Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

poti sa stai linistit cu janta asa, nu trebuie vopsita!

Si daca merge controller-ul, ce mai conteaza de unde/care e...

Link către comentariu

Corect, asta m-am gandit si eu :D. Controller-ul daca merge e totul perfect :D

Maine trec pe la spontana cu retrofit-ul complet.

Link către comentariu

Senzorul nu e bun, fiind pe cod doar de suspensie adaptiva si difera prinderile. My bad ca m-am bucurat ca era ieftin si nu am stat sa caut mai multi senzori, e drept eu cautam dupa codul de suspensie adaptiva, crezand ca daca xenonul il foloseste ar trebui sa mearga si la mine. Not the case.

Nu ma mai complic cu luat de pe net acum, il comand direct la reprezentanta.

Cine vrea un sensor de adaptiva aproape gratis pt g6, scirocco si alte modele vw, sa imi spuneti.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Cred ca nu mai vrea sa asteptepte, de ceea a zis ca-l cumpara de la reprezentanta. Sunt sanse sa astepte si acolo daca nu e pe stoc. Eu sper sa nu, ca sa-si vada visul cu ochii la noapte.

Link către comentariu

Tocmai kirkus ca ce e acolo e pt suspensie adaptiv si nu merge la cei fara, trebuie sa inceapa cu 1k0 nu cu 3c0. Eu am nevoie de altul cu alte prinderi. Luni il am, comandat de la Brady. Nu e asa mare chestie insa m-am tot plictisit sa caut una alta si incepe facultatea iar timpul meu devine f limitat.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Senzorul nu e de adaptiv ci de leveling (fara de care nu merge nici adaptivul). Mai bine iei de pe ebay la pret mic: http://www.ebay.de/s...sensor&_sacat=0

difera tipul senzorului la masinile cu suspensie adaptiva fata de cele fara. codul gasit de tine este pentru masinile cu suspensie adaptiva. Ambele siste,me AFS si suspensia folosesc info de la acelasi senzor, dar prinderea e diferita.

poze cu diferentele dintre ele.

post-1788-0-46909600-1348747175_thumb.pn

post-1788-0-91610400-1348747175_thumb.pn

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu

In asteptarea autolevelingului am incercat sa remediez problema cu farurile. Desi bat la fel la zid, au aceeasi intensitate, dreptul pare chior privit de sus si/sau de aproape. Daca cobor pe la 50 de cm atunci orbesc ambele la fel :)) . E o problema deranjanta pt faruri asa scumpe. Becurile sunt aceleasi asa ca nu vad unde e diferenta. Ambele lupe au crestatura la ora 6, dar dreptul parca prinde din ea si luceste acolo, la stangul nu e chiar asa. Asa la prima vedere ai impresia ca unu bate bine si celalalt in pamant. Autoleveling-ul va folosi aceleasi parghii pe care le folosesc si eu manual numai ca mult mai eficient si in dinamica. Ideea e ca reglajul la cel din drepta l-am facut in functie de stangul Fascicolul celui din stanga trebuie obtinut si in dreapta.

Rezumatul...De ce diferenta asta?

20120928172337.jpg 20120928172347.jpg

20120928172313.jpg 20120928172051.jpg

Masina aici era in panta, am repus farurile sa bata la fel.

20120928173341.jpg

Diseara poate scot DSLRul sa se vada mai bine.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Sunday shot

201209261423151.jpg

O poza mai veche, dar intr-o forma noua

img4847b.jpg

merita investitia in coilovers?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Asta si urmaream sa fie albe si cat aproape de xenon..mission done, desi nu sunt identice ca temperatura dar e f ok.

@Seban: 50 da Romania, you can find me in the Logan. Urmeaza sa ii puna spinnere si jante de 19" cromate :P

Link către comentariu

Par ok dar parca ar fi putut fi un pic mai calde,oricum trebuie sa le vad live comparativ cu ale mele.

Ti-a venit controlerul?

Link către comentariu

A venit si senzorul bun pt autoleveling, dar e plecat Cristi pana saptamana viitoare.

Cred ca sunt cam 5000k fata de 4300k.

Link către comentariu

scapa de suportul de numar. parerea mea e ca arata mult mai bine fara.

de faruri nu zic nimic, nu poate fi spus nimic despre ceva atat de frumos. felicitari. cand o sa am ceva timp liber si o sa fi disponibil, poate ne vedem la o spontana :P.

cheers!

Link către comentariu

Esti prin Bucuresti?

La suport nu renunt asa usor pt ca nu vreau sa lipesc numarul cu banda de bara. Am vazut acum ceva vreme un suport mult mai finut, mai putin vizibil. Am gasit modelul

IMG_4499.jpg

L.E.: O problema dubioasa pe care am vazut-o zilele astea este usoare oscilare a acului de la vitezometru. Foarte putin, insa cand il pun pe tempomat se observa. Spre exemplu daca il pun pe 49kmh imi oscileaza intre 49-50

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Cel mai bun suport este banda dublu adeziva Tesa de exterior. Eu asa am avut la toate masinile si am fost extrem de multumit!

Ideea este ca daca lipesti numarul cu banda, se va incadra perfect in spatiul de acolo si nu va mai "iesi" in jos sa acopere din grila centrala.

Link către comentariu

Cred ca se gandeste la protectia care o da in plus suportul :D Parere cu care nu pot sa nu fiu de acord

Link către comentariu

In plus ce se intampla daca trebuie schimbata bara? Stiu ca o banda adeziva buna nu te lasa sa iti scoti numarul intr-o forma reutilizabila :)) . Vreau sa inlocuiesc suportul actual, dar banda dublu adeziva nu este o solutie estetica si practica pt mine.

Link către comentariu

Daca tragi de numar suficient de mult cat sa poti pune niste parghii intre el si bara (par example 3 rigle bagate, de sus in jos - una in stanga, una in centru, una in dreapta), il poti scoate relativ usor. Dar, oricum, nu e asta buba. Un numar indoit poate fi, cu usurinta, luat la ciocan si indreptat dintr-o bataie si doua miscari.

Link către comentariu

Suportul este foarte bun ca zona buffer atat timp cat avem atatia maestrii in arta parcarii si a aproximarii distantelor,cat despre estetic mi se pare urat in general si nu mi se pare ca fara acea bordura este o ameliorare prea mare,cel mai clean este fara el si cu bara fara degajare pt numar dar din pacate la noi nu se poate.

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!