Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Naspa, atunci see you in a month or so. :(

Azi i-am luat prelata Bottari.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Lasa ca trec eu sa te iau la o spontana daca e ! :)

Sent from the past to be read in the future.

Link către comentariu

Eu aveam geamul deschis si nu mi s-a parut nimic suspect. Cred ca mai multa galagie face motorul meu decat evacuarea ta.

Daca e mai facem cu schimbul si te luam pe la spontane, nu trebuie sa stai departe o luna. Sau poate investesti intr-o bicicleta! :))

Iti zic eu ca dupa luna asta de stat pe dreapta, cand o sa te urci in masina o sa ti se para racheta si o sa tii si mai mult la permis.

P.S. Sa nu faci si tu semne pe pereti cum am facut eu.

Link către comentariu

Hei... nu rade la chestia cu bicicleta... :lol:

Eu cand mi-am vandut prima masina, mi-am luat instantaneu bitoagla. Foarte-foarte practica... in orase ca Paris, Bucuresti sau alte capitale, risti sa ajungi mai repede la destinatie cu bicicleta ca si cu masina.

Pretul unei biciclete bune... aproximativ 100litri motorina. Dar scad drastic posibilitatile de tuning... :lol:

Link către comentariu

Hei, cum asa? Cu cat mergi mai mult cu bicicleta, cu atat creste demarajul si chiar si viteza maxima, ca se mai depun muschi, deci e tuning constant! :)) Daca mai era scuterul meu functional, cred ca faceam scuterist din George. :))

Link către comentariu

Nuu..nu ma bag pe scuter, mai ales prin Bucuresti. Prea multa adrenalina pt mine.

Cu bicla poate :P

Pot sa savurez si eu meciurile din UCL si Europa league cum trebuie, de obicei sacrificam o bere pt placerea de a conduce.

Off topic total: Sper sa castige Real Madrid :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Master_Blaster

Il si vad pe george biciclist, :))

Maine daca e vreme frumoasa as trece si eu pe la Junior, ca nu am vazut masinutele pe zi.

Link către comentariu

Tii cu Real?!? Nuuuu

:) Meh, oricum toata lumea stie ca accidentul din seara asta a fost...un accident. Vedem ce se intampla in UCL la retur :P.

Link către comentariu

Am tinut de cand ma stiu cu Real si nu o suport pe Barca :))

@Mihnea: Doar tu sa fii trendy cu bicicleta :P.

Tocmai cand am inceput sa ma obisnuiesc cu evacuarea asta si in urma feed-back-urilor pozitive, trebuie sa o las :(

Maine spal masina (deslusesc apoi ce naiba s-a intamplat pe capota )si pun prelata pe ea pentru urmatoarele 30 de zile.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Sunt 2 variante. Ori pseudozgarieturile alea sunt, de fapt, panze de paianjen, ori sunt gheare de matza. In ambele cazuri, eu ti-as recomanda sa-ti tragi o folie 'transperanta' peste capota. Eventual si peste bara fata si faruri, sa nu iei pietricele la bord.

Cred ca o sa fac si eu lucrul asta - sa vedem cum si unde, poate ne bagam si la group-colantat. :))

Uite de ce zic:

b54b8b186327628.jpg

E C4-ul pe care l-am chinuit prin drumurile mizere ale Bucurestiului pana de curand. Poza are ceva vechime si e facuta cu un cartof, masina e dupa o spalatura - dar chiar si asa poti vedea ciobiturile de pe buza. Cu folie cred ca as fi scapat de un chin....

Link către comentariu
Master_Blaster

Folia ar fi buna numai sa nu se ingalbeneasca in timp.

Link către comentariu

Dupa ce puneti folie pe capota, bara, sa nu uitati si de bumper jur-imprejuar ca si la Iphone :lol: :blah_:

Link către comentariu
Master_Blaster

George, acum ca treci pe dreapta pe langa spalatul masinii in parcare te poti ocupa si de sticker-ele de pe luneta. :P Sa-i dai tare si mult zilele astea ca sa te tina o luna.

Link către comentariu

Folie nu o sa pun, nu merg cu ea tare inafara localitatii unde de obicei se fac ciobiturile de la pietre.

Ce au sticker-ele de pe luneta? O sa scot cel cu VW mare ca e nasol acolo, in plus pe viitor va fi nevoie de acel loc pt eleron de GTi/R-line.

O sa incerc sa fac maine un clip cum se aude in tunel si cam atat..daca o dau mai tare si mi-l suspenda iar poate imi prelungesc dovada :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Haha, vezi ca daca ti-l suspenda iar in 6 luni dupa ce-ti iei permisul inapoi, se acorda perioada de suspendare+30 de zile bonus ca n-ai fost cuminte timp de 6 luni.

Folia aia de care vorbiti voi, ar trebui sa fie foarte tare ca sa nu fie ciupita de pietre.

