Jump to content

Huse Octavia2,


codz
 Share

Postare recomandată

Am o intrebare pentru cei care v-ati pus huse... : cu airbagurile laterale cum ati facut ?

Ale mele (dela PORO) sunt decupate pe lateral in dreptul airbagurilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bridefo

    23

  • Valix

    19

  • gabriel

    15

  • gabiTdi

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

Azi am trimis un mail la http://www.husa-auto.ro/ si am si fost sunat. Au preturi destul de mari fata de cei de la huse.ro. De ex la O2 in functie de material unele erau 181 Euro + TVA si altele ajungeau pana la 361 Euro + TVA pe husa-auto pe cand pe huse.ro pretul este de 230 + 10 lei buzunare.

Din discutia telefonica cu cei de la husa-auto am inteles urmatoarele: materiale originale, matrita este luata direct de pe scaunele originale skoda, pentru airbagurile laterale au o cusatura speciala care se descprinde in caz de accident. (sper sa nu fiti nevoiti niciodata sa-i contraziceti), materialele textile se pot combina cu piele ecologica. Cam atat imi aduc aminte. Am inteles ca vor discuta cu Voinea pentru discounturi pe saptamana viitoare pentru forumisti.

Pun si tot mailu primit azi de la huse.ro pentru o cat mai buna documentare.

Pretul de 230 + 10 lei este pentru toate scaunele(scaune, bancheta, tetiere,

cotiera fata), include transportul .

In cazul in care achitati prin transfer bancar in contul nostrum din ING

BANK (la ultimul pas , la comenzi on-line se genereaza o proforma cu acelasi

numar cu numarul comenzii), la acest pr

Modificat de doarmarius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da intradevar pretul la >>>>>>..http://www.husa-auto.ro/ ... este de 420 E cu tot cu montaj....deci cu mult pretul peste posibilitati....tinand cont ca sunt si din material textil...!!!!!..

Modificat de florina7
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Primit cu ceva intarziere husele pt O II de la www.huse.ro

Montat ieri, cam o ora de chin.

Vin destul de bine, materiale de calitate, multumit de ele.

Cu tot cu livrare in provincie, 250 Ron.

:icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie unul cele de pe husa-auto.ro imi pare net superioare ca si calitate atat de material cat si de lucratura. spun asta din poze pentru ca m-am uitat atent. asta pentru cei care sesizeaza anumite detalii. la 2mil si ceva nu prea ai cum sa iei huse foarte bune, e si logic :) material, lucratura si profit in 2mil e cam tras de par. cand o sa ma decid sa imi pun huse as alege de pe husa-auto.ro si as alege un material cat mai apropiat de cel original.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Primit huse de la Huse.ro. Maine incerc sa le montez si voi revenii cu detalii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Am si eu o intrebare pentru cei care au luat huse de la reprezentanta : ce culori mai sunt disponibile si cat de greu se monteaza ca am auzit de la dealer ca montajul este undeva la 300 de ron.Multumesc si Sarbatori fericite tuturor si un 2009 cat mai bun !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie unul cele de pe husa-auto.ro imi pare net superioare ca si calitate atat de material cat si de lucratura. spun asta din poze pentru ca m-am uitat atent. asta pentru cei care sesizeaza anumite detalii. la 2mil si ceva nu prea ai cum sa iei huse foarte bune, e si logic :D material, lucratura si profit in 2mil e cam tras de par. cand o sa ma decid sa imi pun huse as alege de pe husa-auto.ro si as alege un material cat mai apropiat de cel original.

Am fost la Auto Claris, reprezentanta din Iasi pentru XXL Center (husa-auto.ro) si am vazut materialele pe care le folosesc (cred ca sunt materialele originale folosite la tapiserii).

Am vazut si un scaun de golf iv cu husele montate. Cusaturile huselor urmeaza cusaturile din tapiserie, prin urmare husele sunt foarte bine fixate si arata aproape ca tapiseria originala. Preturile incep de la 181eu (fara tva) pentru tapiserie textila. Montajul, 50ron, dureaza aprox. 1-2 ore.

