Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Eu as incerca ceva cu scrisul, adica sa nu fie stock dar sa arate oem, gen 1.4 T 1.4TSI etc Ca sa fie altfel.

Golf nu are ce cauta toate lumea stie ca e un Golf. :))

Link către comentariu

Motorul este TFSI. Vezi Audi A3 cu CAXC care are inscriptionat TFSI pe haion.

Singurul TSI adevarat este cel twincharged. Acum ca VW a decis sa le numeasca pe toate TSI e si marketing. Audi continua cu TFSI :D

Link către comentariu

De fapt motoarele noastre sunt tsi, Audi a pastrat numele desi motorul nu este tfsi. Singurul tfsi in productie pe Golf este cel de pe Golful VI R, GTI-ul si restul au toate tsi-uri.

Link către comentariu

Ar fi o idee cu TFSI. Nu cu scrisul subtire de Audi. Sa pun un F de la FSI si sa ramana I-ul rosu.

Mai simpla ar fi varianta asta http://www.oemvag.es...signe-tfsi.html , dar e prea mult cu FSI rosu ca nu e 2.0

Aia nu e de Seat, daca da trebuie sa gasesti un FSI si ala iar impreuna ai TFSI. Am vazut badge cu fsi argintiu pe ebay.

Dar TFSI nu inseamna TurboFuelStratifiedInjection ? Daca da si motorarele noastre se incadreaza perfect.

Link către comentariu

Daca ai jante mai mari consumul e mai mic pt ca mergi mai usor din cauza gropilor.

Mie acum imi consuma mai mult pt ca o alerg intens cu tablele de 16.

Link către comentariu

Nu chiar. Jantele mari + talonul mic al anvelopei te fac sa incetinesti serios la fiecare groapa/sina de tramvai apoi accelerare si aici se mananca cea mai multa benzina. In plus tragi dupa tine o greutate sensibil mai mare.

Am gasit niste poze pierdute prin vechiul telefon

20120825125500.jpg

Raposata aripioara pe care mi-au luat-o intr-o zi

20120518094452.jpg

Link către comentariu

Ceva colectionar :-))

Badge-ul cu Tfsi din linkul de mai sus e de pe Seat, in special se gasete pe FR-uri, pe aripa, sub semnalizare ca in poza. Varianta FR TDI are toate literele rosii.

Link către comentariu

Mi-am cumparat si eu aripioare din alea, sunt de CC. Dar nu poti decat sa le lipesti, daca trage cineva de ele le scoate cu putina insistenta...

Eu inca nu le-am lipit, sunt inca in cautarea unor solutii de fixare mai rezistente, sa nu-mi fac probleme la spalatorie ca o sa le dea jos cu jetul de apa.

Link către comentariu

Aripioarele lui ego sunt de

r20, şi din câte ştiu se fixează şi cu un şurub. Eu nu le vad rostul pt ca ele exista din motive legale. ca sa nu iasă prea mult rotile fata de caroserie.

Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Mda, acum ca mai am doar una nu mai dau banii pe cea din stanga.

Multi sunt la intalnirea de 10ani, iar eu blocat in casa pt examenul de maine :(

mg5955copy.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Lasă că vin vremuri mai bune. Succes mâine.

PS. Eu o am pe cea de pe stânga :D, n-am apucat să întreb cât costă una, dar cu prima ocazie întreb. Deși dacă se fură și astea, ce să mai zic. Nu știi ce mașină să-ți mai cumperi. Un vecin cu KIA are probleme cu ștergătoarele. E o KIA totuși.

Link către comentariu

Multumesc.

Eu le-am luat cu 10euro bucata de la Alex (zenoracing).

Nu cred ca s-au furat voit ci mai degraba niste copii au tras de ea.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Am trecut de 20.000km si cu ocazia asta am curatat si filtrul cu un kit special de la ITG.

A iesit din el o mazga verzuie, rezultatul a 8 luni/7000km in trafic bucurestean

Before:

20130128172659.jpg

After dupa ce se usuca :))

@mede: Ce vrei cu centrala? :P

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

sincer as fi interesat de ea, pentru ca si eu vreau sa trec la stopuri cu LED

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!