Jump to content

Golf 6 1.6 TDI 105CP proiect R20


Andy24

Postare recomandată

Update: Am pus și eu peste tot banda din aceea Tesa, geniala. Am scăpat de 99.9% greierasi posibili și existenți. 

Link către comentariu

Pe unde anume ai pus? Poate ajuta la localizarea unor sunete greu de localizat...

Link către comentariu
  • 2 months later...

ca sa mai șterg praful pe aici ...ușor ma apropii de următoarea revizie;

Era cazul sa fac un schimb de discuri și plăcute, iar după insistentele familiei de a merge pe OEM și doar de la reprezentanta, am optat pentru ATE Power Disk fata spate și plăcute TRW, urmează a fii montate in cursul săptămânii ( reprezentanta cerea enorm de mult pentru OEM și am zis sa actualizez putin frânarea rămânând totuși intr un buget foarte accesibil zic eu).

 

63A5A92A-A784-4C4C-BEE9-A0042B990D6C.jpeg

Totodata, am polishat masina cu tata săptămâna trecută ( + putin smirghel unde era nevoie ), degresată  și data cu ceara ceramica. Am mai avut și m a ținut aproximativ un an aceasta ceara, deci am mers pe aceeași treaba. Am scăpat de pânze, mini zgârieturi + strălucește din orice punct și se vede și perla mov din nou din vopsea :D . Am pus și folie de protecție pe faruri după polish, ca sa dorm linistit cât de cât. 

 In urma unei oferte decenta , am schimbat și parbrizul fiindcă ma tot supărau câteva ciobituri și pietrele adunate din 2010 de când a iesit troaca din fabrica se resimțeau.

Am adăugat și montat butoanele cu chrome, cele de highline , mi le a oferit un prieten cadou de sărbători , in urma dezmembrării unui CC de “pă” Anglia. 

 

78823718-2D32-41E2-A7ED-6A5F91F046E3.jpeg

Also, static game still strong ?

677682F5-AEFE-4A9C-ADDC-9ADC86091D04.jpeg

Modificat de Andy24
Link către comentariu
  • 1 month later...

Masina este la vânzare, am dat o parte din lucruri jos de pe ea și asteptam acum sa plece mai repede sa dam avansul la următoarea :D

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!