Pentru tapiserie textil

Culori material exterior: black, antracit, nimbus, achat, camel

Model material interior: active, bambo, corner, decent, drive, duo, eminent, monza, piano, saxo, star, style, ultimate

Culori material interior: black, antracit, nimbus, achat, camel, red, gray, silver, blue

Modificat de DoDa
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am montat si eu huse de la XXLCENTER. Am pus in topicul de la Masina Mea impresii si poze AICI. Pentru Octavia 2 sunt chiar mai multe avantaje dat fiind faptul ca la fabrica respectiva din Cehia se face intreaga tapiterie pentru Skoda...deci au tipare si pentru alte parti nu numai pentru scaune (de ex, volan, schimbator, panourile de usi, etc)...cel putin asa am inteles. Vedeti ca au si oferta cu reducere pentru membrii forumului (cei care sunt "primul pas" nu au acces la acest topic) AICI

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am vorbit si eu cu domnul marius,mai sint doritori sa-si faca huse la el.Daca ne stringem un numar de 4 persoane se deplaseaza la bucuresti :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am primit mostraru de piele(60 nuante) si stofa plusata de la Domnul Marius,astept inca 3 colegi care sa vrea si ei huse :Driver: :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut

Eu mi-am comandat husele de pe net la www.huse.ro. Se muleaza ft bine pe scaune , iar in pret am avut si montajul inclus (care la ei a durat aprox 1h in luna februarie ). Pretul a fost undeva la 250 ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da' o tapiterie din piele stie cineva unde se poate comanda?De preferinta in Cluj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai rasare pe ebay cate un interior complet, dar sunt mai rare. Pe ebay UK poti gasi mai des, dar trebuie sa procuri de altundeva fetele de usi fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://www.husa-auto.ro/

Societatea e din Tg. Mures, are sabloane digitale originale pentru huse Skoda,

exteriorul huselor (zona ce cade in afara sezutului si a amprentei de la spatele a pasagerului) imitatie piele (cred ca piele reprocesata sau ceva similar,

calitate OK), restul este din piele intoarsa. Varianta aceasta este scumpa, aprox 2.600 RON, cu montaj. Ofera garantie 5 ani.

Sincer: cred ca merita.

Am intrebat daca la montaj se extrage si scaunele din fata, au spus nu. Am mici dubii la calitatea montajului.

Ofera huse din mai multe tipuri de materiale textile, undeva la 200- 350E+TVA (cred ca textilul nu merita).

Termen de livrare 3 saptamini de la comanda ferma (avans 50%).

Ma bate gandul, ca ma enerveaza sa stau in masina murdara mai tot timpul. Adevarul este ca stofa de pe husele O2 este sub orice critica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da-mi voie sa te contrazic nitel. Mie mi se pare foarte buna stofa de pe husele O2. Am efectuat acum o luna o curatare profesionala a scaunelor si plafonului (pret 105 RON), si masina arata ca noua in interior. probabil ca depinde si de nivelul de echipare ales. La mine a fost Elegance.

Imitatie de piele la 2.600 RON, mi se pare enorm de mult. As fi dat banii astia daca era piele, si nu intoarsa! Sa fie mai usor de curatat. Asa, pielea intoarsa, odata murdarita, nu stiu cum iese la curatat. Mai degraba as alege stofa, pe care o dai jos si o bagi la masina de spalat si e ca noua - dar bineinteles, toate astea, dupa ce nu se mai poate scoate fata tapiteriei originale, sau e foarte tocita, sau rupta. Altfel nu vad rostul huselor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La banii aia iti pui huse din piele naturala.Problema e ca nu stiu nici un mester in Cluj :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La banii aia iti pui huse din piele naturala.Problema e ca nu stiu nici un mester in Cluj :cool:

Nu gasesc huse de piele naturala OEM, alea originale de Skoda am vaga impresie ca sunt tot din piele reprocesata,

pentru ca husa incinge foarte tare, si costa undeva la 1300Euro.

Am avut alte masini cu tapiteria piele si nu se incingeau.

Ma duc pana la firma din Tg. Mures sa vad cum arata husa accea din piele artificiala si revin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Erau niste baieti cu un site frumusel care se ocupau cu retapitari in piele, si rezultatele aratau mai bine ca orice husa. Din pacate nu mai tin minte situl, dar si-au facut publicitate pe mai multe forumuri, trebuie sa rasara un link candva.

Found it: http://www.pieleauto.ro/tapiterie-piele-skoda-superb.php In link e direct un Superb tapitat de baieti. N-arata deloc rau, sunt curios de preturi. Eu zic ca mai degraba merita o chestie de-asta 25 de milioane.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pacat ca lucreaza doar in Bucuresti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru asa rezultat ii cautam si la Sighetu Marmatiei, sincer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!