Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Sa urle cat or vrea, dar nu pe masina mea :P . La o masina mai puternica, 2.0TFSI puterea se simte bine dupa 3500rpm si atunci merita sa ii dai linie rosie. La mezinul 1.4TSi peste 5000 se misca mai repede acul de la benzina decat de la vitezometru :))

@adriano: 360 Modena e deja depasit, mai degraba un 430 Scuderia :D, cu ceva modificari poate ajunge la nivelul unui 458 Italia. Visul meu ramane SLS AMG :wub:

In alta ordine de idei, am rezolvat eroarea de la stopuri (cu ajutorul colegului TDR) si imi merg intr-un final cum trebuie halogenele :D

Saptamana viitoare se anunta un eleron de GTi. Ramane de vazut unde sa il vopsesc si montez.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Am scris : "cel putin un 360 Modena" :), preferata mea este McLaren SLR...si nu pentru aspect si putere cat pentru simfonia motorului si a sistemului de evacuare. Cine s-a dat cu asa ceva, stie despre ce vorbesc ;)

Stima

Link către comentariu

+1. Din nefericire n-am avut sansa sa ma dau cu asemenea bijuterie, dar pentru aspect o VREAU! Nu mi-a facut nimic saraca masina, dar daca se incapataneaza sa nu haleasca ulei, sa nu se rupa cureaua de distributie, tine cu casa si ea. Hehe, sper sa ajunga si Tsi-urile ca aspiratul meu la 185.000 de km sa nu haleasca gram de ulei si cu injectoarele trase la indigo. :)

Scuze de off-topic, George, sper sa nu ne injuri prea tare ca-ti crestem numarul de pagini! :D

Link către comentariu

Am trecut azi de 13000km, dar am sesizat prea tarziu si nu am poza inaugurarii celor 13k km.

Din pacate nu prea am timp de ea fiind in sesiune pana pe 20iulie.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Multumesc amandurora :D

Am intrat in posesia eleronului azi cu duza si stop, dar va mai dura pana vor aparea pe masina.

Cere si xenon oem..

20120622171533.jpg

Nu pot sa nu remarc o aparenta diferenta de culoare. E adevarat ca aripa spate cu portierele de pe stanga au fost revopsite, dar bara si aripa fata cat si haionul se potrivesc la culoare cu portierele. O culoare foarte cameleonica :))

20120622171617.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Master_Blaster

Bv, de unde l-ai luat?

Si bafta la examene.

Link către comentariu

Hai cu xenonul si eleronul sus :-)

Si daca vopsesti cu aceiasi vopsea bara si hayonul, e posibil sa apara o mica diferenta din cauza diferentei de tabla - plastic. Alt primer, etc.. Sunt masini noi pe care se vede aceasta diferenta.

Modificat de Bebeee
Link către comentariu

Vezi ca o sa trebuiasca sa schimbi si stergatorul si bratul de stergator de pe spate! Cel actual o sa atinga in eleron!

Link către comentariu

@Mihnea: Mersi.. http://www.kunzmann....per-spoiler.htm

Xenon va mai dura, dar pana la anul pe vremea asta sigur va avea :D .E foarte posibil asa sa fie din fabrica.

@Rave: Stiu, dar initial voi scurta din stergator, e foarte bun cel de acum si chiar nu vad rostul in a lua altul si alt brat.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Inca fara eleron, mai am 4 examene si timpul nu imi e favorabil :( . Azi am avut ceva treaba pe la facultate asa ca am luat-o din parcare dupa 5zile.

Pe langa jegul obisnuit de Bucuresti, nu mica mi-a fost mirarea sa vad 3 biletele de cumparat masina..not gonna happen to soon. :D

Oricum insistenti oamenii, unul era sub stergator, atltul pus in geam si inca unul pe maner.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Ai grija cu biletele astea, e un mod bun pentru unii de a afla cat de des e umblata masina respectiva si daca e buna de "piese". Doamne fereste sa ai parte de asa ceva.

Bafta la examene (stii cum se zice: iti tinem pumnii si apoi ti-i dam) si haide cu eleronul odata.

Link către comentariu

Sa stii ca m-ai speriat putin, mai ales ca erau 3 bilete la fel, acelasi nr de telefon, prost sa fii sa tot pui. Nu vreau sa ma gandesc la un asemenea scenariu care se intampla la 20m de sectia de politie, desi nu ma mai mira ceva.

Multumesc de urare, sa fie :D

Link către comentariu

Ieri a primit o curatenie interioara si un spalat exterior :D.

Inca 2 examene si un teaser cu stopul de pe eleron :))

20120709114717.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Tu ai prea mult timp liber, George :king:

Era ok si stopul stock.

Stima

Link către comentariu

Tocmai ca nu prea am altfel imi montam eleronul deja. Timpul meu cu adevarat liber il voi avea dupa 20iulie :D

Cel stock e foarte ok insa trebuie altul pentru eleronul de GTi/R.

Link către comentariu
lucian_90tud

O sa arate bine tare cu eleron de GTI :D

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Low

20120720111749.jpg

Marti sper sa las eleronul la vopsit.

La inceputul lui august incept periplul prin tara, intai Ranca apoi Sibiu terminand cu cateva zile la Breaza

Link către comentariu
Master_Blaster

Cate pitipoance ai pe bancheta si in portbagaj ca sa se lase atat? :))

Link către comentariu
Master_Blaster

Oho era o bordura seriosa nu gluma, bv bv

Link către comentariu

Scuze ca iti reamintesc dar am pierdut firul, ce ai facut cu zgarietura de asta iarna de la lopata de pe bara fata? M-am ales si eu cu una si vroiam sa stiu daca ai rezolvat-o si daca esti multumit de rezultat?

Stima

Modificat de adriano872
Link către comentariu

Am lasat-o asa.

Cel mai probabil cu retus nu ar fi iesit ok, fiind vorba de o zgarietura destul de lata.

Link către comentariu

Mda...si eu m-am gandit sa o las pentru ca vor urma si altele si nu are rost sa investesc aiurea in ceva ce nu va tine. Este plin de cretini care nu stiu sa iasa din parcare sau pur si simplu sa parcheze. Eu mi-am gasit-o lovita pur si simplu in parcarea de resedinta.

Stima

Modificat de adriano872
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!