Jump to content

Huse Octavia2,


codz
 Share

Postare recomandată

Cineva a trimis un email la ei si a cerut niste preturi, si le-a postat pe forum reno. Eu le postez aici, poate intereseaza pe cineva :).

Mail de la sales manager pieleauto.ro:

Buna Ziua,

Preturile pentru tapiterie standard din piele naturala destinata exclusiv

industriei auto (scaune fata + bancheta + tetiere + cotiere + panouri

usi):

Tip piele Pret

Piele auto import Austria - 900 Euro

Piele Audi Volterra - 1500 Euro

Piele Audi Natur - 1500 Euro

Piele Audi Valcona - 1700 Euro

Piele Audi Nappa - 1700 Euro

Piele Bmw Montana - 1300 Euro

Piele Bmw Dakota - 1300 Euro

Piele Bmw Bison - 1550 Euro

Piele Bmw Nasca - 1550 Euro

Piele Bmw Nappa - 1600 Euro

Piele Mercedes-Benz Genarbt - 1300 Euro

Piele Mercedes-Benz Catania - 1350 Euro

Piele Mercedes-Benz Oldtimer - 1400 Euro

Piele Mercedes-Benz Lugano - 1450 Euro

Piele Mercedes-Benz Designo - 1500 Euro

Piele Mercedes-Benz Nappa - 1600 Euro

Piele Ferrari Nappa - 1600 Euro

Piele Porsche Nappa - 1700 Euro

Piele Volkswagen Vienna - 1500 Euro

Piele Connolly - 1700 Euro

Puteti opta pentru orice culoare (peste 300 nuante disponibile) sau

combinatie de culori, preturile de mai sus fiind stabilite in functie de

tipul de piele, nu in functie de culoare. Click pe link-ul urmator pentru

toate tipurile de piele:------------------------------------

Orice tip de piele din cele de mai sus se poate perfora. Click pe link-ul

urmator pentru tipurile de perforare:

--------------------------------------------

Optional putem monta sistem profesional de incalzire in scaune din carbon.

Pret - 150 Euro - 1 scaun

- 220 Euro - 2 scaune

- 400 Euro - 2 scaune + bancheta

Click pe link-ul urmator pentru mai multe detalii despre incalzire:

-----------------------------------------------------------

Pentru mai multe detalii sau orice fel de intrebari nu ezitati sa ne

contactati la unul din numerele de mai jos.

----------------------------------------------

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bridefo

    23

  • Valix

    19

  • gabriel

    15

  • gabiTdi

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Merci mult de informatii. Vad ca preturile sunt de la 1300 EURO in sus.

Eu am o problema: tapitaria de pe masina mea se murdareste repede si este greu de curatat.

O tapitarie dintr-un material, piela sau imitatie de piele, orice care se poate sterge cu o carpa uda, m-ar rezolva.

1300 Euro sunt 5.400 Ron, dublu fata de cat cer cei de la huse-auto.ro, O2 nu este o masina premium,

rezolvarea problemei mele nu merita o asemenea investitie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Sal.......

Sal.........caut 3 sau 4 doritori care cor sa-si puna Huse pe masina de la Domnula Marius de la Piatra Neamt.......eu am vazut cum a lucrat acum 2 luni la 4 masini Skoda Octavia 2 si am fost foarte impresionat de cum au iesit .........Nota 10+.... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel mai bine trebuie sa mergem cu masina acolo ca sa cada perfect husele deoarece demonteaza scaunele..asa ca nu stiu cati o sa gasesti disponibili..si eu as fi interesat..dar nu acum momentam poate mai incolo..SUCCES!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu trebuie sa mergem noi la Piatra Neamt vine in Bucuresti,dar trebuie sa fim cel putin 5 masini altfel nu bate drumu pentru 2 masini...........husele mele sunt gata dar mai trebuie masini.......daca nu trebuie sa ma duc pana acolo.........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si care ar mai fi pretul ptr huse octavia 2 (textil) tot in jur de 600 ron???...poti sa-l suni si sa-mi spui si mie..MERSI

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Huse textile gasiti la dealer. Sunt 700 ron si sunt din acelasi material cu tapiteria. Plus ca se fac special pentru modelul masinii asa ca totul se va potrivi perfect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai bine suni si intrebi............Marius 0724347455

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Albert Premium
Da-mi voie sa te contrazic nitel. Mie mi se pare foarte buna stofa de pe husele O2. Am efectuat acum o luna o curatare profesionala a scaunelor si plafonului (pret 105 RON), si masina arata ca noua in interior. probabil ca depinde si de nivelul de echipare ales. La mine a fost Elegance.

