Jump to content

Golf mk4 1.9 AJM, my dream!


Vise01

Postare recomandată

Tipla! Rollin' low :D app, ai facut upgrade la soft? ca vad ca acum ai 180? 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Salutare, ieri am reușit și eu sa trec la table, cu nervi, ca fără nu se putea. Nu puteam sa merg pentru ca îmi freca cauciucul în reglaj, dar am pus un distanțier de 5mm și am rezolvat. + un mic detaliu :D

1481209580199.jpg

IMG_20161208_191735.jpg

IMG_20161208_195603.jpg

Link către comentariu

inelele pe acel model arata putin ciudat,dar e totusi un upgrade...

Link către comentariu

Este o schimbare, se vede frumos, in special seara.Dar trebuie neaparat sa iti schimbi si folia cu una sportline si dupa si acele, cu unele sport.Cu inele am inceput si eu.

Link către comentariu

Practic,depinde cat ai dat pe inele,cu noroc gasesti la pret decent ceasuri complete (folii+inele) cum a fost si in cazul meu,la pretul de inele,eu am luat ceasurile complete,poate chiar mai ieftin,de aceea ziceam.Si eu am avut tot asa ceasurile vechi,doar ca nu am avut inele si erau direct vopsite forma inelelor.

 

Link către comentariu
  • 1 month later...

E varianta la care poti sa schimbi culoarea led-ului?Trebuie sa scrie undeva prin manual,sa faci lumina cf.restul interiorului

Link către comentariu

Da, se poate schimba și culoarea ledului ?

Pun imediat și pe zi, ai răbdare sa ies din casa :))

 

Link către comentariu

Nu-mi dau seama exact,dar pare ca ti-a trebuit si rama adaptoare?de cat e display-ul?6-7?

Link către comentariu

Lumina rosie de la pasager se reflecta de undeva sau ce reprezinta? :D

Link către comentariu

@cxr2test si-a pus lumini ambientale la picioare si ledul respectiv s-a dezlipit si atarna acolo. De mult il tot bat la cap sa si-l puna la loc ca e o treaba de 5 minute maxim dar n-ai cu cine :)) 

 

 

Modificat de EmilianPop
Link către comentariu

M-am gandit eu.initial am vrut sa pun si eu la picioare led,apoi am vazut ceva in genul asta : (vezi de la 0:10 video)

Spoiler

 

si am zis ca poate ar merge din capat in capat dealungul consolei din mijloc,bineinteles pe aceeasi culoare cu restul interiorului.

Practic e ca si o garnitura care se prinde in lungime pe marginea plasticului si lumina nu e orbitoare sau focalizata intr-un singur punct(ca si 1 singur led,de exemplu)

Dilema ii ca nu stiu cat de practic e in realitate pe mk4 golf,etc.

 

Link către comentariu

@cxr2test, nu cred ca ar da bine pe Golf 4 sincer.. La masinile ce vin cu ea din fabrica e altceva (Superb 3, S, Seria 7 etc) ca sunt ascunse, nu se vad ziua. Si eu ma gandeam la mine sa pun intr-o vreme.. 

 

Link către comentariu

Ce-i ciudat...e ca pe japoneze merge orice si ce nu iti trebuie :))

Link către comentariu
  • 1 month later...

Și cu asta, interiorul este complet! După ce le pun, o sa ma ocup de mici detalii ( ceasuri, plafon negru, covorașe și alte treburi de efect) 

P.S. sunt cu încălzire :D

IMG-20170305-WA0007.jpg

Modificat de Vise01
Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!