Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Am fost la Soft Tuning, baieti de nota 10 mi-au explicat fiecare zgomot si problema cu portfuzeta. M-au castigat drept client.

Long story short, acel sunet in acceleratie este dat de turbina, ea functionand in parametrii optimi. Orice firicel de praf schimba poate schimba sunetul turbinei. Portfuzeta nu merita inlocuita pentru ca deviatia pe care o am se traduce in 0,9mm la 1km.

Vineri ma duc la topgear pentru finala.

Link către comentariu

esti sigur ca e de la transmisie? sa nu fie de la turbo daca se aude doar in accelerare.

anyway, sper sa fie ceva marunt si usor reparabil.

:)

Modificat de mike.
Link către comentariu

Da o fac mai silentioasa.

@mike: I know, you told me so :)) . M-a nelinistit caracterul zgomotului pt ca se schimbase de ceva km. Cat timp nu progreseaza si nu se intensifica e ok.

Link către comentariu

Nu o las. Face urat la 2500-3500 si dupa nu se mai aude. Am rezonanta la mersul pe autostrada.

Cu o finala o vreau mai silentioasa si eventual sa se auda tare dupa 4000rpm.

Link către comentariu

Ieri am luat prima data contact cu masina...imi place,place,place...dar,evacuarea trebuie aranjata.

Poate pui si tips-uri,nu pseudo tips de teava.

Succes pe mai departe.

Brgds

Link către comentariu

Mersi Vali :icon_thumleft:. Evacuarea va fi rectificata atat vizual cat mai ales fonic pentru ca m-a saturasem.

@ANdi: Nu dau pe o toba 300euro, chiar daca este Supersprint. De la ei merita luat tot traseul in caz de Stage 2.

20130204123658.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Am lasat-o pentru putin timp acolo. Era o intersectie intre o straduta dintre blocuri si o infundatura. Oricum pe sos Berceni am vazut ca ridica la greu.

Intre timp am prins o oferta interesanta si am convins vanzatorul de pe ebay sa trimita si in Ro. Astept invoice-ul cu tot cu transport ca sa fac plata.

Link către comentariu

Hmm ia zi ce faci cu tips-urile alea?

Uite cum vad eu lucrurile:

1. Sunt ruginite si urate... Trebuie sa pui unele noi si cromate in loc ca sa-ti iei multe like-uri pe forum. :icon_thumleft:

2. Alea asa cum sunt imputite ar da exceptional de un Golf 6 Candy White cu jante ruginite si aparatori de noroi... :icon_bounce:

Link către comentariu

Mi-ai dat o idee.

Sa-mi regasesc finala sau ceva de G5/6 eventual si cu tips-uri :)) printre epavele de la TopGear.

Tips-urile actuale ti le pot da tie :P

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Am achizitionat bara de R-line cu tot cu spoiler-ul la 204 euro (inclusiv transport).

http://cgi.ebay.de/w...em=221176877261

Cu ocazia asta vreau neaparat sa scap de diferenta de nuanta.

Asa ca cine vrea o bara normala de Golf si/sau spoilerul de sub sa imi zica de acum :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Tare ieri erai convins ca nu mai schimbi bara, dar bravo asta e mai clean decat o buza votex.

Si cum ai si xenon ar trebui sa te apuci si de spalatoare. ;)

Link către comentariu

Am achizitionat bara de R-line cu tot cu spoiler-ul la 204 euro (inclusiv transport).

http://cgi.ebay.de/w...em=221176877261

Cu ocazia asta vreau neaparat sa scap de diferenta de nuanta.

Asa ca cine vrea o bara normala de Golf si/sau spoilerul de sub sa imi zica de acum :D

felicitari, sunt tare curios cum arata sus pe masina

Link către comentariu

La 204 euro a fost best buy. Daca era doar bara inclusa in pret era una, dar si cu spoilerul care in total ar fi fost peste 100euro luat pe cod este excelent. L-am intrebat de doua ori daca sigur o vinde ca in poza cu spoilerul inclus :))

Nu ma apuc de spalatoare, doar lipesc capacelele pentru oem-look :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Care este spoilerul? Plasticul ala de sub bara? In caz ca da, nu este rupt. S-a mai discutat pe aici si asa este el din fabrica, 1/2. :)

Link către comentariu

Da e pe jumatate ca sa circule aerul spre cutia de viteze, mini scutul de sub motor are 2 guri de aerisire pe acolo.

Link către comentariu

Asa este, confirm cu "spoiler-ul". Eu m-am speriat ca l-am agatat la intrarea in parcarea subterana, dar cand am constata ca este decupat perfect drept mi-am dat seama ca asa e modelul. Explicatia cu aerisirea cutiei nu o stiam.

George asteptam bara montata pe masina.

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!