Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

De preferat... o modificare software la motor decat acea evacuare inutila. Un fel de "2 fast & 2 silent" ;)

Stima

Modificat de adriano872
Link către comentariu

@JUG: La 15.000euro, dar mai sunt adaugate stopurile si farurile, 2 perechi de jante.

In plus faptul ca e pe numele meu ridica mult polita :(.

Au pus totusi o franciza de 0,5% per eveniment (minim 450ron) daca daunele sunt pana in 5000ron. Franciza este 0 la daune peste 5000.

@adriano: Soft clar nu. Pentru 30 de cai in plus pe care nu i-as folosi prea des nu merita, in plus la revanzare clar conteaza.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Nu era o idee ci eram un pic ironic pt ca aceeasi problema o sa o ai la revanzare si cu ceea ce ai instalat tu pe masina pana in prezent. La ora actuala, doar un pasionat sau cineva care iti cunoaste masina, ti-ar plati suma ceruta pentru ca restul vor vedea evacuarea, jantele si garda la sol si se vor gandi ca esti un fel de "mini racer" :)

Stima

Modificat de adriano872
Link către comentariu

3972RON?! La cat ai asigurat-o, bre?! :))

Asta e decent! Eu tocmai am primit factura de RCA, 1.544 lei :banghead:

Link către comentariu

3972RON?! La cat ai asigurat-o, bre?! :))

Asta e decent! Eu tocmai am primit factura de RCA, 1.544 lei :banghead:

Este in leasing?...asa se explica pretul "infim" la RCA.

Stima

Link către comentariu

Poate ca astea sunt explicatiile(leasing) pentru taxele asa mari. Eu am platit asta primavara ~460oRON pt asigurare CASCO(asistenta rutiera Premium si max. despagubiri raniri pasageri) in conditiile in care val.asigurata era 33500EUR, de-asta ma mir...

Link către comentariu

Hai ma ca si a mea este in leasing si e 400 lei rca pe tot anul...brgds

Link către comentariu

Probabil pari om serios :))

Lasand gluma la o parte, ala e pretul meu de la CASCO pe an...cum sa fie o asigurare obligatorie atat? La ce firma te obliga s-o faci?

Link către comentariu

adica 500 lei /luna pt casco& rca? in stilul asta as declara vandalism si la rezervor sa imi faca plinul ;) (glumesc,nu instig la frauda)

Link către comentariu

Nu am optat pentru asistenta rutiera premium, doar pentru max. despagubiri raniri pasageri.

Masina este pe numele meu, iar avand permis de 2 ani + varsta umfla pretul mult.

Link către comentariu

Nu mi se pare un pret mare la Casco, eu platesc la fel, dar valoarea masinii e ceva mai mare, fiind stabilita la inceputul perioadei de leasing.

Despre RCA, n-am idee care-i faza.

Anul asta nu am avut niciu incident, in 2011 da, dar 2012 a fost curat. Asigurarea e la Allianz, dar nu stiu cat conteaza asta.

S-ar putea sa fiu obligat prin contractul de leasing sa pastrez polita activa pe durata contractului, chiar nu am idee ca nu am apucat sa ma uit.

Eu credeam anul trecut ca am platit mult cu 750 lei :)))

Link către comentariu

Rave, adica in 2011 si-a reparat cineva masina pe RCA-ul tau?

Si eu am leasing, 894 lei RCA / 1 an la Allianz.

Link către comentariu

Moving on ca ajungem sa facem topic de asigurari :))

Red eyes in the night :D

img20121128173832.jpg

Urmatoarea miscare ar fi led-urile la numar.

Link către comentariu

si eu dar cum trebuie sa ai bec acolo (sa nu se lege politia de tine la controale) de ce sa nu ai o lumina "cool" fata de cea galbena a becurilor clasice ?

Link către comentariu

Pai ledurile dau lumina mai buna si se vede numarul de la xkm un dezavantaj doar daca vrei sa fugi de politie.

Pt masina lui George ar trebui niste leduri la numar ca sa se pupe cu stopurile.

Link către comentariu

Cum, nu ai inca led-uri la numar? :D :RO flag:

Centrala ta sigur suporta...nu mai ai nevoie de anulatoare

Numai de la aia sa nu cumperi !

Eu stau de peste o luna jumatate cu farurile la garantie si nici nu stiu daca vor rezolva.

De pe ebay este solutia, exista un magazin "tuningfanaticshop" care este foarte ok.

Ledurile OEM sunt mai subtile, nu sar asa tare in ochii militienilor.

Se pupa foarte bine cu stopurile, am pe masina si se vad foarte ok.

Modificat de TDR
Link către comentariu

TDR, imi pare rau sa aud ca nici acum nu ai rezolvat problema cu farurile! :(

De pe ebay este solutia, exista un magazin "tuningfanaticshop" care este foarte ok.

Adica astia

Link către comentariu

De la tuning fanatic shop am luat cablajele pentru xenon si au fost foarte ok. Au venit in 5 zile prin posta romana, foarte ok.

Legat de led-uri pt mine nu este o manie. Puteam foarte bine sa iau niste led-uri obisnuite si sa le pun in locul becurilor, dar rezulta o lumina neuniforma si probabil albastruie => iz de tuning. Pe cand led-urile oem au alta sticla si dau lumina alba, uniforma.

In plus pentru mine e si un aspect practic, avand mai multa lumina ca sa vad mai bine in camera de marsarier noaptea.

Cele obisnuite cand mai sunt si murdare se vad foarte slab

20121120174848.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Lista pentru Mos Craciun, dar mai ales pentru 2013:

1.Led-uri oem la numar

2. Praguri cu inscriptia Golf

3. Pedale si footrest de aluminiu (are cineva codurile de Skoda? :D)

4. Bara spate de GTD

M-am gandit daca merita R-line sau kit-ul aerodinamic Votex (pana acum nu am vazut in Ro un G6 cu acest kit) si am realizat ca mi-as bate joc de ele.

De ce? Pentru simplul fapt ca eu ating cu deflectorul de aer la orice urcare sau coborare de pe o rampa de 30 de grade (parcarile din mall-uri, unele iesiri din spalatorii, etc) si asta singur in masina. Solutia este sa le abordez oblic, ceea ce nu se poate intotdeauna.

Asa ca o bara mai coborata sau o prelungire nu ar face decat sa adune zgarieturi si lovituri.

In poza asta se vede foarte bine unde incepe deflectorul si cum este cu 2cm sub bara. Sunt multumit ca isi face treaba si rezista foarte bine.

20120922175528.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!