Jump to content

Golf 6 1.6 TDI 105CP proiect R20


Andy24

Postare recomandată

Multumesc,da!

Modificat de Andy24
Link către comentariu

Pentru faruri cele cu lupa OEM look le am eu si arata bine masina insa noaptea sunt cam slabe sub cele OEM care le ai tu pe masina si le-am avut si eu. Eu nu merg mult noaptea si nu prea e un impediment. In rest spor la modificari.

Link către comentariu

Momentan farurile nu se mai pun in plan anul acesta..in viitor cel mai probabil OEM

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

step 2/5  ✅

P.S: nu am apucat sa fac poze cu stopurile puse pe masina. le atasez de indata ce am timp :)

8892750A-8DBE-405A-A553-5E2E6301A531.JPG

604EE2CE-D0DB-4A47-9E35-8B6BDEB74D0D.JPG

Modificat de Andy24
Link către comentariu
  • 2 months later...

Nu credeam ca o sa reusesti sa faci ceea ce ti-ai propus, dar felicitari ! 

O sa iasa ceva super.

Pe la motor + evacuare cand umblii ? 

Link către comentariu

Evacuarea este schimbata pana in DPF( mi e frica sa arunc banii pe un soft momentan).

Doar informativ, am sa las o lista cu preturile la care am ajuns ( pentru posibili doritori etc):

- Kit R 700€

-evacuare R 150€ ( redusa la jumatate deoarece am comandat-o odata cu kitul)

-jante Talladega 18" 1000€ ( 3 din ele neatinse, una are o mica zgarietura..ce sa zic-- drumurile din RO..)

-stopuri pe LED R OEM 550€ ( fumurii din fabrica)

-volant,ambreiaj, rulment presiune=2000 lei

- contact electric -200 lei ( nu cunosc date despre asta , electricianul mi a recomandat unul nou si nu reparat. Problema era ca alarma o luase pe carari--suna goarna din mers etc.; lumea credea ca am furat "R-ul" ? si casetofonul se stingea singur cateodata.

Revin cu mai multe detalii pe seara!

Link către comentariu

qSalut. Dpmdv, nu ai de ce sa tii emblemele cu "R". Asta daca iti place atat de mult "kit-ul" de R20; consider ca o alternativa viabila era sa combini mai multe elemente si sa obtii ceva ce sa iti placa, dar sa fie si particular, cumva mai special. Gasesti pe forum MK6 cu spate de R si fata de GTD/i.. sau, daca vrei ceva cu adevarat deosebit, ia o bara spate de R si muta tips-urile pe laterale, cum e la GTi.

Multa bafta in continuare! Tine minte ca important e sa iti placa tie!

LE: Ai cheltuit (prea) mult, cu banii aia faceai astfel de modificari si acum cativa ani; incearca sa nu te grabesti si sa analizezi/studiezi mai mult piata si forumurile. Incearca mereu sa mergi pe OEM si sa vezi cum au procedat altii - ce vrei tu sa faci s-a mai facut, inclusiv aici pe forum, si poti folosi experientele altora in folosul tau.

Modificat de mike.
ps
Link către comentariu

O sa scot si TDI si restul , voi pune R sau o sa las gol pe spate.

Nu mai investesc in ea, am alta in vizor si nu mai doresc sa arunc bani cand ii pot folosi pentru viitoarea masina.

Modificat de Andy24
Link către comentariu

@mike. Nu exista fusta OEM pentru bara de R care sa permita cate o evacuare pe fiecare parte. Fie centru , fie intr-o parte ca la R-Line ... din ce stiu eu.

Link către comentariu
  • 4 months later...

următoarea achiziție! sper sa vina ochișorii cat mai curând ☺️

IMG_0020.JPG

Modificat de Andy24
Link către comentariu

Chiar ma uitam la farurile astea in ultima perioada. Sunt scumpe pentru niste faruri aftermarket. Sper sa fie de calitate. Estetic vorbind imi place ce vad :)

Link către comentariu

am vrut sa cumpăr farurile de R ( cele fara daylight) însă sunt mult mai scumpe si daca ar fi sa le iau goale si sa le fac ar fi mult mai mult( fara funcțiile de cornering si dynamic care mai înseamnă inca ceva bani) plus centrală electrică de schimbat.

Asa ca m am rezumat la astea. Am contactat cateva persoane din germania ce le au montat din decembrie-ianuarie si sunt foarte multumiți de ce fac astea after

Link către comentariu

Parca ziceai ca nu mai bagi bani si vrei alta :icon_cheesygrin::icon_cheesygrin:  , glumesc, toti facem asa :ceuameni:

Succes si asteptam poze cu ele pe masina 

Modificat de bubu182
Link către comentariu

Sunt la acelasi pret cu Osram XENARC. Cele din poza sunt cu xenon sau led?
Cumva in poza sunt tot xenarc?

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!