Jump to content

Huse Octavia2,


codz
 Share

Postare recomandată

  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bridefo

    23

  • Valix

    19

  • gabriel

    15

  • gabiTdi

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Arata super bine husele... sunt curios pe crem cum ar arata. Deci astfel de huse se monteaza doar in Piatra Neamt?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata foarte bine.

@UserSL sincer cum crezi ca vor arata peste 3-4 ani?

@garfield scuze, astept raspuns la intrebarea ce a mai ramas.

Modificat de doarmarius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

raspunsul la postul 272 :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@doarmarius: dac

Modificat de UserSL
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am citit cu toate posturile de la inceput. Cred ca de 3 ore sunt in fata calc. V-ati codit, sucit, ba ca merge ba ca nu, ma rog cert e ca daca ar iesi din ecuatie cei cu POATE sau CRED ca ma bag multa lumea avea acum huse de piele, maxidoturi, volane de rs si multe altele (au mai fost tentative initiate de valix si cu alte ocazii de ex) . Am vazut ce face si omul de la Piatra si cei care cer 20 de mil. Diferentele poate ca nu se vede in poze dar credeti-ma ca sunt. De la materiale, culori si cusaturi cele de 20 de mil sunt cu mult peste orice ati vazut pana acum. Oricum respect maxim pt dl. Marius de la Piatra Neant, care la pret de huse universale racing ( a se citi manele) isi da toata silinta si chiar ii iese.

Iar pentru cei care nu au timp sau daruinta de a citi toata caiala de la inceput voi incerca sa sintetizez.

1. Huse fara pretentii "2 milioane lei vechi gasiti in tirg la vitan birzesti de la o firma poloneza care are

importator in romania o firma de prin moldova nu am retinut numele am retinut firma poloneza,firma poloneza aici http://www.carmen.pulawy.pl/"

2. Huse cat se poate de bine calitate-pret Marius Isbinda - Piatra Neamt. tel:0724347455,0740893088,sau dupa ora 20 la nr 0233634104

Piele ecologica, arata bine sunt custom cu combinatii de culori sau o singura culoare si costa aprox 450 ron . (merge chiar si o plimbare pana acolo asa ca la munte - e tare frumos )

3 Huse " nesimtit de scumpe " www.carcover.ro - aprox 20 de mil. Calitate super ok, culori si materiale premium cusaturi perfecte. Ma rog ati inteles.

4 Huse din Brasov www.autohuse.ro - nu comentez prea mult pentru ca nu am vaz decat poze. Oricum caliatate cat de cat ok lucrate cam in doru leli tot la 450 ron.

5. Huse de la PoRo (porche romania) produse la timisoara - pret 600 ron. Textile - si cica ar fi misto. ( nu exista nici poze nici link-io unu nu am gasit )

si 6. Huse la pret mare cu adaos si mai mare prin dealerul tau skoda. Huse care nu se potrivesc, astupa toata bancheta spate etc. Nu recomand a se citi.

Cam atat.

PS. Nu mai cautati poze in primele pagini pentru ca nu mai sunt. Au mai ramas cred ca vreo 3-4 posturi cu poze. daca le mai are cineva pls aici

Modificat de herea_costin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau... "husele din fabrica" si 1 data pe an faci cu 1,5 mil o curatare de tapiterie daca e nevoie.

Modificat de audi_fan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte corect, daca nu esti fumator neglijent si mai scapi tzigara pe scauuun, sau daca nu ai caine care lesa muuuullt par scurt si ocazional vomita si face pipi pe ele ca deh are si el rau de masinaaa. Nah io vad practicalitatea huselor in conditiile astea.

Modificat de xxnelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si in cazurile astea ce faci? le lasi asa? nu le speli? sau le schimbi? iar apoi la un calcul iesi poate mai scump... ma rog... nu vreau sa deschid polemici. fiecare face cum crede cu masina personala si respect fiecare alegere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut.

costine, din postul 284 nu inteleg diferenta intre punctele 5 si 6.

dealer-ul meu skoda este PoRo...mai precis PBA.

acum cateva luni cand am intrebat pretul era de 500ron husele + "nu mai stiu cat" manopera.

banuiesc ca e vorba despre cele produse la Timisoara, nu?

