Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Multumesc :D . E un virus tipic cand nu poti sa iti iei masina exact cum o vrei desi s-ar gasi modificari si atunci :))

Saptamana viitoare vin si led-urile pt pozitie de la bold sport (multumita colegului jaf). Sunt curios daca sunt indeajuns de luminoase ca sa para mini-drl.

http://www.bold-sport.com/store/index.php?route=product/product&product_id=229

Poza de avatar

img20120922200049.jpg

Link către comentariu

@ Gabi, am rezolvat problema :D

@ Serban, ajung 30mm ca sa ramana daily driven pe tot timpul anului. :P

Lasa ca te vad eu cand o lasi sa vezi cum e.

In plus daca o cobor mai mult de atat trebuie sa schimb amortizoarele pt ca mi-as bate joc de ele.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Ar fi folositor si vara daca vrei sa o lasi mai jos..altfel eu sincer nu as face operatiunea la ce drumuri avem deoarece ai mari sanse sa spargi baia.

Link către comentariu

Nu voi lasa masina mai mult pt ca as sacrifica prea multe pentru -15mm la aspect. Chiar si 500euro care ar trebui investiti in alte amortizoare + arcuri, not gonna happen, sorry :P

Tudor, e de luat in calcul scutul fie doar si pentru iarna pt ca nu vreau surprize neplacute. Eu vara l-as scoate pt ca ingreuneaza ceva masina pe fata si sa stea putin inclinata in fata.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Scoti uleiul si antigelu si gata echilibrezi greutatea. :))

Pare fioroasa rau din fata, iti trebuie soft mai mult decat suspensie ca sa se potriveasca cu look-ul.

Link către comentariu

Slabeste singura din antigel. Nu suporta nivelul maxim, il place putin sub minim. Am inteles ca e ok cat timp nu mi se aprinde in bord vreun martor sau sa nu sesizez o crestere a temperaturii.

Tocmai cand vad si eu consumuri frumoase tu zici de soft :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Super consum :icon_thumleft: .

E aiurea sa fac soft doar pentru consum. Soft masina nu va vedea, m-am convins ca eu nu simt nevoia.

S-a produs inevitabilul si anume sa-mi raschetez o janta. Asta se intampla cand se deviaza un flux pe o strada ingusta, te pune un camion sa urci putin pe bordura. Mai nou se apuca de lucrari la "retaua de fibra optica" asa ca alte sapaturi pe o strada amarata (strada din fata sectiei 25 politie pt cine stie).

Tot raul spre bine pt ca de mult ma gandeam sa le vopsesc gun metal pt ca sunt prea shiny raportat la culoarea inchisa a masinii. Cu ocazia asta poate nici nu mai sare asa in ochi wheel gap-ul :P

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Nuuuuu nu le vopsi. Arata prea bine cum sunt acum.

Plus zgarietura nu se vede pe argintiu dar pe gri toate zgarieturile or sa se vada de la o posta.

Link către comentariu

Nu e zgarietura este luat din buza..ar trebui adaugat putin material, sudat si revopsit. Efectiv a cazut roata de pe bordura.

Orasul cu cele mai imbecile borduri, alea care au si o mica panta ca sa iti buleasca janta.

O voi muta pe spate in primavara.

Culoarea asta imi place

ad9f289c.jpg

VS culoare originala

img5227h.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Casco? Sper ca le-ai bagat pe casco. Nu au ce sa comenteze daca ai lipsa material.

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Sunt, dar nu apelez acum la casco pt ca mi-ar creste polita pe care oricum o reinnoiesc in noiembrie.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Parerea mea e sa nu le vopsesti intr-un gri inchis, raportat la argintiul cu care au venit de la mama lor.

Daca totusi insisti cu vopsitul - atunci fa-le negre. Sau o culoare tipatoare, sa zicem....mov?

Nu cred ca merita sa stai fara jante pe masina o saptamana, sa platesti 600 lei (cred ca asta e pretul pentru vopsit jante 18") pentru o culoare putin mai inchisa.

Stii....cu cat stau mai mult sa ma gandesc, cred ca s-ar potrivi si mai bine o culoare de alb. Asta, plus vopsitul (colantatul) accentelor - stalpii, eventualele praguri (asta daca le ai in lista de to-do), emblemele vw fata/spate.... Spun asta pentru ca am un vecin cu un Fiat Bravo, culoare albastru inchis si jante albe. Se vad genial, cum se intoarce o sa-i trag o poza.

Link către comentariu

avand masina inchisa la culoare, gri-ul de acum e perfect pt contrast. gun-metal e ok doar ca e putin mai inchis.

o culoare tipatoare...ar trebui sa faci si alte emelemnte sa ai cu ce sa le asortezi...

bordurile sunt asa sa le urci mai usor,cred :P

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!