Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

incearca pe ahw-shop.de eu de acolo le-am luat la un pret - zic eu - destul de bun. OEM

Link către comentariu

Nu mai imi aduc aminte, filtrul sta in carcasa originala sau ai renuntat la ea?

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Dpdv al zgomotului s-a schimbat ceva? E mai mult zgomot?

Vreau sa iau si eu tot ITG dar n-as vrea mai mult zgomot decat am deja...

Link către comentariu

Cu capacul pus e foarte silentios. Cel mult se aude cum trage aer cand apesi acceleratia, dar cam atat. La mine zgomotul e acoperit de evacuare.

Link către comentariu

Am profitat de timpul liber si de vremea care se mai intremeaza sa spal masina si parca e alta :D

20130202112434.jpg

Neaparat schimb bara spate cu una de gtd/gti insa incep sa am dubii ce difuzor sa pun. Voi pune finala la primavara si daca tot fac asta poate iau difuzorul de gti.

Singura problema e ca ar arata gti-wannabe :( . Bara spate de R-line are preturi mari + inca ceva adaptoare.

Am renuntat la retrofit-ul de bluetooth pt ca microfoanele de la iphone s-au dovedit superioare celor de pe SGS2. Concret, cu Samsung-ul daca il lasam pe scaunul din dreapta sau pe consola nu ma auzea interlocutorul prea bine, in schimb la iphone nu am probleme de acest gen. Speaker-ul se aude foarte tare si clar, iar daca vreau surround il bag in mufa de aux :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Sa ii fie de bine,cica maine ploua..

Eu as schimba doar difuzorul cu unul mai sport.

Intentionezi sa pastrezi yphone-ul asa mult timp?

Modificat de TDR
Link către comentariu

La cat de mizerabila era nu o mai suportam.

Problema nu este difuzorul spate, cat forma barii. Cea stock este rotunjita la colturi si se vede mai sus decat linia masinii, iar din spate pare mai ridicata cand de fapt nu este asa.

Nu stiu cat il tin. Momentan merge f ok si ma incanta ca are dimensiunea potrivita pentru un telefon.

Pentru android si alte lucruri mai complexe am un Nexus 7.

Link către comentariu

Da, si eu ma gandesc sa merg azi sa o spal macar sa mai dau jos sarea si nisipul ..

Nu mi s-a parut asa mare diferenta intre stock si gti, o sa ma uit mai atent .

Legat de telefon astept sa iasa si Htc M7 si sa vad ce aleg intre el si Sony Z, personal sunt proandroid.

Am dat comanda de bluetooth,sa vedem cum o fi ..oricum mi se pare mai comod decat sa pui telefon pe speaker.Ai suport pentru el?

Modificat de TDR
Link către comentariu

Am eu un suport de vanzare pentru iPhone, se prinde de parbriz, luat de la iStyle.

Link către comentariu

E mai comod cu bluetooth clar.

Nu am suport si nu imi place sa il pun in geam, de obicei sta pe consola sau daca am si de navigat iau exemplu de aici :D

imageiljh.jpg

Link către comentariu

Heh, dragut locasul, din pacate in afara de iphone 4 sau ceva similar de 3.5" nu cred ca se potriveste acolo. E ceva mai complicat cu un One X/S sau S3 :)

Link către comentariu

Am vazut azi in Bucuresti un Seat Toledo nou inscriptionat TSI sub semnalizatorul de pe aripa cu litere mici si subtiri.

La tine cum se prezinta tips-urile?

Modificat de Master_Blaster
Link către comentariu

Seat Leon 1.4tsi are inscriptionat TSI sub semnalizator, iar cel de 1.8 TSI. Practica e veche la Seat.

Tips-urile sunt patate, nu chiar atat de rau ca ale tale.

Link către comentariu

Ziceam ieri de Seat Leon TSI, azi ne-a aratat o tipa ce bine fuge un Leon TDI :)).

In alta ordine de idei cred ca primul lucru modificat va fi o finala. Am dat o tura cu Bogdan (Cogdao) si se aude mult mai silentios traseul de 70 + intermediara decat traseul meu de 50 cu o intermediara.

Nu imi place sa dau impresia de raisar, mai ales ca asta strica felul in care vreau sa personalizez masina.

Prefer sa intoarca lumea capul dupa culoare si modificari subtile decat dupa un zgomot :(

Maine elucidez misterul acelui huruit in treapta a 3a la Florin@Caractere.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Heh, dragut locasul, din pacate in afara de iphone 4 sau ceva similar de 3.5" nu cred ca se potriveste acolo. E ceva mai complicat cu un One X/S sau S3 :)

e iphone 5 ala.

Link către comentariu

Da. Iphone 4/4s ar intra mai usor. La 5 trebuie impins putin.

Am scos la schimb jantele de vara si vreau doar oem Bilbao 18". Daca voi gasi ceva ceva pana in martie-aprilie ok, daca nu revin pe masina.

Nu le vand pentru ca stiu cat am stat cu Seattle-urile pana am reusit sa le dau, la 18" e si mai problematic.

Link către comentariu

salut,o intrebare am pt tine pentru o masina de mers zi de zi cum se simt jantele pe 18?,articulatiile nu sunt afectate?, intreaga structura a masinii nu are de suferit?ai luat RaR-ul cu jantele astea?

Link către comentariu

Te zguduie, dar la fel pateam si cu cele de 17". Pe termen lung probabil ca se uzeaza mai repede articulatiile fiind socuri ceva mai puternice.

Diferente mari de confort nu simt nici cu cele de iarna care sunt pe 16". Vinovata este suspensia sport :))

Nu le-am omologat, dar se omologheaza fara probleme. Anvelopele sunt 225/40 si din fabrica G6 vine cu asa ceva. Anul acesta le voi omologa pt ca e mare foamea politiei rutiere.

ITP-ul l-am facut in noiembrie cu cele de iarna :D

Link către comentariu

nu de alta dar ca si aspect sunt intr-un mare fel,dau foarte bine,dar eram curios cum o simti in mers, la ce gloabe de drumuri avem noi sunt destul de solicitate ariculatiile. Oricum in Pajura am vazut un gti 5 rosu ,mai tot timpul zace in parcare cu jante pe 19

Link către comentariu

Acum la ce cratere s-au facut e jale. Personal nu le voi pune pe cele de vara decat dupa ce se mai repara zonele prin care circul mai des altfel imi bat joc de masina.

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!