Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

@Adrian: Multumesc :D. Sper sa prind vreme buna pe transalpina pt niste poze frumoase

@kadettro: + bcm-ul care trebuia schimbat.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Tocmai am primit mail de la UPS, coletul de 6kg se afla la nici 1000km. Saptamana viitoare e aici, pacat ca nu sunt eu si masina pt ca le-as fi montat :D

Link către comentariu

Ma bucur nespus pentru tine si in acelasi timp te invidiez :)). Nu cred ca am apucat sa te felicit si pentru eleron, e foarte tare; si da, trebuie sa schimbi bara spate acum :).

Sper sa rezolvi usor cu farurile, sa fie cat de PnP posibil, fara alte batai de cap.

Slabe sanse sa te prind din urma la cat de repede te misti cu modificarile :D.

Spor in continuare, in special la km ca ai ramas in urma :).

Modificat de mike.
Link către comentariu

Multumesc :D . Azi am mai pus ceva km, pana la Ranca mai exact. Consum de 7.6% pana in novaci dar de 8.8% pe autostrada..mers intre 130 si 140. Am prins fereastra de o ora pt ca in rest bucati de transalpina sunt inchise pt raliu.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Cat stai prin zona? Marti seara trec si eu pe Transalpina :).

Cam mare consumul. Cu 3 persoane in masina si fara vant, Pitesti - Bucuresti (A1) am facut cu 7.5 - 7.6 cu 130 km/h pe tempomat. Consumul instant variaza intre 6.9 si 8.2 la viteza asta si 2800 rpm. Conteaza foarte mult vantul; cu vant puternic din lateral, in aceleasi conditii de mers am sarit pe la 8.0 - 8.1.

"..mers intre 130 si 140" - asta inseamna ca ai mers constant cu vitezele astea sau ai avut media in intervalul asta :)? /sarcasm

Modificat de mike.
Link către comentariu

Mers constant..eu marti dim plec spre sibiu

Consum cu inca o persoana in masina + portbagaj plin.

Link către comentariu

Sunt destul de hotarat in a achizitiona ceva de la carsystems.pl, iar rugamintea este cine are un feedback legat de ei.

Trimit toate documentele, factura, garantie? Intreb pt ca personal nu am interactionat decat cu siteuri din germania cand vine vorba de produse, iar Polonia parca nu e la acelasi nivel de incredere.

1. Face 8 zile coletul din Polonia pana in Romania cu UPS

2. Cand primesc coletul pe 17 august, te anunt ce am gasit in el

3. La intrebarile pe mail raspund evaziv si cateodata chiar prosteste. I-am intrebat de un cablu pentru o camera (nu au cablu la vanzare pentru camera respectiva). M-au intrebat daca am 26 de pini la RCD, le-am zis ca da si ei mi-au raspuns ca atunci pot conecta camera la RCD. Cu ce cablu sa o conectez ?! :tuktuk: (ca doar asta intrebasem)...am renuntat...in sensul ca am cumparat alt model de camera pentru care exista la ei pe site si cablu...

4. Al Bundy parca si-a luat de la ei Bluetooth

Link către comentariu

Mersi de raspuns :D .Nu am mai avut rabdare si am comandat lunea trecuta, iar sambata noaptea coletul plecase din Viena asa ca saptamana asta ajunge.

Link către comentariu

Un teaser pt ca mai sunt destule poze, dar f putine pe telefon.

244nmmo.png

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

S-a scos masina la consum cu un de 5,2% pe ruta Novaci - Rm Valcea -Sibiu :D . Mers legal+10-20kmh

Link către comentariu

5.1% am reusit sa scot eu minim, tot asa mers legal maxim 100km/h in a 6-a si cu multa frana de motor. Probabil dupa vreo 10.000 de km o sa mai scada. Insa 5.2% pt TSI-ul de 1.4 mi se pare foarte bun. Cum ti s-a parut transalpina?

Link către comentariu

E foarte frumos atat ca peisaj cat si ca placere de a sofa :D. Rectific putin postul precedent, consumul find de Ranca nu Novaci, putin trisat pt ca am coborat doar in frana de motor :P.

Link către comentariu

Sunt destul de hotarat in a achizitiona ceva de la carsystems.pl, iar rugamintea este cine are un feedback legat de ei.

Trimit toate documentele, factura, garantie? Intreb pt ca personal nu am interactionat decat cu siteuri din germania cand vine vorba de produse, iar Polonia parca nu e la acelasi nivel de incredere.

