Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

prosti sa fie sa te lase cu marfa ta. :)) cat ai masina in garantie,esti cinditionat de vizite la ei si vor profita de conditionarea asta

(si de ElcarGid Bbuzau am auzit de bine)

Link către comentariu

E departe Nurvil si nu pot pierde o zi de stagiu doar ca sa merg pana la Rm Valcea. In pole position ar fi Brady (cea mai aproape reprezentanta de mine), PBA (desi nu lasa sa vii cu produsele tale, dar poti sta langa masina).

Garantia mi se duce in noiembrie anul curent :P . Tot ce vreau e sa am cartea in regula ca sa nu fie probleme si sa fiu acoperit daca incepe lantul sa se manifeste nasol.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Eu am fost de 2 ori la Brady pt revizie + 1 data pentru remediere furtunas luneta si am fost multumit atat de calitatea lucrarilor cat si de tarife si de faptul ca am putut sa asist.

Link către comentariu

Si eu am mers la Nurvil pentru distributie si frane. Totul super OK doar ca pierzi o zi. Poti sa mergi cu piesele tale insa sa ai factura la ele si te lasa si sa intri sa vezi ce se lucreaza.

Link către comentariu

Omul a specificat ca nu are timp de pierdut si pe langa asta mi se pare aiurea sa mergi in alt oras special pt revizie daca nu ai drum pe acolo,asa bine ca nu i se recomanda sa mearga in Ungaria sau in Germania.Totusi vorbim de o revizie ..

Modificat de TDR
Link către comentariu

Eu si la PBV1 am fost cu piesele personale la revizie si o data am avut noroc si am stat si langa masina.. Depinde daca ti-o baga la serviceul rapid sau la celalalt. Cel mai bine trimite un mail la fiecare reprezentanta si interaba-i daca accepta sa te duci tu cu piesele. Din toti trebuie sa accepte vreunul si cand mergi la revizie printezi emailul cu acceptul lor de a merge cu piesele tale.

Modificat de andrey2003
Link către comentariu

Exact, e doar o revizie si doar o stampila pe cartea service.. Pentru mine nu are nici o importanta acea carte, conteaza cum a fost ingrijita masina si ce consumabile ai folosit..

Link către comentariu

Si eu am fost la Valcea si la 12 eram inapoi acasa. Plus mega-distractie pe drum.

Modificat de Dun
Link către comentariu

Eu am fost de 2 ori la Brady pt revizie si am fost multumit atat de calitatea lucrarilor cat si de tarife si de faptul ca am putut sa asist.

+1 :icon_thumleft:

Link către comentariu
aurelian.paratu

si apoi mai respira si masina aer de munte , opreste si la hanul haiducului in valcea unde poate manca un ciolan afumat cu fasole de ramai mut ......si mai face si ceva km..... :lol:

Link către comentariu

Foarte probabil sa ma duc la Brady. Oferta de la PBV1 este de 900ron pe cand la Brady 616ron - acelasi ulei, aceleasi filtre, aceleasi operatiuni.

La pbv1 imi este permisa intrarea in atelier "doar in momentele cheie, pentru cateva minute si doar insotit de consilier". Evident la porsche nu se permite cu piese din exterior.

Cu mare placere m-as plimba pana la Nurvil, dar nu imi permite programul. E programata la Brady la 12:30 luni :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Mi s-a zis din start ca orice problema apare infara garantiei cu piese luate din alta parte 0 culanta. Indiferent daca e vorba de filtru de ulei si eu am problema cu lantul, nu stau sa ma cobor la nivelul lor pentru ca sunt pusi pe jegmanire. Nu au putut sa imi explice diferenta de 300ron.

@Circo: Din vara. Directiva lor vine de sus de la PiA, am vorbit si cu mastermox care lucreaza la pbv1 si asa este, fara piesele clientului.

Am avut un avant sa trec la cele de iarna, dar cand am vazut prognoza meteo cu temperaturi de 17-18 grade in urmatoarele 4-5 zile am lasat pe saptamana viitoare.

Pana una alta, jegul din Bucuresti:

20121031153943.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Prietene ... daca nu iti permite timpul, ti-o duc eu la Valcea. Si sa vezi cu ce ranjet pe bot o sa ti-o aduc inapoi.

Serios vorbind, sa inteleg ca te duci la Brady si faci revizia cu piesele lor. Si astfel nu vei avea probleme in eventualitatea in care vei solicita, fie o reparatie in garantie, fie culanta in perioada post-garantie. Asa?

Si daca te-ai duce la un alt service din reteaua PoRo cu piesele tale pentru revizie ai pierde dreptul la reparatie pe garantie sau de culanta. Asa?

Hm ... Trist. Eu deja am facut asta.

Modificat de Dun
Link către comentariu

Ei asta mi-au zis, in plus la Vest1 mi s-a cerut o suma mai mare pt aceleasi lucruri. Asa ca am ales varianta care e cea mai ieftina si cea mai aproape de mine. Aveau oricum poezia invatata: indiferent de ce scrie pe factura nu pot fi siguri ca sunt produse originale, la ei sigur sunt si ca sa se poata beneficia de garantie si inca 2 ani dupa trebuie numai produse originale..parca vorbea un robot.

Posibil sa vorbeasca prostii ca sa nu zic mai rau.

Am redus deja costul uleiului de la 91lei/litru la un 50lei/litru folosind Castrol Edge Professional OE 5w30. Taranii de la pbn mi-au pus Castrol Edge Longlife III desi longlife nu se aplica in Ro insa costa mai mult. Eu si asa schimb uleiul pana in 10.000km asa ca nu am nevoie de sume astronomice pentru ulei stelar ca la 91lei cam asta era.

Acum mi-a dat prin cap sa iau led-uri oem pt numarul de inmatriculare, mai ales ca la mine ar fi plug&play fara rezistente. BCM-ul ar suporta codarea :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

oem iau pt ca ofera o lumina alba, nu cu tenta albastruie si lumineaza uniform nu doua litere si doua cifre :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Mi-am pus eu leduri mai peste tot , daca este vreo problema cu reclama sterg pozele . Altele nu am , doar informativ . Lumina mi se pare cat se poate de alba si bat bine..

Link către comentariu

Omul a dat o caruta de bani pe xenon oem si acum se zgarceste la cateva leduri de la numar?

George, eu zic sa mergi tot pe oem, de dragul farurilor si stopurilor oem si ca sa fie toata iluminarea exterioara oem. ;)

OEM FTW! :))

Am scris oem de 6 ori in 4 randuri. :lol:

Link către comentariu

Gresit NU sunt OEM din moment ce nu au marca vag pe ele ;) OEM presupune si niste standarde de calitate care implica un proces de QA mult mai amplu lucru pe care din nefericire farurile lui nu le indeplinesc :(

Modificat de ANdi B.
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!