Jump to content

Insonorizare Passat CC


bubu182
 Share

Postare recomandată

Salutare,

Astept sa imi ajunga un sistem dynaudio si odata cu montarea lui ma gandeam la insonorizarea usilor .

Este cineva care a insonorizat usile la CC ?  

Ce materiale ati folosit ? 

Ce dificultate presupune insonorizarea usilor, si in ce masura ajuta ? merita? 

Vor disparea din vibratiile usii/fetelor de usi la volum mare ?

 

Mersi frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut , nu am CC si nu am facut inso la CC , dar am facut la alte 2 masini si pe scurt MERITA , o sa ai un sunet mai placut , un bass mai strans si mai putin zgomot din exterior....zgomotul de rulaj o sa fie considerabil redus....eu le-am facut cu insono de la dynamat si cu pasla no name ....dynamat am pus pe toata usa si cu dublaj pe scheletele metalic.

Ca timp....pentru un Focus mk 2 break , cele 4 usi mi-au luat o zi de dimineata pana seara , fara a exagera cu graba si cu ceva pauze....

Te sfatuiesc sa pui materiale de calitate, pentru a evita mirosuri neplacute si dezlipiri ulterioare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Am avut eu pe un citroen c4 insonorizare foarte fain facuta (asa am cumparat masina). Stiu insa ca erau montate placi de dynamat si era dif de la cer la pamant fata de un c4 standard. eu zic ca cine are rabdare, bani si timp sa desfaca toata masina, MERITA fara discutii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!