Imitatie de piele la 2.600 RON, mi se pare enorm de mult. As fi dat banii astia daca era piele, si nu intoarsa! Sa fie mai usor de curatat. Asa, pielea intoarsa, odata murdarita, nu stiu cum iese la curatat. Mai degraba as alege stofa, pe care o dai jos si o bagi la masina de spalat si e ca noua - dar bineinteles, toate astea, dupa ce nu se mai poate scoate fata tapiteriei originale, sau e foarte tocita, sau rupta. Altfel nu vad rostul huselor.

Buna ziua,

In calitate de reprezentant al site-ului www.husa-auto.ro, rog toti utilizatorii acestui forum care au pareri despre produsul comercializat de firma noastra - atat negative cat si pozitive - sa le posteze in cadrul topic-ului dedicat acestui produs, pentru a nu lasa loc de neintelegeri sau pentru a clarifica anumite detalii privind calitatea materialelor sau modalitatea de curatare a acestora.

Va multumesc.

http://vwforum.ro/index.php?showto...52005&st=20

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
La banii aia iti pui huse din piele naturala.Problema e ca nu stiu nici un mester in Cluj :)

Am eu un prieten care mi-a facut rost de huse originale, cine cunoaste..... sunt cu incalzire in spatar si sezut doar ca legaturile la bricheta sau adaparea la curent se face individual/personal. Le-am luat cu 200 euro/scaunele din fata. 0752109846 e nr meu de tel. si vb!

post-50535-1248561861_thumb.jpg

post-50535-1248561911_thumb.jpg

Modificat de DanuAL
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 4 months later...
Guest jepcarusam

am vazut o masina facuta la o tapiterie gen de cartier ..... pe undeva pe lang pro tv arata super bine .... si materialul folosit si cusaturile .....

cei de acolo se laudau ca unde sunt airbagurile au facut un tip special de cusatura si astfel nu sunt influentate airbagurile - nu am avut ocazia sa testez asta ;)

daca intereseaza pe cineva revin cu informatii si detalii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi interesante niste preturi ale realizarilor lor, ca sa nu mai vorbim de niste poze (am si eu pe unii care se lauda in cartier ca fac si dreg , dar au niste cusaturi pe la extremitati de o iei la fuga, ce sa mai vorbim de materiale)... :Driver:

Intr-adevar la airbag-uri (scaunele fata) le cos cu un anumit tip de ata care se poate desface usor , facand astfel loc airbag-ului sa isi faca datoria (in caz ca..).

Daca poti face ceva in sensul asta te asteptam cu informatii proaspete! :biggrin:

Modificat de radiomaniack
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Salutare.

Acuma cateva zile mi-am pus huse la domnul Marius din Piatra Neamt. Noroc ca am fost in concediu pe acolo si am reusit. M-au costat 470 lei .

Un om extraordinar. Am facut poze in timp ce le monta , dar momentan calculatorul de acasa e mort. Cand il fac voi pune poze . A iesit excelent. Sunt foarte multumit.

Voi reveni cu poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Salutare.

Acuma cateva zile mi-am pus huse la domnul Marius din Piatra Neamt. Noroc ca am fost in concediu pe acolo si am reusit. M-au costat 470 lei .

Un om extraordinar. Am facut poze in timp ce le monta , dar momentan calculatorul de acasa e mort. Cand il fac voi pune poze . A iesit excelent. Sunt foarte multumit.

Voi reveni cu poze.

salut, ceva poze la lucrare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a uitat de poze :coffee_lol:

si eu as fi curios sa vad cum au iesit.

de ceva vreme caut si eu pe cineva sa-mi faca niste huse si materiale pentru huse. stiti de unde se pot cumpara?(eventual zona brasov, ploiesti, bucuresti).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Imi cer scuze dar timpu asta bata-l vina. Va promit ca in seara asta voi pune pozele .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare , super tare husele , zici ca sunt asa din fabrica :) , mie imi plac mult , da si tu te rog un nr te tel unde sa il contactam pe domnu , pe mine ma intereseaza un set

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

airbag-urile,mai face poc? :blink:

Sper sa nu aflu niciodata.

Dar din cate am vorbit cu domnul Marius, fac poc.

Numerele de telefon care le am eu:

0741753728

0724347455

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum iti trebuie si centuri bej. :blah:

:) A fost alegerea soției. Nu știu dacă ești

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari sotiei,sunt chiar frumoase

Dar pentru fetele de usi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!