Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Am vazut live si Passat B6 cu Interlagos si par HUGE! Problemele care mai apar sunt la ET si la latime. Avand ET41 si 8j vin la limita, daca nu chiar depasesc putin . De asemenea greutatea aditionala s-ar simti.

Marimea nu este totul :)), conteaza si designul, iar Vancouver nu-mi plac.

Un alt factor, pur subiectiv este felul in care se vede in mers.screenshot20111001at312.th.png(GTD cu Seattle Shadow)

Cea mai mare parte de confort sau lipsa de o da suspensia. Audi-ul are 245/40/R18, suspensie normala, iar peste aceeasi denivelare de limitare a vitezei s-a simtit mult mai putin dur, desi talonul este putin mai mic.

Mai e ceva, in defavoarea celor pe 18, am observat azi destule locuri pe cauciucuri in care s-a frecat usor de bordura(eu fiind nevoit sa urc des borduri :)) ). Imi inchipui daca era janta :(.

Modificat de George Mihail
Link către comentariu

@vali_devill: Ms ms, same can be said about yours (170cai,navi, xenon asta ca sa enumar doar cateva :)) )

Masina cred ca va avea destule zile in care va sta pe margine, pentru ca voi tot avea treaba pe la Sp. Coltea, iar azi m-am plimbat 20 de minute pana am gasit un loc de parcare la universitate/rosetti. Nu vreau sa mai repet asemenea experienta :(

Help please daca stie cineva vreun loc de parcare pe acolo.

Revizia coming soon, la sfarsitul lunii, desi de abia daca voi atinge 8000km (avand in vedere cat mai frecat-o in oras, ma astept sa fie destul de imbacsite filtrele).

Modificat de George Mihail
Link către comentariu

Un sfat cu distantierii: sa nu iti iei mai mari de 10 mm,pt spate.altfel iti ies rotile in afara.asa am patit eu cu 20 mm.de aia le-am dat instant,ma durea ochiul.

Brgds

Link către comentariu

In privinta locului de parcare, ar fi, un pic mai departe ce'i drept, pe stradutele din spate de la cocor. Gasesti aproape tot timpul acolo. Dar studiaza cum sta treaba cu sensurile unice, ca e destul de incurcat :lol:

Link către comentariu

Multumesc amandurora de sfaturi :icon_thumright: . Zona aia e groaznic de intortocheata :)), dar e o idee f buna.

@vali_devill: Eu ma gandeam 10mm pe fata, 15mm pe spate :unsure: . Teoretic ar trebui sa dea ET39 pe spate si 44 pe fata. Combinat cu latimea jantei de 7 ar trebui sa stea doar putin bagate.

Modificat de George Mihail
Link către comentariu

Daca imi iau distantiere, vor fi de tip flansa de la H&R sistem DRM, ce nu necesita prezoane mai lungi.

Masina arata nasol cu rotile atat de bagate in interior :(. Alternativa ar fi new wheels :))

Modificat de George Mihail
Link către comentariu

cunosc sentimentul de la vechea masina, dar mai bine am preferat sa vand jantele si sa-mi iau altele after market cu ET mai mic

Link către comentariu

Si distantiere + jante si jantele cu ET mai mic tot acolo au punctul de greutate asa ca e acelasi lucru. Si eu zic sa iei alte jante insa.

Recomand niste BBS-uri CO, decente la bani, arata foarte bine, poti sa le muti pe A4 :)

Link către comentariu

Eu am et 57.

Distantierii erau h&r,cu prezoane intercalate,prindeai distantierul de butuc,si janta de distantier.

Aici depinde de gusturi,prea inauntru,prea in afara...macar fa niste probe,taie din lemn niste distantiere de 10,15,20 mm,dai roata jos,cobori masina pe cric pana la nivelul la care poti aseza roata asa la misto,langa distantier,si iti dai seama cum iti place si ce iti trebuie.recomand distantiere decat jante pt ca sunt mai ieftine,logic.

Pt distantierii de proba poti folosi o bucata de lemn dintr-un caprior.

Parerea mea.

