Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

La interior stiu ca merg dar la pozitii ma mir deoarece din cate stiu nu au rezistenta suplimentare,scrie chiar si in descrierea lor ca s-ar putea sa iti aprinda martor in bord.

Link către comentariu

Iluminarea pozitiei este ultima pe lista in momentul de fata. Am rezolvat diferenta de culoare prin transferarea unuia de pe halogene.

Daca vinde cineva un bec w5w cu lumina alba do let me know.

Link către comentariu

Bun, deci asta imi reduce cautarea. Am nevoie de un bec philips blue vision :D.

kadettro was right, again. Nu ma asteptam sa fie darnici polonezii sa imi ofere un blue vision, daca imi dadeau setul era ceva :))

Link către comentariu

Am avut 4 seturi.. s-au ars toate.. Cu cele normale nu am avut probleme, astea Blue Vision mi se ard in draci.

Link către comentariu

Pai ce sa pună, el nu are led uri oem. Şi becurile clasice sunt f bune pe poziţie mai ales ca nu le foloseşti dec

Link către comentariu

Incearca la colegul Turbocip - eu am luat de la el leduri pentru pozitie fata si spate,nu dau eroare si sunt albe nu albastre.Stau aprinse zi de zi cat timp ruleaza masina si nu s-au ars de cateva luni bune de cand mi le-a montat.

Link către comentariu

Pozitiile mai incolo. In toamna/iarna vin cheltuielile cu revizia, ITP-ul.

Cei de la kufatec se misca greu cu kit-ul de autoleveling, mai ales ca nu am nevoie de tot ( vrea cineva cablurile adaptoare pt xenon? ).

Asa ca as ruga frumos sa imi dea cineva o poza cum bat farurile bi-xenon oem de G6 :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

:D multumesc.

Maine sper sa intru in posesia centralei pt a putea sa dau flash-uri again :D, autoleveling 2 saptamani. Pana atunci reglam cu imbusul :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Fix aceeasi problema am avut o si eu cand am facut retrofit de la halogrn la bi xenon nu imi mergea faza lunga nu puteam da flash si aveam martor in bord pentru drl :))

Link către comentariu

Bravo,ti-ai indeplinit visul cu xenon-ul :icon_cheesygrin:

Eu zic sa nu te mai chinuiesti atat cu becurile, cumpara si tu ca baietii din targ ca sa faci o treaba :lol:

Link către comentariu

Multumesc de poze, apreciez. Ce bine bat, de abia astept sa le am si eu asa.

Azi am bagat masina la subsol la Afi si am incercat sa reglez astfel incat sa se vada uniform farurile. S-a rezolvat prin ridicarea putin a celui drept, deranjante nu imi par.

Am trecut de 15.000km, am si poza aniversara insa o postez cand ajung la computer.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Fir-ar nu ii mai pot da edit :(

20120905084511.jpg

+ un albastru grafit cu xenon&led. Se vede in poza si tumburusul rupt la semnalizare

20120905132251.jpg

Link către comentariu

I-am mai pus 15litri :P

Maine ridic centrala electrica de la sediul UPS si sper eu vineri sa fie montata, de abia astept sa dau flashuri :D.

Centrala veche o dau ieftin ca nu am ce face cu ea, marele avantaj al ei este ca nu va da eroare la stopurile led oem.

Link către comentariu

Multumesc de poze, apreciez. Ce bine bat, de abia astept sa le am si eu asa.

Pentru putin. De aceea suntem o comunitate, sa ne ajutam intre noi. Si ale tale vor bate la fel.

Link către comentariu

Te uiti dupa DRL-ui pe LED? :P

Eu zic ca ai facut alegerea cea mai buna cu cele fara DRL. Personal cred ca e singurul model VW pe care nu arata bine DRL-ul LED, datorita formei curbate. La restul sunt mai patratoase/ascutite si dau un aspect mai agresiv.

PS: o sa inceapa sa "fulgere" cu bi-xenon la tine in cartier cand ajungi acasa :))

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Nu ma uit, dar mi-au sarit in ochi. Cei 100euro diferenta fata de cele cu led sunt buni in cont :))

Link către comentariu

Le vreti voi? :P

Gabi cred ca nu pentru ca ar strica tema black a masinii, in schimb Rave..poate da :D

Dupa retrofit a ramas o distanta ceva mai mare decat era stock intre faruri si capota.

20120906172310.jpg

Noul bcm (desi e fabricat in Mai 2011):

20120906171808.jpg

Ieri am pus ceva litri de benzina 95 de la Petrom, sa vad daca exista vreo diferenta. Surprinzator eu am simtit-o in 2 ocazii. Azi dimineata cand am plecat in primele 2-3 minute am resimtit niste inghionteli iar ulterior cand am ajuns intr-un demaraj pe la 4000rpm s-a auzit ca un misfire.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!