Jump to content

Bucse bascule


stefz
 Share

Postare recomandată

Salutare, am schimbat toata bucsaraia la masina acum aproximativ o luna jumatate( lemforder toate bucsele). Abia am facut 2000 km si deja bucsele de la basculele de pe fata sunt varza, au ditamai jocul. Explicatia celor de la service a fost ca sunt bucse cu 2 brate pentru fabia, polo etc. si ca mie imi trebuie bucse cu 4 brate. Stie cineva la ce se refera sau ce ar trebui sa cumpar ca sa ma tina ? Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar cand ti-au comandat piesele nu au stiut sa-ti comande dupa serie de sasiu/cod? 

Imi e dificil sa-ti explicc are este treaba cu acele brate. De aia ti-am adaugat pozele de mi jos. Ca si producator, recomand SWAG. Lemforder am avut si eu si s-au dus pe apa sambetei in nici 10.000 km. Swag am de 15.000 si inca este totul ca atunci cand le-am pus. 

84125102_1_644x461_2-bucsa-bascula-si-2-bucsa-brat-bascula-vw-passat-b6-noi-lemforder-ilfov.jpg

bucsa-axa-fata-bucsa-bascula-vw-passat-3c-cd32f2150b7d8002cd-300-300-2-95-1.jpg

Bucsa-brat-fata-Volkswagen-Golf-V-Polo-Jetta_4832191_1312229428.jpg

Modificat de Andrei_Tdi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu de la bucse ai joc. ai joc din cauza hexagonului ce intra in bucse, e uzat si micsorat in diametru, orice bucse noua pui tot o sa ai joc, sa puna mecanicul mastic pe hexagon si sa incalzeasca cu heatgunul sau schimba bratele cu unele noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari! Nu vad insa rostul postului aici.. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai eu am cumparat piesele separat din alta parta si cel care mi le-a comandat a gresit. Pana la urma am cumparat bucsele mari originale si cele mici lemforder... sunt in criza de timp si nu am mai putut astepta altceva. Sper sa dispara si jocul si troncaneala. Multumesc tuturor !

@deenman Tin cont de sfatul tau, mersi mult !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am montat bucsele, merge ca noua. Am o intrebare... trebuie sa fac unghiul dupa schimbarea acestora? thx

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este nevoie de geometrie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Sal.,

Baieti stii cumva cine este importatorul celor de la POWERFLEX in Romania ?

Multumesc .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

www.powerflex.ro 

E simplu, google face minuni.:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De aia știam dar mi se pare ca nu mai este de actualitate site-ul .

+ ca prețul este prea mic la tot setul de bucșe pentru mașina mea (aprox. 200 Ron) .

http://www.powerflex.ro/volkswagen/321

Ca sa nu mai zic ca am plasat comanda ieri și încă nu ma sunat nimeni sa ma întrebe ce și cum .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta nu stiu, dar eu am "intrat" azi si functioneaza, au si nr.de tel.daca ai cont.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok.

O sa-mi creez și eu cont și o sa-i sun sa vad ce zic .

Mulțumesc .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am creeat cont dar nu ma lasă sa le vad nr de telefon .

Dacă la tine apare poți sa mi-l dai și mie ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu primisem niste oferte de la 4turbo.ro

a nu se considera reclama sau ceva, de asemenea pe site-ul powerflex parca erau trecuti distribuitorii de pe romania.

pentru preturi intrati pe site-ul uk, alegeti reperul, luati pretul fara VAT, adaugati TVA si convertiti in lei.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut,

Am fost recent la service sa ma interesez de manopera pentru schimbare bucselor de pe bascula si mecanicul mi-a spus ca imi recomanda sa cumpar bascula echipata direct cu bucse, fara pivot ca daca schimb doar bucsele nu o sa dureze mult pana o sa bata din nou.

 

Stiti ceva legat de acest subiect?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimba mecanicul, face parte din categoria "schimb doar ulei + filtre", de restul mi-e lene sau nu ma pricep. Cumpara bucse OEM sau Lemforder si te vor tine foarte mult. 

Modificat de Manuel N.
Offtopic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Trebuie sa schimb și eu o bucsa la passat b6, cea mare....am văzut pe net ca cei mai mulți schimba tot bratul, aveți idee de ce? Nu este ok sa schimbi doar bucsa cu probleme? Am văzut ca se găsește și bucsa separat adică tot corpul ala metalic ascuțit la un colț 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal

daca esti in Ro se poate schimba doar bucsele,eu sunt in uk unde manopera esta cam scumpa si da evident e mai rentabil sa schimbi tot trapezul,insa daca ai mecanic bun bucsele se pot schimba,cea mica este mai greoaie,,,dar se poate cu presa!

 

editat post multiplu

Modificat de Manuel N.
Atentie la quote! Se sanctioneaza - citeste regulamentul. First/last warning!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!