Jump to content

Golf mk4 1.9 AJM, my dream!


Vise01

Postare recomandată

db0b0adef5.jpg

db0e0192fe.jpg

db0e355ecf.jpg

db0e67ec9a.jpg

Trimuri de aluminiu LOADING :D 

db0e915d11.jpg

db0eb7d30f.jpg

Schimbare majora! In sfarsit nu imi mai e sila sa ma urc in masina... Totul e curatat, lacuit, vopsit, lipit, exact cum trebuie :D Am schimbat consola cu una cu trimuri, mai am nevoie de suportul de pahare, rama de la clima si capacul de la mufa... Bonus, se aude muzica mai tare dupa ce am bagat iar casetofonul :))) nu imi explic de ce, probabil ceva contact imperfect, dar ma bucur si eu de tweterele alea BOSE :)) 

Link către comentariu

Au iesit frumos fetele de usi.Ce bine s-ar potrivi cu scaunele mele albastre:). Dupa ce termini cu trimurile de aluminiu, o sa schimbi si mai mult interiorul, dar sa schimbi si manerele de la usi.Incet, incet o aduci pe linia de plutire si la interior. Sa freci cu un burete abraziv manerele interiore cromate, sa le dai aspectul de aluminiu brushed.Iti mai trebuie niste pedale din aluminiu, grilele de bora, un schimbator nou, si aia e.Spor la modificat!

 

Link către comentariu

Arata bine ! Iti pot dona daca te ajuta o nuca de diesel piele oem,stare buna.Cind ai drum spre Lugoj...pm,tel,etc. 

Imag000.jpg

Link către comentariu
15 hours ago, Marius-Dan said:

Arata bine ! Iti pot dona daca te ajuta o nuca de diesel piele oem,stare buna.Cind ai drum spre Lugoj...pm,tel,etc. 

Imag000.jpg

wow, ce tare :))mersi mult, n-am mai primit niciodata ceva :D o sa trec prin lugoj cand ma intorc la timisoara, in septembrie .

 

Link către comentariu

Azi m-am plictisit si i-am dat putin rimel :D Am revopsit grilele din bara si prelungirea.

37b7152e63.jpg

37b733b7de.jpg

Link către comentariu

Ma uitam la pozele cu fetele de usi - si tumburusul de blocare este jos, chiar daca usa e deschisa? Cum naibe? E dusa broasca?

Link către comentariu
5 minutes ago, mad_kat said:

Ma uitam la pozele cu fetele de usi - si tumburusul de blocare este jos, chiar daca usa e deschisa? Cum naibe? E dusa broasca?

Eu le-am facut sa stea asa, nu le-am mai prins pe sistemul ala.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ai fost la shoping astazi.Frumos.Grilele nu sunt iluminate, nu?

Link către comentariu
MaverickShevy

Manerul de la usa soferului nu e cumva pentru dreapta? de la masina pe anglia?

Link către comentariu

Comenzile pentru geamuri sunt inainte de maner, deci nu sunt de anglia, poate te inselat faptul ca e asezata invers.

Link către comentariu
MaverickShevy

Ai dreptate

Imbatranesc :mellow:

Ma inseala privirea...si creierul putin

Link către comentariu
On 8/25/2016 at 7:33 PM, MaverickShevy said:

Manerul de la usa soferului nu e cumva pentru dreapta? de la masina pe anglia?

Incearca sa il montezi "virtual" sa vezi cum da si apoi iti dai seama ca e normal.

Panourile de portiere arata bine in piele,singurul lucru ce am observat e ca nu au luat in calcul zona manerului unde nu face priza bine,din cauza ca buretele era mai gros iar acum cu piele ai un mic spatiu intre ele.

 

Link către comentariu

Salut colegi, felicitari ptr munca depusa.

Îmi poti spune unde ai facut fetele de usi si cat au costat, au ieșit frumoase rau.

Merci

Link către comentariu

Salut, scuze de întârziere dar n-am avut timp de net. 

Deci, grilele sunt luminate și toate accesoriile sunt pentru volan pe stânga. Azi am terminat mare parte din ce aveam de făcut, o sa pun câteva poze. Long story short, am toate accesoriile de aluminiu, în afara de rama de la clima pe care o sa o caut și de pedale pe care probabil o sa le comand cândva. Am grilele de bora, cea din mijloc a avut nevoie de niște reparații asa ca am montat doar pe cele din părți. Pe lângă astea am si inelul ala cromat de la schimbător . Revin imediat cu niște poze, ca scriu de pe telefon. Pozele nu sunt cele mai reușite, le-am făcut pentru mine, nu sa le postez dar na, dacă tot am intrat sa va arat și vouă. 

Da, mi-a zis dinainte ca nu o sa poată pune burete din cauza adezivului foarte puternic care îl atacă, dar nu m-am așteptat sa rămână asa gaura. 

Tot ce este din piele am făcut în Cernavodă. M-a costat 250 de lei pentru fete de uși și volan, cu materialul meu și panourile pregătite de mine. 

Link către comentariu

33174155a5.jpg

Scuzati mizeria din usi, n-am apucat sa fac curat...

33176e4947.jpg

33177220e0.jpg

3320a5f57c.jpg

3320b18d58.jpg

Luminile de la picioare sunt placarea mea, sunt convins ca n-o sa va placa dar eu ma gandeam la treaba asta de vreo doua luni. In plus le-am legat la potentiometru si le dau cat de tare vreau eu, in poza sunt la maxim, dar nu sunt deranjante deloc, sunt aceleasi leduri ca la plafoniera, si acolo stau aprinse la intensitate maxima de un an si nu m-au deranjat niciodata.

Se vad putin si luminile de la grile, in mijloc v-am zis ca n-am apucat sa o pun, dar revin maine cu poze cu ea curata si full :D . O seara buna!

 

Link către comentariu
39 minutes ago, mad_kat said:

Fain! Doar ceasuri cromate mai lipsesc din peisaj.

 

Urmează 

Link către comentariu

Si un 2din! Te bat si aici la cap cu asta :)) 

Frumos oricum! Ai lucrat ceva la ea vara asta.. Pune si grilele de Bora odata! :D 

Link către comentariu

461a79a011.jpg

461d101847.jpg

Gata și astea :D da, știu, mai trebuie ceva 2din frumos, ceasuri mai frumoase, alea, alea... Punem pauza momentan. Trebuie putina atenție la direcție, apoi intercooler, apoi Recaro 2 din piele neagra și apoi BBS 18''!

Link către comentariu

Da ai planuri serioase nu gluma.

Sa ai spor in ceea ce faci.

 

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!