Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

+1 pt ce a zis muale

Gri inchis pe albastrul tau nu ma prea impresioneaza, poate sa faci si oglinzile in aceeasi nuanta.

Pune o poza cu janta sa vedem si noi cat de nasol arata.

Link către comentariu

O sa pun si poze cu janta.

Din punctul meu de vedere raman 2 variante, fie se poate reface buza si sa ramana aceeasi culoare fie daca nu un gri deschis. Nu le vopsesc in culori tipatoare pt ca nu e stilul meu si nici nu vreau sa iasa masina in evidenta asa.

Asa arata jantele cand sunt murdare, griul asta eventual lucios nu ar strica :D

20120406162240.jpg

L.E.: Poza este cu suspensia stock :))

Nu ma grabesc pt ca pana in martie merg cu cele de iarna, asa ca am timp.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Cu siguranta nu iti va iesi aceeasi nuanta ca cea originala,asa ca vopseste-le gunmetal pe toate 4,asa cum iti doreai de ceva timp ( acum ai si motiv ) !

Link către comentariu

de ce sa nu iasa nuanta aia?!

julitura se umple cu material de sudura(sau chit daca e superficiala).

este cineva pe forum care face lucrari misto...cred ca il stii.

eu nu as merge pe gun metal, ci pe un gri mai deschis cu fulgi metalici; sunt deschise si contrasteaza cu masina iar in bataia soarelui au si un factor "wow"

Link către comentariu

Super frumoase jantele cu zgarietura daca nu e mare lucru se va face cu putin chit :D cred ca vor da bine gun metal :D bafta !

Link către comentariu

Mi se pare ca o culoare stridenta care sa sara in ochi nu se potriveste cu vopseaua perlata a masinii. Parca ar fi prea mult "machiaj". La o culoare nemetalizata sau alb/negru dau bine culorile tari. Nu in ultimul rand degeaba vopsesti jantele in culori mai ciudate daca nu le pui in evidenta cu o suspensie really low.

Un gri deschis...not bad

bbse.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Griul inchis merge si nici nu se vede jegul pe roti si vor parea mai mari.

Ar merge bine si un auriu inchis. Dar sa vopsesti BBS-uri noi e pacat, eu tot sunt de parere ca mai bine o repari pe aia zgariata si le lasi argintii. Vopsea ca de fabrica nu face nimeni.

Link către comentariu

Exact ce ziceam si eu..arata foarte bine pe o masina neagra si foarte coborata :D

Sadly, I'm not not going lower :P

Link către comentariu

Nu e atat de coborata.

Cred ca e intre Sportline-ul lui Mihnea si a ta. Arata decent ca inaltime si cred ca e si pe bordura in poza, deci pare mai jos decat e...

Sent from the past to be read in the future.

Link către comentariu

Am mai deschis putin poza respectiva sa vezi ca nu e atat de jos masina pe cat crezi.

8023774653_fa924aa53e_c.jpg

Dunga alba e marginea de la aripa. E chiar decent.

Si asta nu e cel mai reusit PS al meu dar...

8023772588_a5b370069f_c.jpg

Link către comentariu

Ms Rave :icon_thumleft: , recunosc ca arata bine, but I'm still not convinced :P

Mai sunt vreo 4 luni pana sa iau o decizie definitiva.

Maine am controller-ul de xenon si senzorul de autoleveling (o zi intarziere pt ca aparent coletul avea adresa scrisa prost) iar de joi seara sper sa pot vad AFS-ul in actiune :wub:

img20120924191751.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Speeeeeer. Azi tocmai ce am vazut ca au scris pe factura ca este de Passat controlerul, codul fiind totusi bun, dar anul este 2008 (clar de Passat B6). Eu le aratasem clar printr-un link ca vroiam unul din 2009 de GTi. Acum sa vedem daca merge.

Senzorul de Scirocco cu ceva pictat pe acolo :)). El sigur e bun, asa trebuie sa arate cu acele indentatii.

2012092614361111.jpg

si AFS-ul

201209261436171.jpg

Zgaibele jentii, cele 3 raschetari..acum nu mi se mai par asa de groaznice. Nu as revopsi toate jantele doar pt asa ceva.

20120926074945.jpg

big like pt anvelope. Au rezistat la gropi, la borduri, la sine de tramvai..nu toate luate cu 5kmh. Am incercat sa le menajez cat am putut, insa uneori nu s-a putut. Eu recomand Michelin PS3 XL :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Azi tocmai ce am vazut ca au scris pe factura ca este de Passat controlerul, codul fiind totusi bun, dar anul este 2008 (clar de Passat B6). Eu le aratasem clar printr-un link ca vroiam unul din 2009 de GTi.

S-au molipsit si nemtii de la polonezi...

Link către comentariu

Nu neaparat. Eu incep sa ma conving ca toate site-urile/magazinele care vand ieftin (amandoua+ transport = 120euro) sunt predispuse la aparutul unor asemenea probleme. Le-am luat din dezmembrari pt ca nu le consider piese f importante ale masinii. In definitiv acest cod e bun si pt Golf 6/5, Passat, Touran, Eos..ce mai cam toate care au AFS asa ca nu ar trebui sa fie problema.

Am facut ceva sapaturi si se pare ca mai exista un cod de controller, dar facut de Siemens care e pt Passat B6 (2005-2006) si nu are C la terminatie si este exclusiv pt acel model.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Si credeti ca in Germania sunt numai nemti?

Oricum mie mi se pare ok controlerul,e acelasi cod de piesa si nu difera decat varianta soft si nu ar avea de ce sa nu se pupe cu restul.

Link către comentariu

Cine stie ce mediteraneeni ti-au facut tie coletul. Dar daca merg nu mai conteaza de unde au venit.

Janta e super ok, mai stii cum arata seattle-ul meu zgariat, aia e janta facuta varza. Si sa stii ca nu trebuie sudat se chituiste ca sunt mici rau zgaibele alea.

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!