Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Eu am banda de 3 ani aproape si nu s-a dezlipit deloc.

 

+ 1 Suport nr & banda

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Nu are ce piese sa vanda, ca grilele le pune pe bara noua, raman doar bara veche goala si spoilerul de sub ea.

Si eu zic sa le pastrezi, mai bine sa ai o bara de rezerva decat 2-300 de lei...

Link către comentariu

 In caz ca era o bara de R/GTI unde investitia era considerabil mai mare si imi ramanea bara completa atunci o pastram.

Daca doamne fereste pateste asta ceva, fie casco fie pe RCA se schimba cu acelasi cod cu care a venit inscriptionata bara pe interior :D. 

Si asa am pastrate farurile vechi si centrala care realmente nu imi mai sunt folositoare. Nu vreau sa ramana pe stoc si bara :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Dc nu lipesti numarul direct pe bara, o sa arate mai clean.

 

Abia astept sa vad masina cu bara pusa, rline-ul e f rar in bucuresti.

Link către comentariu

Bara a venit deja gaurita pt suportul oem si nu vreau sa fac improvizatii. 

Luni vin capacelele pt spalatoare, posibil si suportul de numar. 

 

 

Hai cu vara

23958_481473238542186_36886110_n.jpg

L.E.: Am si varianta de poster :D. Posibil sa o mai fi postat prin vara:

 

img5013l.jpg
img5234copy.jpg
Vremuri cand puteam sa tin masina curata pentru mai mult de 2-3zile :))
Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Nu. Luni-marti va fi vopsita, mai am nevoie si capacelele de spalatoare care vin luni.

Oricum saptamana asta nu as fi avut eu timp sa merg pt montaj, mai ales ca mai am inca un examen maine :(.

Apoi vacanta :soare:

Link către comentariu

Mersi. Bara e la Florin@Caractere si o voi vopsi acolo.

La reprezentanta oricum nu accepta cu piese aduse din exterior, iar devizul ar fi fost cel putin dublu.

Link către comentariu

Lucreaza cu o vopsitorie, nu stiu sa iti zic exact.

 

 

Cu bara cea noua nu voi mai putea urca 90% din borduri la cum se prezinta situatia momentan. Nu inteleg de ce este asa de jos deflectorul de aer sau cum I se zice:

 

20130213154019.jpg

 

Link către comentariu

Stai linistit ca nu la borduri o sa ai probleme. Nu e atat de joasa precum pare, cel putin pe mijloc e aproape la fel ca asta.

Link către comentariu

Eu nu ating cu bara bordurile ci cu scutul, ala e mai jos decat bara cu cativa cm. Tu o sa lovesti intai cu puntea ca nu ai scut pt ca ala e cel mai jos punct. Bara ar trebui sa fie safe de borduri. Iar deflectorul ala e din cauciuc asa ca-l poti lovi si nu se rupe imediat.

 

Azi am harjait scutul pe o mega bordura, avea peste 15cm, am oprit langa ea, am tras de volan complet drapta si am urcat-o incet fiind aproape paralel cu bordura fara sa ating cu bara sau pragul dar scutul atingea bine.

Link către comentariu

Deflectorul a vazut multe pana acum si a rezistat cu brio :D.

Oricum urcatul bordurilor il fac cu spatele aproape perpendicular cu jantele 18", noroc ca e bara spate mai sus :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

daca urci perpendicular cu spatele, ai grija sa nu frece bara fata pe jos cand urca rotile din spate. sau poate am inteles eu gresit :).

ai un PM :d.

Link către comentariu

Si mai ai mare grija and cobori bordura sa nu o cobori mai tare, deoarece e posibil sa atinci cu baia de ulei. Eu asa am patti :P

Link către comentariu

Bordura se coboara incet incet ca sa auzi cum se torsioneaza caroseria. :))

 

Dar un scut chiar isi merita banii chiar daca sunt 10 kg (mai putin decat un bax de apa si care stau sub centrul de greutate). 

Link către comentariu
Putin miscata, dar important este copacul :))

20130215170909.jpg

 

 

Coboratul bordurii e mai important decat urcatul. La scut nu apelez inca, a trecut iarna cu bine cel existent :D
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!