;)

Modificat de garbage
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am zis la un moment dat de cele produse la timisoara. din cate stiu eu le monteaza doar aici la ProCar Timisiara. Nu bag mana in foc ca ar arata bine, asa imi spunea cineva care lucra cu ei la montajul huselor. Stiti cum e, fiecare intelege altceva prin super calitate. Eu unul sunt foarte chitzibushar si daca nu arata ca cele din fabrica tampesc, de aia nici nu am pus dar parca nici 20mil nu as da. O sa incerc sa vad daca pot face rost de ceva poze cu husele produse de respectivii ca macar cei din zona asta sa stie despre ele si cat de ok sunt ( sau nu sunt :) oricum buna recapitularea lui herea_costin :) daca ar face cineva asa in fiecare topic ar fi excelent :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu o singura adaugare mai am... vara cand e foarte cald si esti in camasa... se lipeste de husa de piele sau imitatie de piele :) prin adeziunea transpiratiei... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intradevar, e o senzatie neplacuta, de aceea este indicat ca zonele pentru sezut si spate sa fie din material textil, doar marginile din imitatie de piele. Eu asa am la Fabia (de vreo 5-6 ani), facute tot la P.Nt.

La Octavia am decis sa nu pun huse, imi place mult cum arata tapiteria.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am luat ca solutie de compromis pana o sa pot sa fac ceva ca lumea, si, de ce sa nu recunosc, ca sa experimentez pe pielea mea...niste huse ambalate frumos intr-o cutie ceva cu W... (firma). Negre. Pe scaunele din fata scrie ceva din cateva litere W... au fost 69 de lei si au TUV.

Universale... nu am reusit sa le prind asa cum scrie in instructiuni...dar cumva stau pe scaune, si numai daca tragi de ele ies; este imposibil sa le poti prinde cu elasticele alea mici si cu clemele din dotare. Oricum, macar sunt mai protejate scaunele...deh, copchil de 2 ani ;)

Nervi, nervi, nervi... ca sa experimentez si sa dau feedback :D

Modificat de RIon
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

139 lei la Adria in Suceava la magazinul propriu facute undeva in Polonia (asa am inteles din eticheta).

partea de la spatare din fata se potriveste perfect, sezutul, in schimb, nu acopera toata portiunea si se trag tot timpul cand intru si ies din masina.

partea din spate la spatar un pic cam neglijenti la curbura cusaturilor iar sezutul banchetei e din 2 bucati, nu din una... am sa ma apuc de croitorie sa cos cele doua din spate iar ce ramane material sa adaug un fata ca sa acopere complet si sa nu mai fuga...

parca nu as da 20milioane pe niste huse iar pentru 5 drumuri pe an cu matza dupa mine cred ca sunt suficiente...

spor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

cineva cu un sfat de unde gasesc si eu huse pe aria targoviste-bucuresti-pitesti-craiova?

la dealer au huse?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La dealer gasesti huse , nu ti se pare normal , sau faci comanda la nenea ala de care e vorba pe aici are numar de tel are de toate ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai idee la ce bani sunt la dealer si cum vin pe scaune?adica sa nu faca cute

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai mai , orice husa face cute nu se pate sa stea perfect , vorbeste cu baietii care au avut puse de la ,0724.347.455 - Dl. Marius Izbanda , poate ei stiu mai multe vezi pe primele pagini la acest topic.

Eu nu cred ca exista vreo husa care sa stea perfect , mai ales pe scaunele de la O2 care sunt profilate....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate am inteles din topic cele de la dealer sunt o gramada de bani si materialul ca cel din comert. Huse frumoase am vazut la pagina 14 dar chiar nu am cum sa ajung pana in piatra neamt. O sa caut prin imprejurimi sa vad daca gasesc ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e nevoie sa ajungi suni si le face si le trimite, daca are matrita de O2 ce mai conteaza, costa 200 de mii vechi transportul la tine , ti-am zis vorbeste cu cei care au luat sa afli pareri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am cumparat huse de la PBN cu 660 RON. Materialele sunt identice cu cele folosite de Skoda si se potrivesc perfect, fara sa faca cute.

Pachetul contine 19 piese: 3 ptr fiecare scaun (sezut, spatar si tetiere) + cotiera fata + 9 piese ptr bancheta(2 sezuturi, 2 spatare, 3 tetiere si 2 parti laterale de la spatar). Multi care se suie in masina nu-si dau seama ca am huse.

Montajul costa 300 Ron la PBN sau gratis daca ti-l faci in parcare (eu in 2 ore eram gata)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!