Jump to content

Golf mk4 1.9 AJM, my dream!


Vise01

Postare recomandată

Ce-i prostia aia de pe parbriz? Ca Emilian pe topicul lui nu ne-a lasat sa intrebam :D

 

Link către comentariu
33 minutes ago, mad_kat said:

Ce-i prostia aia de pe parbriz? Ca Emilian pe topicul lui nu ne-a lasat sa intrebam :D

 

am uitat sa mentionez si aici:))Ne-am strans cativa cu masini mai "low" in Timisoara si am zis sa ne facem si un sticker.. cum ziceam si la mine pe topic de la varsta se trage :)) 

Modificat de EmilianPop
Link către comentariu

Am si eu o problema... nu ii mai dau de cap, nu stiu ce sa fac... se aude un sunet ciudat... sa fie de la motorina proasta? 

 

:)) gata si softul, mai un intercooler si sunt tipla! Scuzati fata din videoclip, dar sunt prea entuziasmat :)))

Link către comentariu

Ai urcat-o pe dyno ? Se aude cat se poate de frumos... :D

Modificat de stefz
Link către comentariu

Ce bine arata!!

Felicitari pentru starea in care ai adus-o. 

Suna bine limitarea aia :D 

Link către comentariu
1 hour ago, stefz said:

Ai urcat-o pe dyno ? Se aude cat se poate de frumos... :D

Multumesc :D

Inca nu am fost pe dyno, probabil dupa intercooler...

1 hour ago, mariuscj said:

Ce bine arata!!

Felicitari pentru starea in care ai adus-o. 

Suna bine limitarea aia :D 

Multumesc frumos :D 

Link către comentariu

Și mai zice de mine ca distrug natura.. El cu 1.9 Eco... :))  

Congrats man,  iti zic și aici!   Se aude super!  Mai 'brutal'  Rev limiter-ul ca la mine :D

 

Link către comentariu
6 minutes ago, EmilianPop said:

Și mai zice de mine ca distrug natura.. El cu 1.9 Eco... :))  

Congrats man,  iti zic și aici!   Se aude super!  Mai 'brutal'  Rev limiter-ul ca la mine :D

 

Macar atat :))))

Link către comentariu

Am si eu un video 0-100, facut nu neaparat pentru timp, ca am schimbat mizerabil, dar poate e cineva curios :D 

Link către comentariu
1 hour ago, stefz said:

nu mai dureaza mult si tre sa-ti iei kit ambreiaj :))

Incerc cat pot de mult sa ma abtin, sa nu fortez ambreiajul... dar cu limitarea aia cine poate? :banghead:

Link către comentariu

Va salut, cat timp mâncam azi dimineață, mi-a venit o idee...  Nu știu cat de buna e și daca chiar m-ar ajuta la ceva, de aia vreau sa intreb aici prima data ca sa nu muncesc degeaba. Eu mi-am anulat ștergător de pe spate, și întâmplător am făcut rost de o duza pentru parbriz. Inițial am vrut sa pun duza aia undeva în bara sa stropească în față, just for fun :)).. Acum m-am gândit ca dacă tot o pun, sa o pun sa bata pe intercooler, și când îl simt ca se încinge tare, sa ii dau cate un jet :)))  știu ca erau instalații de genu asta pe la mașinile de drag. Ce am eu în cap nici măcar nu se apropie de asa ceva, dar totuși... Are rost? 

Link către comentariu

La evacuare nu pui? :))   Dacă nu flăcări,  măcar apă :))  

 

Link către comentariu
23 hours ago, mariuscj said:

Cineva din Cluj si-a pus duza in grila din fata si ii stropea pe pietoni la trecere :P

https://www.facebook.com/bunaalex/videos/vb.100001542733463/536899353038151/?type=2&theater

Ceva de genu am în cap, da am zis ca dacă tot muncesc sa fie și util... 

 

14 hours ago, EmilianPop said:

La evacuare nu pui? :))   Dacă nu flăcări,  măcar apă :))  

 

Te lovesc! :)))) 

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Astazi mi-am cumparat maneta de pilot automat :D. Este vreun tutorial pentru montare? Ma intereseaza strict cum il conectez la ecu, ca in rest ma descurc. 

Fetele de usi sunt inca in lucru, ma tot amana tapiterul...

P.S. Am dat comanda de fibra de sticla, si am mai luat si cusca aia de la casetofon si toate cele + plasticul mare cu schimbatorul si scrumiera. Vreau sa incerc sa imi adaptez o tableta in bord, pe care inca nu o am. Ce recomandati, in afara de iPad mini, nu vreau iOS. Daca e cineva care a mai facut asta, ar fi frumos sa dea un semn :D

Link către comentariu

Eu am mai facut, dar cu iPad mini :D Pun totusi o poza ca sa vezi cum arata si la ce trebuie sa renunti.

AC0B8E71-2CA6-44F6-BFBD-8FD589BC73A2_zps

 

Link către comentariu
On 03.08.2016 at 7:36 PM, rudiRUD said:

Eu am mai facut, dar cu iPad mini :D Pun totusi o poza ca sa vezi cum arata si la ce trebuie sa renunti.

AC0B8E71-2CA6-44F6-BFBD-8FD589BC73A2_zps

 

nu-i rau deloc :D

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!