Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Sunt oem (original equipment from manufacturer) care au picat la controlul calitatii, probabil. Tot oem sunt doar ca au niste defecte de fabricatie dar au iesit de pe aceeasi linie de productie de pe care le ia VW pune sticker-ul si bang pret de dealer. Asta in cazul in care aburirea intra la defect de fabricatie.

Link către comentariu

Bine vad ca nu ne intelegem, OEM este orice produs APROBAT de producatorul vehiculului pe care s-a pus acel reper, in cazul de fata acel reper NU a fost aprobat. Asta este mai putin important lucrul cu adevarat urat este ca farurile aburesc lucru care pentru mine este INACCEPTABIL. Singurul lucru pe care il poate face colegul nostru este sa se razboiasca cu cei de la car-systems.

Link către comentariu

Putin condens si deja nu mai sunt oem?

Cele oem Valeo cu toate stickerele care se abureau mai rau nu sunt oem?

De atunci nu s-au mai aburit astea. Oricum e o problema minora, in rest merg ireprosabil.

Link către comentariu

@The_Ego: nu ma intelege gresit te rog, problema este ca daca stickere lipsesc de pe piesa acestea nu au fost aprobate de vag, fix acelasi lucru l-am patit si eu cu un modul de auto leveling cumparat de pe ebay, lipsea stickerul de pe el, problema acelui modul era ca din cand in cand aveam o eroare pe vcds cu signal intermitent, si mi si se dereglau.

Link către comentariu

Am inteles ce zici, dar sticker prezent nu = calitate automat. Colegul TDR a avut far cu sticker cumparat de la carsystems care facea condens serios dupa o spalare la temperaturi peste 10 grade, acolo se infiltra apa la greu. Din punctul meu de vedere prezenta stickerului e importanta, dar nu ma incalzeste. Tocmai ce am dat exemplul cu Valeo si defectul lor de fabricatie care nu se schimba pe garantie, fiind "minor" dupa spusele celor de la reprezentanta.

Recunosc ca modulele de AFS de pe faruri au sticker, balasturile la fel, becurile au sticker de Osram Xenarc asa ca din acest punct de vedere am avut si eu dubii asupra provenientei farurilor. La 900 euro cu totul nou eu zic ca e foarte bine, iar daca ma satur de ele pot sa cumpar doar carcasele celor cu led :D

Link către comentariu

De fapt costa 400euro doar climatronicul si nu se mai merita. Peste 2ani poate sa ajunga la 150-200, dar e mult prea mult acum.

Voi lua doar varianta cu scaune incalzite fara sa fac upgrade-ul vizual al climatronicului.

Nu stiu daca asta e exact ce-ti trebuie, insa cred ca se potriveste si e 150e

http://www.bricarauto.com/product_info.php?products_id=155&osCsid=e9b8a15fcdc8f1b4c39bb06a7ffe6b29

3AA_907_044_AG_1.jpg

Link către comentariu

Great find :icon_thumleft: , arata foarte bine si a devenit accesibil :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Cel mai probabil atunci ma voi bucura de noul climatronic (e pe locul 2 in primavara dupa bluetooth).

Pana atunci daca mai treci prin Buc dau o ciocolata calda :D

Link către comentariu

Climatronic-ul asta nou unde afiseaza treapta de ventilatie pe care e?

Ca nu vad led-uri pe langa rotita de control. Oare afiseaza doar pe RCD?

Link către comentariu

@Rave: are si led-uri langa rotita.

706cs169-242172603118263570.JPG

I-am gasit o mica hiba climei de pe bricauto, nu are buton de off. Pentru 150 euro nu e asa mare problema :P

Exista butonul, doar ca e in alta parte (mersi nick_n de observatie). Pentru mine deja e tarziu

@Dan: Eu sunt la Brady de la 12 jumate si am ceva timp liber atunci.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Dupa cod, climtronicul de pe bricarauto e pus si pe Jetta fabricata incepand cu 07.2012. George, cand mai treci pe la PBN sau PBV1 RO%20flag.gif te poti uita la masinile din stoc si vezi exact cum arata climatronicul asta nou. Eu miercuri am fost la PBV1 si am vazut ca toate masinile Jetta de pe stoc aveau climatronicul asta nou. Daca termin luni treaba pana pe la 12.30 - 13.00, te sun si bem o ciocolata la Brady

Modificat de danny2012
Link către comentariu

Poate ramane o Jetta 2013 fara un climatronic :)) .

Am montat intr-un final door warning lights :D

20121102161830.jpg20121102161854.jpg

Vestile bune continua, centrala mea accenta codul de led-uri pt luminile de la numar :D.

E adevarat ca se poate si mult mai ieftin decat oem, dar cele oem vin cu totul pentru simplul motiv ca in fata led-urilor au si o mica lupa => o lumina mult mai uniforma.

Cu scuzele de rigoare ii voi folosi poza lui yopy ca sa subliniez ce vreau sa zic

img5591c.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

@yopy: Arata foarte bine, de aceea si pus-o :D

@danny: In mod normal ele vin cu becuri.

Led-urile le-am achizitionat de pe bold-sport http://www.bold-spor...&product_id=123 . Nu sunt identice, ale mele avand 6 led-uri pe fiecare parte. Ma bucur ca nu dau erori.

Apropo, am de dat 4 becuri w5w for free :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pe interior daca pui leduri nu-ti vor da eroare in bord, dar e posibil sa apara erori in VCDS (stiu ca am pus eu leduri la luminile de la picioare si apareau erori doar in aplicatie ;) )

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

6944619319_5e3a1d9972_c.jpg

P-aproape! :) Sa-mi zici de unde le iei ca ma intereseaza si pe mine. Desi eu va trebui sa iau si rezistente :(

Link către comentariu

Gabi, nici la scanare nu mi-au dat erori. Faptul ca au 12 led-uri per total fiecare fac sa nu dea erori pt ca au un consum aproximativ cu un bec.

20121102174716.jpg

20121102174659.jpg

Rave, m-am interesat la Alex (jaf) si imi zice luni un pret. Ar merge niste led-uri cu lumina mai uniforma ca sa aiba lumina mai buna camera :P

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!