Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

eu nu mai am acea degajare pentru numar in bara fata si asta a fost un motiv in plus sa apelez la banda dublu adeziva. personal, mi se pare mai clean.

subscriu si eu la banda bison, foarte buna.

sunt in zona limitrofa, ego :)

Link către comentariu

Banda am citit ca se poate scoate cu guta(aia de pescuit, nu cantaciosu' :lol: ). Tot pe net am citit ca e mai bine sa pui un autocolant pe bara si apoi sa lipesti cu banda de el, ca ar iesi mai usor la nevoie.

Eu pe ale mele le-am lipit direct, cu banda Bison ptr interior/exterior si deocamdata vad ca tin. :D

P.S. Daca te-apuci sa le lipesti, sa cureti banda aia neagra de pe margine inainte cu acetona sau diluant, ca arata mai bine. :)

Modificat de Robotelu
Link către comentariu

Nu inteleg de ce se da atat de mare importanta prinderii placutei cu banda. Pana la urma nu are 10KG si orice banda ai folosii va tine. Dezavantaj celei din spuma, daca se insista cu jetul de la spalatorie sau e no-name si adezivul ei este prost.

Bison, Tesa, SuperGlue, SuperAtack, Silicon sanitar, nesanitar....toate tin 200g

Tin minte ca prima data cand am facut si eu asa la fosta masina, am pus o tona de banda speriat de bombe, ca nu cumva Doamne fereste sa cada. Ca la revopsire, sa mai am putin sa decupez cu flexul...

3 patratele pe marginile de sus-jos si 2 pe cele laterale, sunt arhisuficiente ca placuta sa nu faca "burta" si sa fie rezistenta.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Nu inteleg de ce se da atat de mare importanta prinderii placutei cu banda.

+1. Eu raman cu suport de numar. end of story

Peisaj de toamna

img20121003165801.jpg

Inca o piesa made in Romania :D

20121003175710.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Nu am observat pe cutie sa scrie undeva.

Un lucru mai ramane un mister, daca merge controller-ul. Ideea e ca G6 vine cu SW0142, asta are SW0133.

Link către comentariu

Piesa care mi-a venit acum este senzorul bun de autoleveling. Nu el e problema, ci versiunea controller-ului de la dezmembrari. Pe joia/vinerea viitoare voi avea un verdict daca e bun sau nu.

Link către comentariu

Sper saptamana viitoare sa pot dezvalui tot. Costul il stiu - in speranta ca nu mai intervine altceva, iar numarul orelor se definitiveaza sapt viitoare, pana atunci nu cobesc.

Din pacate nu imi doream asemenea telenovela, parea mai simplu la inceput si pot sa inteleg de ce este descurajant un asa retrofit, in primul rand pretul iar apoi piesele si toate sistemele care trebuie puse.

La g5 e mai usor pt ca nu are adaptiv si se poate trai fara autoleveling daca tii minte sa le reglezi cand ai greutate in masina.

Maine o iau din loc spre Brasov pt week-end asa ca azi i-am facut o baita si am coborat putin farurile.

E normal sa e vada asa faza lunga? Eram destul de aproape de zid

20121004135615.jpg

Cel mai greu de reglat este stanga-dreapta. In interiorul lupei mai este inca una, iar prin acest reglaj se mareste/ micsoreaza diametrul ei.

Vroiam autoleveling-ul pus de saptamana asta, dar Cristi (Al Bundy) e plecat, iar in reprezentante/ alte serviceuri nu am incredere la un asemenea proiect si oricum termin ce am inceput cu aceeasi persoana.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Salut de ce nu te duci la un dealer vw sa ti le regleze la aparat?

Link către comentariu

Eu unul m-am lamurit sa nu mai cumpar ceva SH. Aparent nu va merge controller-ul, deja i-am amenintat pe nemti ca mi-au trimis ceva gresit, desi am specificat in scris, am dat si un link spre controller-ul pe care eu il vroiam. Daca nu mi-l trimit pe cel bun, atunci le deschid in paypal cauza.

M-am interesat pe un forum german:

Yours is software 0133rd You need one with software 0142 or 0148th

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Eu nu stiu la ce te-ai complicat cu dezmembrari si alte minuni. Nu exista numai kufatec si carsystems, coduri la calculatoare si senzori gasesti peste tot. Trebuia sa-ti faci o lista si cereai frumos preturi la cei care vand piese auto la noi pe forum. Ai sa ramai surprins sa vezi ca au preturi competitive si piesele vin in cel mult 3-4 zile. Intr-adevar e un retrofit scump dar merita daca e facut cum trebuie. Eu unul n-as fi pus farurile pana nu aveam toate piesele...

Link către comentariu

:)) cu prima ocazia iau bara cu decupaje de spalatoare, dar nu montez sistemul. Doar de poza sa fie :D

Link către comentariu

Pai de ce ala e mult mai util ca auto levelingul si nu e tocmai scump.

Link către comentariu

:)) e doar 429 euro sistemul, inca 400 si ceva de euro alta bara, vopsit inca 150 euro cu aproximatie, montaj si uite asa ajungi iar la 1000 de euro.

Modificat de kadettro
Link către comentariu

La a3 puesele m au costat 600 ron:)) mai putin bara care era deja pe masina.

Link către comentariu

Alta generatie, alti bani...si la mine masina era din fabrica prevazuta cu spalator de faruri pe halogen.

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!