Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Interlagos sunt nista jante foarte frumoase si sunt tentante, dar nu pot sa ma impac cu ET-ul. De asemenea ET44 pe un Scirocco vor fi cam in interior, tie ti-ar trebui 35-40 maxim.

Am impresia ca sunt anvelope de 235 pe janta din imagine, insa cam asa ies in exterior cu Interlagos.

203317065-w988.jpg

Maine urmeaza igienizarea

20130116143604.jpg

Link către comentariu

Arata f mean masina ta asa jegoasa cu eleron, stopurile alea si cele doua tevi serioase de la evacuare. Daca aveai si BBS-urile ale grase era pachetul complet. :icon_thumleft:

Link către comentariu

Personal nu sunt fan distantieri. Am cochetat cu ideea de a achizitiona unii cand aveam jantele 17", dar niste distantieri buni tip flansa sunt scumpi. Mai bine schimbi jantele cu totul.

@Master_blaster: Adevarat ce zici :)). Trebuie totusi sa sterg numarul cel putin pana nu se ia politia de mine pt ridin' dirty.

Link către comentariu

Evacuarea e pusa cu 2 tevi ulterior?

Vad ca una e mai afumata ca cealalta,cumva gazele nu ies uniform?

Arunca o galeata cu apa pe ea...:))

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

intrebare: sunt safe distantierii? ca ma bate si pe mine gandu'..

Cei mai buni sunt cei cu prindere dubla, care se prind intai de butuc dar nici cei cu prindere normala nu sunt in neregula! Pana in 10 mm sunt foarte safe!

Link către comentariu

Evacuarea e pusa cu 2 tevi ulterior?

Vad ca una e mai afumata ca cealalta,cumva gazele nu ies uniform?

Evacuarea e facuta la topgear, si motivul pentru care se inegreste mai mult teava din stanga e pt ca el are o singura intermediara langa rezervor si de acolo o singura teava pana la tips-uri. Dar inainte de tips-uri e un cot la stanga si din cauza asta majoritatea gazelor aleg cel mai scurt drum (dinamica fluidelor si bla bla) prin teava din stanga, asta si pentru ca tips-urile sunt de diametru mare (70+mm) si pot prelua si singure toate gazele.

Link către comentariu

Asa e, nu ies uniform (ce ochi ai avut). Pana acum nu am sesizat.

20130123130651.jpg

Ar trebui sa iei niste jante in 5 spite, simple, pentru vara :D

Khartoum 18"

dsc00636-4846584728972135345.JPG

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Ar trebui sa iei niste jante in 5 spite, simple, pentru vara :D

Khartoum 18"

dsc00636-4846584728972135345.JPG

LIKE, LIKE, LIKE :D

Link către comentariu

M-am plictisit de VZ-uri. Le-as aranja la primavara apoi schimbat cu ceva oem de G6 tot de 18".

Link către comentariu

Din punctul meu de vedere orile lasi asa cum sunt ori iei unul dintre modelele astea

Rotary:

14585.jpg

Bilbao:

2009-Volkswagen-Golf-008.jpg

Sau Interlagos:

5833287041_1e483f28a5_b.jpg

Khartoum-urile sunt dragute dar astea 3 ar scoate masina mult mai mult in evidenta. Si alte variante OEM nu prea sunt...

Link către comentariu

Jantele OEM nu-s mai grele decat BBS-urile lui Ego?

Arata dragut, ce-i drept, toate 3....insa nu cred ca face bine la buzunar sa iei setul de jante nou intr-un an si peste un an sa-l dai..

Link către comentariu

Bilbao au fost si sunt prima optiune, dar le-am gasit numai la peste 1000euro. Sunt extrem de pretentioase, fiecare zgarietura se vede fiind suprafata lucioasa. Asa erau si Seattle-urile, dar la bilbao spitele sunt mult mai groase => mai expuse.

Poate incerc sa vad cum sta Interlagos cu ET41.

Dau jantele doar daca gasesc un schimb bun.

Eu am luat BBS-urile pentru ca le-am gasit la un pret excelent si era pacat sa nu prind ocazia. De la inceput nu m-a incantat buza jantelor :(

Nu ma deranjeaza asa mult greutatea, dar ma intereseaza sa fie rezistente. De asta si merg pe cele oem.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Fa o incercare cu Interlagos-urile lui Robi, eu cred ca ar da bine pe masina.

Si daca atatia merg cu ele fara mari probleme nu ar trebui sa ai nici tu la ET-ul ala. Eventual sa atingi la curbe luate tare, dar tu nu nu mergi destul de tare cat sa atingi, asa ca e ok :)

Link către comentariu

Io zic ca arata frumos si cu ''scrisurile '' Acum tu consideri cum iti place mai mult :icon_thumleft:

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!