1. Face 8 zile coletul din Polonia pana in Romania cu UPS

2. Cand primesc coletul pe 17 august, te anunt ce am gasit in el

3. La intrebarile pe mail raspund evaziv si cateodata chiar prosteste. I-am intrebat de un cablu pentru o camera (nu au cablu la vanzare pentru camera respectiva). M-au intrebat daca am 26 de pini la RCD, le-am zis ca da si ei mi-au raspuns ca atunci pot conecta camera la RCD. Cu ce cablu sa o conectez ?! :tuktuk: (ca doar asta intrebasem)...am renuntat...in sensul ca am cumparat alt model de camera pentru care exista la ei pe site si cablu...

4. Al Bundy parca si-a luat de la ei Bluetooth

http://vwforum.promo...60#entry1795261

Am primit azi coletul. Intreg, ambalate frumos componentele, noi, factura in colet (nu scrie pe ea exact ce ai cumparat in sensul ca nu scrie modelul camerei - scrie doar ca ai cumparat o camera - normal ca factura e in poloneza) dar....In loc de senzori Park Assist PLA am primit senzori Park Pilot (adica in loc de 2 buc x 1T0919297A am primit 2 buc x 4H0919275) iar in loc de Camera Rear Assist 5N0827566J am primit 5N0827566B. Le-am dat un email insa nu am sperante ca voi rezolva ceva. Probabil voi fi nevoit sa cumpar si senzorii PLA. Sper ca in coletul tau sa fie ceea ce ai comandat.

Link către comentariu

Am reusit sa fac in ultimele 6 zile peste 1100km prin tara pe aproape toate categoriile de drumuri si ma declar multumit de masina. 2 mici momente de palpitatii am avut cand un "sofer" care venea din sens opus a luat o curba prea tare si a subvirat de m-am trezit cu el fata. Am tras din reflex putin de volan dreapta si am evitat orice contact. Al doilea incident care a fost si mai la limita s-a petrecut langa Rasnov un biciclist beat a cazut la 5 metri in fata mea. Norocul meu este ca am realizat ca era cam nesigur asa ca franasem preventiv, dar daca eram la 2-3metri nu puteam sa il mai evit, chiar si asa am trecut peste o portiune din ghidon.

Imi stricam toata vacanta pentru un prost. De ce naiba cand vad ca vor cadea sa se arunce pe pamant, nu pe carosabil.

Ceva poze de pe transalpina in care apare si masinuta:

img5326kl.jpg

img4987v.jpg

img5013ce.jpg

img4996g.jpg

@danny2012: Eu l-am primit joi, marti a fost prima incercare, dar nu era nimeni acasa. Ambalate foarte bine, noi, complete cu toate becurile si tot ce mai scria pe site. Din fericire la mine nu au avut cum sa dea gres cu farurile decat daca imi trimiteau cele cu LED.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Foarte frumoasa masina, prima poza e bestiala :icon_thumleft: iar acele jante....... :icon_bounce:

Link către comentariu

Multumes tuturor :D. Peisajul este responsbil de frumusetea pozelor, ajutat si de un dslr.

Acum vreau sa montez cat mai repede farurile, dar nu am gasit pe cineva din tara care sa aiba adaptoare de xenon.

Nu prea as mai vrea sa astept alta saptamana :(

@rave: Chiar schimba mult. Cel stock e atat de mic (inexistent) incat parea foarte bombat posteriorul masinii.

Am observat la far ca se vede o lupa in interiorul lupei, foarte interesant pt ca nu am mai vazut asa ceva.

img20120819152922.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Momentan nu. Mai incolo ii voi pune, oricum pt autoleveling trebuie dezmembrata destul. Am gasit kit-uri pt autoleveling dar niciunul si cu senzor :(

Link către comentariu

Si-a facut kirkus la fostul Plus, cu ajutorul lui Al Bundy. Ia legatura cu unul din ei, aflii ce pasi ai de urmat si cati $ te costa.

Link către comentariu

Am vorbit cu kirkus si mi-a zis ca nu merita, iar costul este de 300-400euro. Momentan sa le vad functionand pe masina, apoi problema cu autoleveling. Eu as vrea sa ii pun pt ca deja farurile au venit cu modulul de AFS si ar fi pacat sa nu il folosesc :D

Mi-a fost dat sa vad azi un R20 albastru grafit, primul R pe care il vad cu aceasta culoare :wub: .

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Merita levelingul la tine (ca si la fostul meu plus) dintr-un motiv esential: fara el nu merge adaptivul :)

In rest mi se pare de pomana...

Asa ca baga mare...ia cablaj de undeva si senzorii de pe ebay. Ultimul m-a costat 30 de euro trimis

Modificat de kirkus
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!