Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Clar o optiunea care nu va fi folosita :D

The dirty daily driven

201210261152541.jpg

20121026123602.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Buey, ala e locul meu cand vin la spital la Fundeni...poate il gasesc ocupat ca sa-ti modific eu culoarea la oglinzi :))

Link către comentariu

@Mike: Mersi frumos. Superba este si masina ta, de la bara de R-line pana la BCul color. Jantele sunt faine, putin mai lasata si cu niste distantiere si treaba e rezolvata. Imi pare rau ca nu am testat Dynaudio, next time :D

@nervoss: E prima oara cand o pun acolo, de obicei o parchez mai inspre biserica. Daca vad "tuning" la masina o sa stiu cine a trecut pe acolo :))

Zilele astea am condus un Passat CC R-line modelul initial, nu faceliftul si pot spune ca e super. Am uitat ce iertatoare este suspensia stock + anvelope 235/45, am uitat ce silentioasa este evacuarea stock. Motorul este 1.8TSi 160cp, iar la mers usor prin oras a scos 10.5%, cu a mea scoteam cel mult 9%. Are ceva turbo lag de care eu eram dezobisnuit. Motorul nu m-a impresionat, daca era 2.0TDi 170 atunci altfel stateau lucrurile.

Am avut ocazia sa simt volanul de R-line, mi-a placut in special pielea perforata dar nu as da banii pe el. Pe ce as da banii este bluetooth-ul :D, parca imi venea sa il scot de sub scaun si sa il mut pe a mea. A mers fara cusur, cu mentiunea ca desi aveam optiunea de agenda si SMS pe BC nu a vrut sa imi intre acolo. Oricum merita banii bluetooth-ul. Sa mai zic ca avea oglinzi rabatabile si scaune cu reglaj electric?

Acum evident ma uit dupa un bluetooth care sa mi se conecteze la agenda, sa controleze media playerul de pe telefon, sa imi afiseze SMS-urile. Merita luata si antena GSM?

La oglinzi renunt momentan.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Ca sa ai SMS iti trebie cu rSAP. Am inteles ca e mai pretentions cu unele telefoane. Al meu face de toate, in afara de SMS caruia nu ii simt lipsa. N-am mai primit SMS de 10 ani. Daca se intampla sa-l primesc este printr-o aplicatie pe care nu ti-o afiseaza. Deci... useless

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Razvan, ce model ai luat de pe carsystems?

Dilema mea este exact intre ce a postat danny2012 si http://www.carsystem...ofit,id311.html . Ziceam de antena gsm pt ca preia functiile antenei din telefon asa ca sper sa scada consumul bateriei si sa obtin un semnal mai bun. Mi s-a intamplat de mai multe ori sa cobor intr-o parcare subterana si semnal 0.

Merge apelarea vocala?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

George, exact. rSAP si antena exterioara. 7P6 are antena interna. 3C8 este modelul PREMIUM. Cristi (Al Bundy) are 3C8, il poti intreba pe el mai multe. Merge apelarea vocala pe ambele.

Link către comentariu

Eu ti-l recomand, la fel ca lui Razvan, pe asta. Daca e buna sau nu recomandarea iti poate spune chiar el.

Dar conteaza ce vrei.

Eu unul am mereu un telefon de 32 GB la mine pe care nu-l folosesc la nimic. As putea sa-l incarc cu muzica deci, pentru mine conteaza mult mai mult sa pot sa ascult muzica via Bluetooth si sa vad numele melodiilor si sa pot sa schimb din butoanele de pe volan. Mereu uit card-ul in masina cand mai vreau sa iau niste mix-uri si CD-uri nu am mai niciodata acasa, nu stiu cum reusesc...

Cu celalalt poti sa vezi SMS-urile pe ecranul ceasurilor de bord. Wow... Eu primesc un SMS pe luna... Iti dai seama ca nu ma intereseaza asta. Si antena GSM nu pot sa spun ca mi-ar fi folositoare. Nu prea m-am gasit in locuri fara semnal si daca sunt pe vre-un varf de munte sau pe vreo plaja departe de civilizatie, semnalul GSM e ultima mea problema...

Link către comentariu

Posibil sa ies diseara daca nu mai da vreo ploaie si te poti juca la el. Eu sunt foarte multumit si nu imi lipseste nimic la el. Cum spuneam, de SMS nu am nevoie iar de semnal in hrube nici macar. Cu toate astea, in parcarea subterana de la AFI (in spate, la intrarea de la Real) am vb fara probleme.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Pe la 10jumate-11 sunt prin oras daca e :D. Inclin sa iau varianta normala, fara antena exterioara si fara rSAP. In final e vorba de o diferenta de 30euro. In plus am citit ca rSAP nu suporta toate telefoanele. Mai ales ca eu vreau la anul sa incerc Nokia Lumia 920 cu WP8.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Inclin sa iau varianta normala, fara antena exterioara si fara rSAP.

IA 3c8, poate in viitor o sa folosesti rSAP. Eu l-am luat si nu-mi pare rau pentru 20 euro dati in plus.

Link către comentariu

30euro. Nu asta ar fi marea problema ci daca 3c8 imi afiseaza numele melodiei redate prin bluetooth? Pot controla media playerul din telefon de pe RCD?

Stiu ca la 7P merge. Functia asta ar fi mai importanta pt mine. rSAP stie mai multe inafara de afisarea SMS-urilor pe BC?

O sa vad maine pe masina ta cum e :D

@TDR: Era ideea sa incerc si ceva WP, de dragul diversitatii si give Nokia a chance cu un alt OS.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Azi am vazut si eu pe viu masina lui George, arata foarte bine culoarea, insa zgomotul evacuarii nu e chiar ok, sigur in conditiile astea nu ar lua ITP-ul.

Link către comentariu

Oricum, am facut si eu test drive cu o masina cu evacuare similara ca nivel de zgomot, nu cred ca as putea conduce sute de km cu zgomotul ala. E distractiv, insa inutil, parerea mea. In rest, masina arata foarte bine, imi place mult culoarea.

Link către comentariu

Saptamana viitoare trebuie sa ajung neaparat la topgear sa imi realinieze tips-urile. Au ajuns sa se sprijine pe fusta si astfel ajunge sa se auda mai urat. Nu inteleg de ce se tot deplaseaza spre centru :(.

Mersi frumos si nici macar nu era curata :D.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!