Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Pai cine a zis ca nu le dau jos geamurile si ilocuiesc crom-ul cu negru mat? :D

As fi preferat ceva in genul de la Bold Sport, sa nu fiu nevoit sa iau si restul... Farurile cu csenon-ul meu ar fi fost suficient ;)

In sfarsit, fiecare cu gusturile lui, nu?

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

Gabi, nu merge sa dai geamul jos... Dar alea de pe Bold Sport ar fi ceva...

Ego, cand te plictisesti de ele... vorbim! :))

Link către comentariu

Ce-i drept cele de la bold sport sunt cele mai aproapiate replici de original pe care le-am vazut. Doar in spate se diferentiaza, iar ca retrofit nu necesita alt bcm, senzori de autoleveling, calculator central de xenon. Ma rog nici cele oem nu ar avea nevoie de autoleveling + calculator, dar e pacat pt ca am deja modulele de AFS si as vrea sa vad cum sunt adaptive :D

Din piesele care imi raman sper eu sa pot obtine un total de 200euro.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Vrei sa le vezi cum danseaza..

Buna versiune de centrala,cand o montezi sa poti da si tu blitz-uri ?

Modificat de TDR
Link către comentariu

Am scapat de toate erorile, am si faza lunga, stopurile codate :D si o centrala cu termimatia 86H(nu da eroare la stopurile led) pt 300lei negociabil.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Singurile erori pe care le aveam erau la "high beam" pt ca nu se puteau conecta firele ce actionau shutter-ul la centrala veche :(

Apropo, am reglat si farurile sa bata mai sus cel din dreapta, insa tot nu s-a rezolvat total.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Da, insa si inainte le puteam pune cu o mica rezistenta si era ok. Momentan le las galbejite ca sa se asorteze cu pozitiile :))

Link către comentariu

Felicitari !

Eu nu cred sa mearga sa pui led-uri la nr fara rezistente suplimentare,chiar daca ai centrala HL .

Exista vreo optiune suplimentara pe varianta asta mai noua de centrala si nu stiu eu?

Link către comentariu

Mersi :D. Poate se pot coda din vcds si sa dispara eroarea.

Pot sa spun ca everyday i see my dream. Masina la exterior asa ramane :D

img20120907093044.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pai Golfurile care vin din fabrica cu leduri la numar nu au rezistente. Centralele care stiu de stopuri pe LED stiu si LED-uri la numar.

Ar merge o bara de GTD pe spate totusi... :D

Link către comentariu

Modificare de bara e subtila, dar da e un must :D

Ajungi in seara asta pe la CP sa vad si eu led-urile non-oem? Ca tot zici de led-uri p'aci :P

La anul vor veni led-uri osram pt pozitie si pt semnalizare spate.

Am gasit ceva mai interesant pe net, dar nu voi pune pe masina. Cu titlu informativ ca se poate asa ceva:

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Centrala mea midline cu index 615 nu stia ,dar stopurile au mers perfect.O sa mai incerc si cu asta highline dar nu am auzit pe cineva sa fi reusit retrofit pe golf fara rezistente.Ma gandesc poate au rezistenta suplimentara in circuit nu in bara.

Link către comentariu

N-am cum sa ajung in seara asta. Saptamana viitoare promit ca-mi fac timp.

Hai sa zicem Luni seara. Si cred ca pot ajunge si Duminica pe la 12, daca mai are loc cea saptamanala...

Link către comentariu

Cu noua vesiune de VCDS si pe centrala mea apare codare pentru lumini nr inmatriculare cu LED, o sa incerc pe amsina mea sa vad ce si cum.

Link către comentariu

Masina mea pt ca am bifat farurile xenon a venit automat si cu leduri la numar. E posibil cu o simpla codare care sa stie de ele, sa nu ai probleme.

Si eu zic ca e ok asa cum arata. La interior iti poti face viata mai frumoasa, daca ai idei. RNS sau mai stiu eu ce :P

Link către comentariu

Pt ca ala e primul lucru care se vede :) Am vazut masini frumoase pe afara si inauntru cocina. Efectul de "mama ce masina are asta" ii unge la suflet :P

Link către comentariu

Trebuie sa exista un echilibru interior-exterior. RNS nu vad de ce, mi-am luat un Mio si e foarte ok. Un bluetooth poate :D

2poze cu faza scurta si lunga:

20120908005144.jpg

20120908005153.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pt Bluetooth strange banutii :P. Eu cu Rave ne gandim la un group buy si am inceput sa arunc cate o fisa pe zi in pusculita :)

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!