Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Foarte profi poza, dar nici modelul nu e mai prejos :D

O asteptam pe sosele, mai are putin.

Link către comentariu
Master_Blaster

vreu si eu tipsuri ca le tale :( Ale mele sunt prea mici

Dar unghiul nu ajuta suspensia... :P

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Vineri iese pe strazi :D.

Adevarat ce zici Mihnea, suspensia pare cea originala (nici nu vreau sa ma gandesc cum arata cu cea oem :)) ).

Am tras concluzia ca bara spate fiind mai curbata si mai inalta ca cele de GTD si R-line contribuie la acest aspect. Cea mai simpla rezolvare ca sa aibe si masina o linie fluida (acum se vede discrepanta dintre linia pragului si cea a barii) este kit-ul votex.

20120409171457.jpg

screenshot20120520at655.png

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

imi place absolut totul la masina ta... model, culoare, motorizare...si arcurile alea fac toti banii ...

chiar, cum ti se pare masina (stabilitate, manevrabilitate) cu arcurile astea.. si cu drumurile noastre cum te descurci?

Link către comentariu

Multumesc mult :D.

Ma descurc incet dar sigur, cu injuraturile de riguare la trecerile prost facute peste sinele de tramvai, pe strazile cu gropi. Pot sa zic ca mi se pare dintotdeauna asa rigida, nu o mai resimt ca pe un discomfort.

Stabilitatea este imbunatatita putin (sway bars ar ajuta si mai mult). Pe drumul pana la Brasov facut acum aproape o luna s-a descurcat f bine pe tronsonele virajate.

Link către comentariu

ma tot gandesc si eu la arcuri...oricum prin Brasov stam destul de bine la capitolul drumuri...

Link către comentariu

Cat costa kitul Votex? Nu de alta, dar in afara de praguri - care sunt frumoase, nu pot sa spun decat ca prelungirea pentru bara fata este ..acceptabila. Pentru bara spate e aiurea prelungirea, iar de eleronul ala nu mai zic..

Nu mai tin minte, ai masurat cumva distanta aripa-pamant before&after? Nu stiu daca sa iau arcuri sau sa pun eleronul :).

PS: Mai ca postasem fara sa spun ca ai o super masina si ca

vreu si eu tipsuri ca le tale :( Ale mele sunt prea mici

Dar unghiul nu ajuta suspensia... :P

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Cam 3400ron cu totul (doar pragurile sunt 1500), luat de la reprezentanta ce-i drept. Pret fara vopsire si fara eleron :))

Mie nu-mi place cum se vede bara spate, poate sa o schimb daca intra cineva pe rosu in mine :P cu cea de GTD care vine mult mai ok, moment in care mi-as pune si led-uri la numar. Nu-mi pun acum pt ca decupajul de langa numar nu permite raspindirea luminii frumos, pe cand cel de gtd/gti :X

screenshot20120521at557.png

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Publicat (modificat)

Am observat azi primul lucru sterpelit de pe masina. Culmea tocmai aripioara de R de pe partea stanga, ce naiba or face cu ea :sly: . Ziceam eu sa o ancorez mai bine, dar pana atunci au avut grija altii. Era imposibil sa fii cazut, trebuia ridicata putin contraaripa, forta apoi din exterior ca sa iasa.

In fine, probabil niste cimpanzei prosti care acum se uita la ea si se intreaba ce face, se scarpina cu ea pe spate.

Vina mea ca am pus-o pe masina fara sa o asigur cu surub, acum am doar pe partea dreapta :))

Au aparut pete de rugina pe discuri de atata nefolosinta, dar vineri :soare:

Sper sa se indrepte si vremea :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Nu ma mira nimic... asta e situatia,oamenii fura de invidie cateodata. Mi-e greu sa cred ca a fost "la comanda" de a luat doar una. Pretul lor cat este? Se justifica ideea ca un posesor mai hamesit de R avea nevoie de ea si te-a gasit pe Google StreetView?

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Putin peste 40ron fiecare. Destul, dar sa stiu ca cineva imi fura piese minore pt un .:R ma face sa ma simt special :)). Au ajuns grav de tot oricum daca se primesc comenzi pt ceva asa minor.

Motivul pt care nu mi l-au luat pe cel de pe dreapta, este foarte simplu: se afla in portbagaj, inca nu l-am pus :D

Pe streetview inca nu mi-am gasit masina :P

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
alexanderdj

Eh, probabil niste copii care n-au avut ce face. N-aveau ce sa faca cu ea, zicea cineva mai inainte ca cei cu .:R le dau jos sa scape de ele si tu le cumperi ca sa le pui. :)

Lasa ca nu e paguba un plastic de-ala, bine ca n-ai gasit-o modificata. :))

Link către comentariu

:)) Pai nu era simetrica, de aia ti l-au luat... :ceuameni: Auzi, sa pui plasticul doar pe o parte :ceuameni:

Link către comentariu

Sa stii ca e foarte posibil sa fie copii, insa macar daca au scos-o sa o fi lasat acolo nu sa o sterpeleasca. end of story

Maine la ora 8 sunt la udriste dupa permis, de abia astept :D

Link către comentariu

A uitat de forum de cand si-a luat permisul inapoi :))

Link către comentariu

De abia acum ma duc la masina..cu permisul frumos, lustruit :))

Pacat de vremea asta englezeasca :(

Link către comentariu

Sa dea domnu sa nu-l mai dai niciodata...decat la preschimbat!

