarul domnului Marius.

Daca ne-am aduna mai multi din vestul tarii sa comandam huse impreuna si sa vina domnul Marius intr-un oras sa le monteze la toti(cum a facut mai demult pt Bucuresti) ar fi o treaba buna.

Modificat de Laurentiu M
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@nicaro,

Cum ai montat husele pe scaunele din fata la Octavia? Poti sa-mi explici si mie cum se dau jos plasticele laterale?

I-am contactat si eu pe cei de la huse.ro, dar eu am airbaguri in scaune si sunt cam in dubiu cu solutia folosita de ei, cu o clapeta cu scai. Ma mai gandesc.

Am demontat scaunele si am fixat husele cu scaunele scoase din masina. Nu am dat plasticele laterale jos deoarece nu este necesar acest lucru. Nu vad de ce scaiul ar fi o problema la deschiderea airbag-ului din moment ce la scaunele originale sau la alt tip de huse este doar un decupaj pe interior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bogdanpiatra

Ce nu imi place mie pe acel site este ca nu poti sa iti dai seama exact de felul materialului! daca citesti vei vedea ca majoritatea este tricot cu burete pe dedesubt.Solutie aleasa de toti producatorii de huse ieftine, gen celor care se gasesc in metro, lidl, etc. Buretele ala in timp se faramiteaza si trebuie aspirata tapiteria. Am asa ceva pe masina, deocamdata sunt inca bune, au fermoar pentru banchetele spate, etc, etc, le mai asez cu mana dar pretul a fost 30 de lei!

Multe din materialele de pe acel site de huse par a fi de genul asta, inclusiv cel perforat!

La Marius am vazut materiale de calitate, iti alegi tu cum vrei, poti sa pui si piele ecologica pe margini, etc, etc! Bine, si pretul e pe masura, dar montajul e inclus, cu toate scaunele demontate, etc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!