Jump to content

Mici Detalii passat b7 1.6 tdi - pentru posesori


bog15dan
 Share

Postare recomandată

Astept sa-mi vina un passat b7 break 1.6tdi 105 cp 2012 second hand.

nu sunt habarnist, am mai avut masini dar nu vw . Incerc sa intretin masina cat mai apropiat de cerintele producatorului (absurde sau nu).

ca si intrebari pentru posesori care au masina de ceva timp, masina e iesita din garantie ma intereseaza revizii cat mai apropiate de adevar, la service cu pret minim sau mecanic vw care stie cu ce se mananca si face in timpul liber reparatii in BUCURESTI.

1. la cati km schimbati filtre si ulei ? ( producatorul pe germania recomanda 30k , pe ro 15k am inteles asta)

2. distributie pompa apa / curea accesorii la cati km ? ( 210k din cate am inteles)

3. merge sa dezactivez intervalul de service cu atentionare din bord ? il tin eu manual pe hartie, nu vreau tehnologie si avertizari aiurea.

4. mecanici seriosi in bucuresti care au pret real la revizii / mententanta?

5. alte chestii de care ma lovesc va intreb

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Colegu. Chestiile astea cred ca le aflai fara sa deschizi un topic nou. Se discuta deja trebuie doar sa cauti. Foloseste functia search a forumului e foarte utila.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6 hours ago, lucaflo26 said:

Colegu. Chestiile astea cred ca le aflai fara sa deschizi un topic nou. Se discuta deja trebuie doar sa cauti. Foloseste functia search a forumului e foarte utila.

M-ai convins. 

Deranjeaza asa mult topicul nou ? 

Am folosit functia search si nu am gasit un raspuns concludent la intrebarile mele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt topic-uri distincte ptr intrebarile tale. Nu neaparat in aria b7- nu difera de ex intervalul de service la un diesel chiar daca e b7 sau b6-tot de 15k este. In plus, in regulament e stipulat destul de clar ca in cadrul unui topic nu se dezbat n probleme sau intrebari cu problematica distincta. Aloca-ti un pic de timp si citeste sectiunea tdi. In mod cert vei gasi toate raspunsurile la intrebarile tale. In plus, nu mai da te rog quote la mesajul anterior. Contravine regulamentului. Esti totusi membru level 2 nu primul pas.

http://vwforum.ro/forum/83-service-uri/

 

Etc. Spor la citit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!