Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

De abia astept sa vad cum o sa fie :D. Sper din tot sufletul sa nu mai vad diferenta de nuanta care imi sare in ochi de fiecare data cand este soare :(

Prin vara voi lua si replicile de praguri la 130euro.

Link către comentariu

Nu o sa mai ai nici zgarietura aia de pe bara, care se vede cand e masina curata. ;)

Link către comentariu

Mai bine astepti si le vopsesti pe toate in acelasi timp ca altfel s-ar putea sa iasa cam sorcova.

Unde vrei sa mergi sa le vopsesti ?

Link către comentariu

Inca nu stiu unde sa o duc la vopsit, dar trebuie sa gasesc ceva cat mai repede. In principiu as vrea sa o las la vopsit cum ajunge, mai ales ca nu am timp sa ma plimb cu ea prin Bucuresti sau sa ii caut loc pt depozitare.

Nu va iesi sorcova pt ca trebuie sa fie toate aceeasi nuanta cu cea a caroseriei.

Cam asa se vede diferenta de nuanta din fabrica pe spate. La fel este si in fata.

20120622171617.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Rezolva si diferenta de nuanta de la bara spate, inlocuind-o cu una R-line. Trebuie sa completezi kitul acuma.

Link către comentariu

Asa voi si face, dar pe casco.

@c6t9: Corect :D. Din pacate e pacatoasa si se murdareste teribil de repede, in plus e greu de reprodus. Apropo tu ai sesizat vreo diferenta de nuanta la a ta? In special intre bara fata si capota/aripi sau bara spate si haion/aripi.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Sincer să fiu nici nu m-am uitat cu mare atenție. Știu că pare ciudat, dar sunt detalii mai puțin importante. Unde stau eu nu rezistă mașina prea mult. Mi-o zgârie toți.

Link către comentariu

Da, de la Exelixis.

Cine ma ajuta si pe mine cu codul oem pentru suportul de numar? Poate este accesoriu ceva.

204006448-w988.jpg

Bara vine cu gauri pentru el si din fericire nr de Ro este indeajuns de lunga ca sa vina pe tot spatiul. Intr-un final voi renunta la suportul de numar cu pbn.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pai de ce iti mai trebuie suportul de numar? Il lipesti direct cu banda dublu-adeziva de bara. E mult mai clean asa.

Modificat de ZWO
Link către comentariu

Pentru ca bara vine cu gauri date pentru acest suport, ar trebui sa stau sa confectionez niste capacele de 8mm. Prefer suportul de numar decat 4 capacele in plus care numai clean nu sunt :(

Toate R-line-urile in mod normal vin cu asa ceva din fabrica pentru ca nu au loc special putin incastrat in bara. La fel si R-urile.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Vezi ca era un coleg aici pe forum care si-a pus bara de R-line cu un Golf gri si nu si-a pus acest suport si parca nu avea niciun fel de gaura.

Modificat de ZWO
Link către comentariu

Da stiu. La el nu a venit de fabrica si le-a zis sa nu gaureasca bara. Ce am luat eu are gaurile de fabrica date :(

Poate ar merge si lipit numarul cu dublu adeziv in colturi fix peste gauri, dar e cam ciudat :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

pai si daca faci capacelele...se da un kit de finisaj si pe urma vopsea...crezi ca nu va iesi destul de clean?:D

Link către comentariu

Eu am shadow blue si am vopsit un eleron la serpico craiova care a iesit bine, acum astept o bara care sper sa iasa bine..

Link către comentariu

Eleron si mie mi-a iesit in culoarea care trebuia.

Arata bine fara crom, dar nu renunt la grilele de HL. Poate inelul de la proiectoare sa il fac negru :D

51983579285e23cda64do.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

eu dupa ce termin cu bara spate si pragurile, vreau sa iau macar doar grila centrala, de sub capota de R Line, e negru glossy si completeaza look-ul, imho. din pacate se gaseste la niste preturi nesimtite tare inclusiv pe ebay.

dar mai e mult pana departe :d.

o sa arate foarte bine, ai sa vezi :).

Modificat de mike.
Link către comentariu

E superba combinatia blue-graphit cu neegrul glossy de la grila R-line. Eu personal as merge pe varianta asta, ba mai mult as vopsi si grilele din bara negru glossy

Link către comentariu

De mult timp ma gandesc la grile glossy :)) sa vedem, poate fac difuzorul de aer de pe spate asa.

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!