Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

De dimineata am avut parte de o surpriza din partea PBV si in general tot ce inseamna service de reprezentanta. Il sun pe domnul Victor Cozachievici pt a ma programa la operatia de inlocuire a farurilor, mi-o taie scurt si imi spune ca o directiva a lor nu ii mai lasa sa lucreze cu piesele clientului, indiferent de piesa. Nu doar la PBV1 ci toate service-urile de reprezentanta VAG.

Eu zic sa intrebi si la alte service-uri autorizate VW. Eu cred ca doar cei de la reprezentanta au pretentia sa cumperi piesele pe care doresti sa le montezi direct de la ei, de preturi nu mai vorbim. Chiar nu inteleg de ce nu vor sa ti le monteze, doar ai factura la ele. Cum am zis, suna la un alt service autorizat VW si intreaba daca iti pot monta farurile cumparate de tine.

Link către comentariu

Montajul e partea cea mai simpla. Garantie nu mai ai pe electrica din cate stiu, asa ca manopera la reprezentanta nu prea se justifica. Doar pe Casco sa nu uiti sa le incluzi.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Asa e noua lor politica, functioneaza doar in regim de service cu produsele comandate de ei. Pt mine nu e asa mare problema pt ca masina iese din garantie in noiembrie, mai nasol cine are garantia de 4ani.

Link către comentariu

Daca tot schimbi BCM-ul ia-l pe cel pentru faruri cu LED. Cine stie ce se intampla pe viitor... :D

Link către comentariu

Corect. Rave pregateste terenul. O sa ia astea de la tine si tu faci upgrade la LED :))

Link către comentariu

Nu neaparat... :)) Dar daca te plictisesti de astea sa poti face trecerea mai usor!

Plus faptul ca BCM-ul pentru LED iti vede stopurile si led-uri la numarul de inmatriculare fara erori. :)

Link către comentariu

L-am luat pe ultimul, cel care vine si pe R, deja e pe drum.

Stopurile mi le vedea bine si cel de acum (se aprindea doar cel din exterior la frana, se stingea cel de pe haion cand deschideam portbagajul)

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pt mine nu e asa mare problema pt ca masina iese din garantie in noiembrie, mai nasol cine are garantia de 4ani.

De exemplu, eu.

Tot nu cred ca daca mi-am cumparat componente VW din Polonia, ( CU FACTURA SI GARANTIE ) nu mi le poate monta un service autorizat din Romania.

E o aberatie.

Link către comentariu

Ce ai cumparat tu(trecand peste faptul ca s-ar putea sa nu se potriveasca) au eticheta cu cod OEM (ma refer la blocurile optice nu la unitatile de control si aprindere)?

Link către comentariu

De ce sa nu se potriveasca?

Daca ai cumparat BCM-ul de la kufatec specifica-le ca ai stopuri cu led puse de tine ca sa-l codeze ei, altfel ai putea avea surpriza sa nu iti mai mearga codate cu Vag-Com-ul.

Link către comentariu

Nu cred ca era vorba de mine.

BCM-ul nu l-am luat de la kufatec, era cu 100euro mai mult la ei

Central Electric Module 1K0937087Q - High R20 / GTI

Software 0651

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Ma refeream la produse trimise gresit de polonezi,la mine au gresit si la far si la controlerul de xenon.

Legat de codare :

Nu ii trebuie oricum codare si merge perfect fara dongle,tu ai avut centrala prea veche (2009) si de aceea nu ti-a mers,codarea o stiu(atat pt bcm cat si pt controler) ,doar sa adune piesele.

Link către comentariu

Sa le stapanesti sanatos! Dar mai fa-le si alte poze, asta nu le avantajeaza, zici ca se masina "suparata", "gata sa planga" ;)

Link către comentariu

Mersi. Oricum sa stii ca asa arata in poze, suparata :))

Era postata de pe telefon in graba :D

Cum bat la perete:

20120831161033.jpg

Si cum polonezi nu puteau sa faca ceva bine de la inceput la final, becurile de pozitie par putin diferite..cel de pe dreapta e mai alb (poza e proasta rau)

20120831162150.jpg

Vechile faruri se pun in vanzare la 600ron

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Good job, cu pozitiile o rezolvi, exista la OMV leduri de la Philips la 24 de lei perechea.

Link către comentariu

Pai si DRL, ca faza separata, unde se gaseste? Sunt aceleasi cu pozitiile? Chiar arata foarte bine farurile, dar n-as da atatia bani pe ele nici daca i-as face la xerox ;)

Link către comentariu

Felicitari pt upgrade. Cu adevarat util... Xenonul este si el OEM? Pare destul de albastra lumina .

Link către comentariu

Pare albastru pt ca galaxy S2 e cam varza la asa ceva, se vad si proiectoarele albastrui.

Este OEM

osramm.jpg

@Gabi: Nu are DRL, faza scurta e drl-ul lui. Poate daca schimb pozitiile cu unele led sa se vada mai aproape de un DRL.

Link către comentariu

Uffff... pai asta nu prea e in regula... sa folosesti xenon-ul permanent... Nu am mai vazut de mult VCDS-ul la culoare, poate poti muta DRL-ul pe pozitii, ar fi mai ok... parerea mea ;)

Acum vin si eu de acasa.. sunt faruri de R, deci e clar ca nu au pozitie separata de DRL

Link către comentariu

Nu sunt de R..sunt de Golf normal, dar inainte sa introduca DRL-ul pe led. Se poate muta DRL-urile pe proiectoare, probabil si la o intensitate mai scazuta, dar nu vreau sa am probleme cu politia.

In oras si asa nu am nevoie de drl.

http://www.bold-sport.com/store/index.php?route=product/product&product_id=229

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!