Jump to content

Probleme City Insurance - Sfaturi / Pareri

dr_junior1980

Recommended Posts

Poti sa incerci sa ceri bani de la asigurare si sa repari unde vrei tu masina. Dar vezi cat iti ofera. S-ar putea sa nu iti ofere o suma suficienta. City din cate stiu au o lista cu service-uri partenere, verifica lista poate gasesti un service ok, desi sanele sunt mici.

halamadrid

Recalibrarea senzorilor si a camerelor oricum va trebui facuta, parbrizul nou nu va ocupa locul in care era cel vechi la fractiune de mm, deci reprezentantele raman cele mai bune optiuni.

Plata de catre tine a lucrarii e o varianta, dar vezi concret ce scrie in contractul cu City, sa nu te trezesti ca vreo clauza de acolo iti diminueaza suma pe care o poti primi, gen fara TVA.

Edited by halamadrid
mihai.onu94

@bubu182 ai casco la city insurance? cumva acela "care e la pret de rca"? 

Am reusit sa fac o programare la Midocar.. ramane de vazut daca va fi ok totul in final.

Pretul casco nu e tocmai mic, ~1k eur pe an :) 

laduncaag

Neata, hai sa ramanem pe subiect va rog.

acidone77

Cum a zis si colegul @Eto incearca la ei sa vezi cam cati bani iti estimeaza si iti dau pe reparatie.

In cazul 2, cere lista cu service-urile partenere, poate gasesti unul mai rasarit intre ele.

Ca idee finala, cu City Insurance, cat dai, atata face... o fi polita ieftina, dar si cand ai probleme... :)

Nu mi-as face nici RCA la City, darmite casco :D 

Am fost la midocar vitan, au deschis dosar cu necesar piese etc, asteapta acum acceptul de la city insurance ca sa dea drumul la comanda si ulterior sa ma cheme ca sa las masina :)

Va tin la curent .. cat va dura :-s  

PS: am discutat cu domnul de la midocar, mi-a spus ca erau ok city, au fost la zi cu platile pana acum ceva timp de cand au ramas in urma.. 

Edited by bubu182
  • 2 weeks later...
floreacostel1976
On 7/1/2016 at 9:16 AM, Ebi said:

Da, este tot culpa comuna daca aveai stop sau cedeaza si nu te-ai asigurat in ambele parti.

Nu e asa ..prioritate se acorda cui are dret. E ca si cand dau dau cu masina in spate si tu pleci de la semafor!