Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Va recomand service-ul de peste drum de PBN , adica Euromaster/Esrom.

Modificat de TDR
Link către comentariu

Da, de secret Santa :D..De ce sa intrati la banuieli? :))

Zapada nu face casa buna cu farurile, cred ca asta e apogeul.

20121219160111.jpg

Link către comentariu

Ai si tu o problema cu aburitul farurilor.....se intampla si la case mai mari,chiar nu poti ignora ? Nimic nu este perfect.....

Link către comentariu

Vad ca nu intelegeti ca nu e normal la a3 ul meu cu bixenon retrofit nu am pic de condens iar farurile nu au fost noi ci cumparate de pe ebay de la un parc de dezmembrari.

Link către comentariu

Bun,nu intelegem noi,insa,colegul Circoloco,cu Polo GTI,are aceeasi problema si nu a cumparat farurile de la carsystem.pl si nici de pe ebay.de,ce solutie exista ?

Link către comentariu

Normal nu este sa se abureasca, dar e acceptabil. Eu ma bucur ca am doua masini cu DSG si nu am probleme cu ele. Aburirea e mic copil, plus ca nu observi toata ziua.

Link către comentariu

daca dupa aburire le oferi temperaturi foarte scazute,brusc...ingheata si pe interior.

parbrizul nu ti s-a intamplat sa inghete?

Link către comentariu

Aia nu e aburire ca intra apa in far.. aia e aburire din diferente de temperaturi. Farurile nu sunt ermetic inchise. Mie mi se aburesc numai in dreptul stropilor de zapada caci zapada e rece iar aerul din interiorul farului are si el un anumit grad de umiditate. Unele masini nu fac asta caci au lupa la distanta mai mare de geamul farului deci nu mai incalzeste asa tare aerul dintre

Link către comentariu

George, asa fac. Asta e. Ti-am zis ca si la Tiguan la fel. Masina cu 2500km. Si daca le schimba tot ca astea iti dau pentru ca asa sunt facute. Gurile de aerisire probabil ca nu sunt facute ok ca zona de plasare sau diametru.

Sa ne bucuram de ele zic. Eu am vrut sa pun azi butoane cu margine de aluminiu si s-au rupt 2 cleme. Nimicuri care te necajesc dar crede-ma, altele sunt importante in viata :D

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Hella la mine. Oricum moving on, azi trebuie neaparat sa o spal desi imi place putin de dirty look :))

Link către comentariu

Pe alb se vede mai rau iarna, dar pentru toate celelalte anotimpuri exista culorile inchise :))

Am stat azi sa verific exact presiunea rotilor, stiind ca la pbn au pus cat scria pe capacelul de la benzina =2,0 bar la toate rotile. Acum toate erau la 1,5 si le-am readus la 2. Am refacut presiunea la -4 grade, pe cand la pbn erau peste 10 grad cand mi le-am pus. E normala o asa variatie? Le-am remarcat ca sunt mai moi, dar nu m-a deranjat pe zapada. Pana la urma avertizarea nu era gresita si a coincis cu scaderea temperaturii.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Ca sa nu mai ai variatii de presiune, din cauza temperaturilor scazute, de ce nu faci presiunea cu azot?

Link către comentariu

In principiu pentru ca ... treaba asta cu azotul este pe baza de mult placebo.

La fel patesc si eu cu presiunea in roti. O fac cam la doua saptamani si tot asa si la mine: o gasesc la 1.5. Desi vizual nu s-ar zice. Am zis ca cel mai probabil au baietasii aia aparatul defect. Am sa incerc sa schimb baietasii unde fac presiunea.

Link către comentariu

La mine vizual se vedea sau cel putin aveam eu impresia ca sunt mai lasate. Acum cu 2 arata la fel de moi, deci era doar o impresie.

Zambetul de G6 inghetat

screenshot20121220at212.png

Link către comentariu

Azi am alergat-o in traficul bucurestean aproape toata ziua si prin tot orasul.

In avans pentru Craciun i-am facut plinul si am umplut rezervorul de spalat parbrizul+luneta.

Spre rusinea mea inca nu am trecut pe la spalatorie, dar nu o las sa intre in noul an in asa hal.

Sent from my SGS II

post-78960-13561138783611_thumb.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!