Alte noutati despre masina? Ai pus si deflectoru ala ramas, macar cine l-a luat pe primul sa-l ia si pe asta, sa faca setul complet :))

Link către comentariu

Incearca s-o parchezi intr-un loc cu lumina, eventual langa un bloc - si activeaza-ti alarma, sa bage frica in hoti - la prima vedere, macar....

Zilele trecute i-au furat unui coleg care nu-si mai miscase masina din loc de mai bine de o luna capacele de la 2 jante (BBS-uri) si la celelalte 2 le-au lasat asa. Seara urmatoare am petrecut-o la el, cu un ochi pe geam si un ochi in laptop, la filme. La 4 dimineata s-au intors si dupa celelalte 2 capace, doi frati - un pusti de 18 ani si inca unul de 14. Am coborat dupa ei si, sincer, cu greu am reusit sa-i "scap" din nervii colegului, dar nu inainte de a le arde cateva zmetii peste spinare, cu un picior de matura. Pana la urma, oamenii furau capacele pentru masina lor proprie si personala. Nici vorba de comanda. Ca sa vezi pana unde ajunge tigania in Bucuresti. I-am dus la politie, tot tacamul....ce sa spun, am avut noroc ca nu faceau parte din etnia rromanes. :)

Link către comentariu
Publicat (modificat)

O sa il pun pe celalalt mai incolo. Norocul meu cu locul de parcare este ca se afla chiar langa sectia 25 de politie, asa ca nu indraznesc hotii sa vina. Pana la urma chestia aia au luat-o niste copii prosti, pt ca daca erau mai pusi pe furat clar se aruncau la capacelele de BBS.

Mi-a recidivat problema cu capacul de la oglinda. Azi dupa ceva drumuri prin oras l-am observat gata sa cada, i se mai rupsese o clema, dar fara sa fi avut vreun contact. Clemele interioare par a fi facute dintr-un plastic prost, care realmente s-a fisurat. Am reusit sa o fixez ok pe brat si pe partea dinspre geam, dar nu sta bine pe exterior langa semnalizator.

Inca ceva de inlocuit :)).

Era azi sa raman fara masina pt ca sunt unii cu permis care nu il merita. Mergeam pe drum cu prioritate si iese unul care avea cedeaza, imi trece prin fata in timp ce se uita calm si senin la mine (tip la vreo 30 de ani intr-un Polo) omul nu avea niciun stres desi a trebuit sa franez ca sa il evit.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Si de-abia ai luat permisul :))

Parca e masina de jucarie, dupa vreo cateva drumuri sa nu mai apara una-alta...gen soferul :))

Modificat de nervoss
Link către comentariu
vali_devill

Un sfat:ia-o usurel,sa nu devii periculos...dupa atata pauza,ai pofte multe.fi mai cumpatat,ca emiti cam multe judecati gen tu nu ai nici o vina,restul sunt de vina.

Sper ca esti destul de mare si matur sa nu te ofuschezi ca un pustiulica acneic.

My 2 cents

Brgds

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Am trecut de faza aceea a tineretii soferistice :)), nu conduc agresiv si imi stiu limitele la volan.

Nu fac judecati ca restul sunt de vina iar eu deloc (nu tin minte sa fi zis asta), dar pe mine m-a deranjat mai mult ca se uita impasibil la mine dinainte sa intre in intersectie si nu a schitat un gest de frana, absolut nimic. Eu cateodata imi iau claxoane, asteptand sa se degajeze drumul, nu ma bag la intimidare.

Multumesc de sfaturi :icon_thumleft:

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
alexanderdj

Cum e Georgele cu permis? Are dreptate Vali, sa stii! Asa am patit si eu dupa ce am ramas fara permis, cand l-am luat inapoi eram un Schumacher in devenire fara sa-mi dau seama. Ai vazut ce bine trage masina dupa ce sta 1 luna pe bara? :D Lasa ca si eu am avut parte numai de prosti astazi, asta primesti cand faci 200 de km de Bucuresti intr-o zi! :|

Mi-a placut cel mai mult apa din Colentina, Andronache si chiar ploaia in sine ca se prosteste toata lumea si merg cu 30 de km/h de parca ar merge fara lumini noaptea prin padure. E cel mai fun sa conduci pe vreme d-asta, mai ales acum ca am stergatoare bune! :)

Vezi sa tii mai bine de permis de-acum incolo. E greu de pastrat saracia!

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!