Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

E vb de transportul de la polonezi si poate un discount, daca luam mai multi acelasi produs

Link către comentariu

Nu imi ziceti de polonezi ca m-au enervat, dupa ce am tratat cu cei de la kufatec pt retrofit de autoleveling, acum vad ca si polonezi au pus senzorul in oferta. La kufatec am dat comanda, am platit prin paypal insa si acum comanda cica "being procesed"..asta de pe 4septembrie. E adevarat ca nu aveau in stoc, dar puteau macar sa imi zica un timp..asa parca nici nu le-au intrat banii, desi sigur le-am trimis. Le-am dat ceva mail-uri, raspunsurile lor inapoi au venit foarte generale.

Link către comentariu

Sunt cam magari aia de la kufatec,data aviatoare cumpara de pe ebay sau daca mai dureaza mult incearca sa anulezi tranzactia si iti dau eu codurile pt senzor si controler.

Modificat de TDR
Link către comentariu

La interior ar merge incalzire in scaune ca si asa se apropie iarna.

Link către comentariu

Si o nuca OSIR. :icon_redface:

Gata, i-am facut deja programul lui Ego, privind lichiditatile, pe anul asta. :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Bine zici de incalzire, eventual si cu noul climatronic de golf 7, pus pe golf 6 gti cabrio. Al nostru e low cost :(.

0.jpg

Legat de nuca OSIR am vazut-o si simtit-o la Soso si la Alex (zenoracing) si ma asteptam sa fie mai grea, mai maricica, sa aiba o textura mai nefinisata. Nu mai inclin spre ea, ci mai degraba spre una de GTD.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Da,chestie de gusturi,OEM sau OZN .Vedeti ca ati uitat de ceasuri de R cu BC color ..

La golful 7 au introdus oare si volan incalzit?

Modificat de TDR
Link către comentariu

Eu vreau incalzire in scaune pana la iarna. M-am uitat la Climatronic-ul ala dar, sincer, il prefer pe asta al nostru. Low-cost sau nu...

Si nu a uitat nimeni nici de ceasuri, dar deh... prioritati :))

Link către comentariu

Ceasurile de bord le iau in considerare doar daca le doreste cineva pe ale mele in prealabil, m-am plictisit sa raman cu piese dupa upgradeuri :)) .Ce-i drept merita banii acele albastre, staging si ecran premium.

Am zis de climatronic low cost pt ca s-a renuntat la ecranele de afisare a temperaturii, s-a renuntat la afisarea cu jumatate de grad (inutila ce-i drept, dar nu arata rau :P) , pletora de butoane false, cred ca mai raman 2 chiar daca ai toate optiunile puse si nu in ultimul rand imi place ideea de butoane in cadran :D

Casual instagram snapshot

snapshotfg.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Faza e ca nu gasesc pe nicaieri un Golf cu Climatronic-ul ala. Toate pozele oficiale sunt cu asta al nostru:

Volkswagen_Golf_6_Cabriolet_Geneva2011Live.jpg

Si asta inseamna ca nu exista masca pentru el, chiar daca s-ar potrivi...

Link către comentariu

2013-volkswagen-golf-gti-cabriolet-infotainment-display-photo-445951-s-520x318.jpg

vw-golf-gti-cabriolet-3.jpg

Adevarul este ca pana acum nu stiu sa fie in productie GTi cabrio

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Azi era sa o patesc cu bara spate, o tipa cu un Polo a trecut milimetric de coltul din stanga spate. Mergeam frumos pe Sos. Viilor pe prima banda si ma trezesc cu o dacie papuc care era iesita aproape un metru cu botul pe banda intai. Franez, dau semnal si cand ma uit in oglinda vad cum tipa venea cu mare viteza din spate, nici nu cred ca a schitat o frana, semnal clar nu si i-a luat fata celui de pe banda a doua iar pe mine m-a evitat la limita. Sigur ca putea sa franeze, dar am observat acelasi comportament agresiv si fara semnal in continuare.

Am observat ceva la lupe. Fiecare are cate o crestatura, o incizura la ora 6. Farul din stanga e ok, dar la cel din dreapta lumina prinde acea incizura si sclipeste.

Care e ideea acelei incizuri?

Inca o poza ratacita de ieri

img201209120952121.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Sa fii lovit destul de tare din spate nu e niciodata bine.

@Yasmin: Multumesc. Scrisul cu GOLF ii voi da jos, motorizarea o las. Poate sunt printre putinii care pastreza suportul si nu imi place ideea de banda dublu adeziva.

Lazy eye :D

20120911112347.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Cum bat farurile in trafic pana sa vina autoleveling (devine complicat, dar probabil o sa ii las balta pe cei de la kufatec, deja i-am somat sa-mi dea banii inapoi pt ca la carsystems am obtinut un pret cu 100euro mai mic :D )

Prea sus? Farul din dreapta oricum e pus sa bata mai sus ca sa nu mai am acea inegalitate de intensitate care se vede cand privesti spre faruri.

20120910214235.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Poze din fata nu ai?

Ale mele bat mai sus ca decat ale tale :D :))

Modificat de Serban87
Link către comentariu

O poza cum aratau cand bateau la acelasi nivel:

20120831161122.jpg

Evident ca nu orbeau ca in poza, dar sa traiasca telefonul ca scoate poze artistice cand nu trebuie :)). Am adunat si ceva mici zgarieturi pe gemuletul din fata camerei, design Samsung (sa nu mai zica cineva ca aici au copiat apple :P )

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Bate cam ca la mine....Ma cam speriasem cand am vazut poza mea cu faza scurta. Imi trebuie un dslr ceva :))

Link către comentariu

Asa ies pozele cu telefoanele, mai ales daca sunt facute contra sursei de lumina :P

Am gasit un macro mai vechi, dslr power :))

img4819r.jpg

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!