Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Las pozele sa vorbeasca:

2v2tdmb.jpgfmt8qw.jpg

1zjk82.jpg25q3k2e.jpg

2cqcjr4.jpg

Am ajuns sa urasc bara asta cu tot cu diferenta ei de nuanta din fabrica :(

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Master_Blaster

Belea, I envy u

He He eu am pliere automata cand cobor din masina, evident doar la usa expusa traficului dar fac asta de fiecare data cand parchez pe stradute. Mai nasol e cand e masina jegoasa dar pt ca sa nu ma mai murdaresc pe mana nu as da 350+€

Si vezi ca avatarul e defect...

Link către comentariu

Arata foarte bine,apoi chiar ca nu mai ai pentru ce sa lasi masina mai jos,oricum e ceva diferenta intre platforma golf 5/6 la distanta roata-aripa ca la mn cu arcuri care au coborat fizic pe masurate 35 mm era cat cat era a ta cu suspensie sport de fabrica!

Modificat de Yasmin
Link către comentariu

Arata f bine cu noul eleron. Stau insa si ma intreb cum reusesti sa ti masina fara zgarieturi. Din poze nu se vede ca ai avea, iar in Bucuresti chestia asta mi se pare de domeniul fantasticului :-)

Link către comentariu

Din pacate o sa primeasca o zgaraietura destul de nasoala pe bara spate... (curand spera el) :))

Link către comentariu
Master_Blaster

Poate se intalneste bara lui Ego cu un carlig de remorca de pe un suv... :sly:

Si ca sa rotesc cutitul in rana, in poza cu bara de alta culoare, se vede si suspensia... Needs moar low!!! :lol:

Mah acum pe bune masina arata super cu eleronul ala.

Apropo de stergator, ma gandesc ca motivul pt care ala de gti/d r e mai scurt e pt ca stropitoarea bate mai jos pe luneta si ramane varful lamei de stergator care se misca pe uscat. Ai probat stropitoarea ca sa vezi cum bate pe luneta?

Link către comentariu

I know, unghiul pozei face sa para masina mini suv :)) la care contribuie si bara rotunjita la colturi. Stropitoarea bate ok, stergatorul nu merge pe uscat.

@luciteck: Am 2 zgarieturi mici pe bara fata de la lopata pt zapada, inca una mica pe portiera spate de 1cm cu directie verticala (habar nu am cum a aparut) si putin zgariata bara spate chiar deasupra ochiului de pisica stang (probabil de la un carucior)

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Stergatorul e mai scurt ca altfel loveste in eleron, la golf-ul normal e descoperita toata luneta pe cand la cele cu eleron dispar cam 2 cm din luneta, nu are nici o treaba cu stropitoarea.

Link către comentariu

Frumos imi place foarte mult dar ai grija daca vopsesti bara spate iese f.f.f greu la fel din cauza fundamentului pe care se aplica vopseaua.

Link către comentariu

O voi schimba la un moment dat. Stiu ca va iesi greu culoarea, insa am ramas placut surprins ca eleronul a iesit la culoare foarte bine.

@Serban: Minim 900euro asap :)) . Pare mai agresiva ziua cu drl-urile astea :D

Stance de la distanta:

20120803123154.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Sa-mi revopseasca bara? Ce rost are pt ca sunt ambele de revopsit si apoi nu stiu ce garantie pt ca pot presupune ca am revopsit-o eu.

Ghinionul meu ca mi-am ridicat masina intr-o zi ploioasa de noiembrie si nu am vazut.

Nu-mi fac asa mari griji, astept ocazia ca sa-mi pot pune bara de GTD. In plus diferente de nuante nu sunt asa rar intalnite chiar si la masini scumpe, sigur ca asta nu ii scuza.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Sunt destul de hotarat in a achizitiona ceva de la carsystems.pl, iar rugamintea este cine are un feedback legat de ei. Trimit toate documentele, factura, garantie? Intreb pt ca personal nu am interactionat decat cu siteuri din germania cand vine vorba de produse, iar Polonia parca nu e la acelasi nivel de incredere.

Link către comentariu

Salut daca vrei sa faci o comanda de la carsystem.pl lasa-mi un pm deoarece si eu as vrea sa fac si poate ne combinam la o comanda comuna sa platim mai putin la curierat si poate poate ne dau si un discount.

Link către comentariu

Am ajuns sa urasc bara asta cu tot cu diferenta ei de nuanta din fabrica :(

Nu esti singurul. La mine bara fata, bara spate si capacul de la rezervor sunt mai inchise la culoare. Motivatia lor a fost ca "sunt din plastic"!

Felicitari pt masinuta, pt pasiunea cu care investesti in ea. Sa te bucuri cat mai mult de ea!

Modificat de Bismark
Link către comentariu

Cu nuanta m-am obisnuit nu e asa mare problema. Multumesc la fel :D

Am renuntat la ideea de RNS in favoarea unui Mio Spirit 680.

Urmatoarea tinta:

5198343422_5c785a7ebf_z.jpg

Vreau sa crut jantele noaptea, la cate gropi iau fara sa le vad cu lumanarile de halogene. Xenon-ul pt mine tine de siguranta, vizibilitate, nu de "cool". Asta e unul din motivele pt care nu iau cu LED, plus ca ar mai fi insemnat 300euro in plus ca sa am 15led-uri - no thanks.

Oricum trebuie mai apoi investit in autoleveling, de spalatoare ma voi lipsi. Cu prima ocazie iau o bara care are loc de spalatoare, doar sa para ca sunt acolo :)) .

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pacat ca te lipsesti de spalatoare. Sunt foarte utile, ti-o spun din experienta. Stii ce frumos se imprastie lumina cand ai xenon si se murdaresc farurile.

Link către comentariu

Merge si fara spalatoare... pe langa toate Golf 4 si Ibiza cu xenon pe far cu oglinda care le intalnim in EU, a lui o sa fie parfum.

Link către comentariu

Din proprie experienta cu un passat b5.5 cu xenon oem de fabrica caruia i s-au defectat spalatoarele fara sa constat o scadere a vizibitatii sau sa deranjeze participantii. Ma bucuram si ca nu se consuma asa repede lichidul :D

In alta ordine de idei trebuie sa vina farurile, dar le voi monta dupa 20. Pana atunci relaxare inafara capitalei, mare, munte (ocazia cu care voi mai pune ceva km extraurbani cu masina :D )

Link către comentariu

de unde diferenta de 300 de euro? Eu pe carsystems vad doar 100 de euro dif

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!