Si apropo, pietrele in afara orasului le obtii atunci cand mergi in spatele vreunuia. De-aia eu incerc sa depasesc tot ce am in fata. :D

Asteptare usoara!

Link către comentariu

Dovada imi expira maine, dar vreau de azi sa o trag pe dreapta.

Am spalat-o pt ca iar prezenta dejecte de pasari, unul realmente mare pe usa stanga fata. Pe capota sunt zgarituri superficiale, mai grav este ca ceva si-a infipt ghearele si in grila fata :(, ce mama naibii de jivine au inceput sa umble ca parchez acolo de mai bine de 6luni si nu am patit asa ceva.

Ma apuc tacticos sa ii pun prelata, surpriza! Pe langa faptul ca are doar un elastic amarat arata ciudat pe masina, nu o acopera decat pana unde incepe janta desi face un balon mare deasupra, pare prea stramta, iar in spate desi face o burta nu pot sa o bag sub masina, nici macar nu vrea sa depaseasca hayonul. Initial am crezut ca este cu spatele-n fata, dar la fel se comporta. Concluzia este ca nu se potriveste masinii, nu o tine bine, intra si putin vant pe sub de incepea sa falfaie :)). Pe ea scrie ca este pentru Golf5/6, dar realitatea spune altceva.

Asa ca am gasit un loc lipsit de copaci si am stationat-o acolo pana gasesc ceva mai utilizabil.

O poza before the wash...

20120423142800.jpg

V-am zis ca o sa o inregistrez in tunel, intr-o varianta am intrat cu a 3a la 4000rpm si evacuare nu se mai aude :)), iar in alta se aude mai tare in tunel tramvaiul 41 :P, insa ar merge, do tell if you wanna hear. In trafic oricum nu se va mai auzi pentru o vreme :(

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

R.I.P :Driver:

O sa faci muschi la picioare in urmatoarea luna.

Stima

Link către comentariu

O faci sa sune prea dramatic :P. Tot raul spre bine, mai stau la soare, aer, mers pe jos.

Merita si ea o pauza, zilnic o hartuiam prin trafic :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

O pauza cred ca e buna odata la 2 ani :))

Glumeam, si eu de multe ori ma gandesc sa las masina acasa, mai ales cand vad ce frumos e dimineata afara. E pacat sa nu respiri aer curat si sa vezi orasul fara sa te uiti stanga-dreapta non-stop.

Link către comentariu

Asa este, de cateva zile umblu in dreapta si sunt extrem de relaxat. Nu-mi vine sa cred cate lucruri se petrec din partea dreapta a soferului. Am ajuns pe la : Voineasa, Oradea, Deva, Petrosani si am reusit sa admir si eu peisajul, in sfarsit. Deci...aceasta pauza o poti lua ca pe un lucru pozitiv. Bine, eu nu am ramas fara "license" ;)..e o mica diferenta.

Stima

Modificat de adriano872
Link către comentariu
Master_Blaster

La multi ani pt azi, tare ca exact azi e ultima zi in care conduci (sau e maine? :dry: ) In fine lasa ca trece repede luna si daca e, mai vi pe la intalniri si te dam noi ca sa nu uiti cum e sa te plimbi cu golf-ul. :))

Pisicile se urca pe masina daca e capota calda, s-ar putea sa fi nevoi sa iesi la vanatoare de pisici in cartier ca sa nu mai ai probleme. :P

Link către comentariu

@Adrian: Diferenta majora este ca daca te saturi de stat in dreapta, poti trece la volan. Eu pot trece in doar in spate :))

@Mihnea, multumesc :D!

Daca ma dati o sa mi se faca si mai dor de condus :(.

Pisici nu cred sa fie, avand si o haita de maidanezi in spatele blocului sau cine stie poate era o pisica singuratica si fix pe masina mea s-a suit de frica.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

The resting place.

20120425070854.jpg

In doua zile am fost pasager in 4 masini :)) nu resimt deloc lipsa ei

Din ce in ce mai mult ma gandesc sa nu mai investesc anul asta nimic, stang si la anul vine xenon oem. Intrebare pt cine stie: daca imi iau asa ceva http://www.carsystem...rade,id306.html mi se poate rezolva problema cu led-urile pe spate? Asta si fara interfata kufatec.

Mi se pare o investitie mult mai buna un BCM, avand in vedere si dorinta de a schimba farurile (bcm-ul actual nu ar suporta)

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Ai spalat-o ca s-o parchezi sub copac? :) Iti zic eu ca spre sfarsitul perioadei de pietonaj indus n-o sa-ti mai vina sa mergi asa des cu masina cand o sa vezi ca se strang mai multi bani ( cel putin asa presupun ). La mine n-a fost cazul asta, ca eu cat am atata cheltui! De multe ori cheltui mai mult decat am. :))

Eu zic sa te risti pentru xenon daca tot iti place. Nimic nu se compara cu testul ala pe care-l fac farurile! :X

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!