Brgds

Link către comentariu

O idee foarte buna vali_devill :emthup:

O poza de interior ca nu prea aveam

img4714a.th.jpg

Modificat de George Mihail
Link către comentariu

Iti pot imprumuta distantierii mei care mi-au ramas de la Gti sa vezi cum vin, daca-ti plac si-i vrei vedem cum facem ;)

Link către comentariu

salut colegu ... frumoasa masina ... suntem vecini? .. am vazut ca ai zis ca stai prin dr.taberei .. poate imi lasi un pm cu un nr de telefon .. si poate ma ajuti si pe mine cu niste stickere :D gen unde le-ai facut/printat ... astept detalii pe PM.

Merci

Link către comentariu

Vineri plec la munte cu tovarasii si tovarasele de la facultate. Avand in vedere ca se anunta temperaturi scazute si ca vom merge la Sinaia cat si la Brasov, tind sa nu iau EGO-ul. O sa fim si 4 in masina + bagaje destule, deci inclin sa iau Passat-ul pentru ca e mai potrivit (in primul rand mai mare :)) apoi 4motion, scaune incalzite, bixenon oem). Desi nu mi-as lasa masina asa usor in urma :( si mai vroiam ceva km inainte sa o bag la revizie, dar pragmatismul asta :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Adevarat ce zici, m-am cam lasat pe tanjeala in ultima vreme :(

In week-end ma dau cu TDi Poweer :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Back..am prins o ninsoare superba, dar si buclucasa pentru ca a viscolit intre Brasov si Sinaia ieri. TDi 4 motion vis pe serpentine.

O poza cu ramasitele zapezii dimineata si cel mai important cu 3 VW, all TDI :D. This is how we roll. A mea era passatu gri :wub:

Nu regret o secunda faptul ca am mers cu "cocosatu", aproape ca uitasem ce zvac are AVF-ul.

imag0190s.th.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Tocmai ce am revenit pe masina mea ca am observat o usoara anomalie. Poate se manifesta de la inceput, dar azi am observat-o. Stateam la stop de dimineata, cu luminile aprinse si am dat sa verific daca sunt geamurile inchise, tras usor de buton in sus. Moment in care am observat o usoara palpaire a luminilor, sesizabila pe bara masinii din fata. Am verificat cu fiecare geam si la fel facea. Instrumentele de bord nu sufera acelasi fenomen. Am anulat ceilalti consumatori (radio si AC) fara rezultat. Interesant fenomen.

Link către comentariu

Asa face si la mine...Nu cred ca e ceva defect...Sa faci asta cu plafoniera aprinsa,pateste acelasi lucru ca si luminile aprinse ;)

Link către comentariu

A trecut ceva vreme, fara vreo schimbare, decat a kilometrajului wink.gif, sunt aproape de 5000km (drumul dus si intors pana la mare din week-end o sa ma aduca binisor peste).

Schimbare azi..Stopuri de R smile.gif

Cele vechi se dau, PM sau in aria de vanzari la piese de schimb gasiti detalii.

imag0102j.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Arata foarte bine sopurile.Poti sa imi spui si mie de unde le-ai luat si cat au costat ?

Link către comentariu

@cipriantm: Mersi, ti-am trimis pm cu datele exact :icon_thumright: .

@Adrian_S: Good to know. Cu plafoniera nu am verificat si culmea nici cu deschiderea geamurilor, doar cu inchiderea lor fortata :)) . O sa explorez toate posibilitatile.

Link către comentariu

Pai da,e un fel de semnal de la masina ,,lasa-ma domne ca nu am ce sa le mai fac" :)))) Asa face cand sunt inchise si tot continui sa apesi butonul :) La deschiderea lor cand sunt date jos de tot si tot mai vrei sa le dai(dar logic ca nu mai ai unde) nu cred ca face.Nu stiu daca stii,e faza ca se reseteaza/ readapteaza un up/down la windows daca tii mai mult in sus sau in jos bunonul respectiv.Adica de exemplu ai schimbat geamul si nu mai urca pana sus sau nu coboara de tot,e nevoie de readaptare.Cred ca stii la ce ma refer. :)

E cam tarziu si sunt obosit,scuze de exprimare :icon_redface:

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!