Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

George, maine poimaine o sa te vad in "Fast & Furious" :)) Se pare ca "drogul" a pus stapanire pe tine. Am fost si eu "acolo" acum cativa ani si e greu sa iesi din hora ;)

Stima

Modificat de adriano872
Link către comentariu

Nici chiar asa pentru ca nu merg foarte tare, dovada ca nu am luat vreo amenda pentru viteza de 1 an jumate.

Ma gandesc sincer sa fac o cura in mai si sa las masina cu prelata pe ea. Investitiile pe anul acesta se apropie de final si poate ar fi bine sa iau o pauza de la ea ca sa o redescopar :D.

Pe langa alt filtru un ultim upgrade care se va traduce pe viitor in alta bara spate, ar mai fi cel de frane 312mm pt care imi mai trebuie pe langa disc si port-etrierii. Acum stiu sa franez pe galben si daca sunt in dreptul semaforului, piciorul in podea. Ma loveste cineva din spate? Cu mare placere imi iau bara+fusta spate de GTD pe banii lui.

De castigat daca ii dau in judecata castig, pe langa mazgalitura datei care nu invalideaza, politistul a scris gresit locul constatarii. El mi-a zis ca m-a vazut la alt semafor mai incolo pe splai, insa in PV scrie de intersectia de unde am scos poza, unde mi-a recunoscut ca era cu spatele, am si martori pt asta. Nasol este ca in tribunal nu vin decat juristii de la politie.

Procesul daca s-ar pune in iunie-iulie nu imi convine deloc pentru ca atunci am multe examene, iar la medicina e greu daca ratezi un examen..si pt cine? Pentru politistul Ciur.

@Mihnea: Sa inteleg ca nu ai rezolvat azi? Asta e, stau dupa albus :))mai ales ca e posibil sa ajung inainte de 12.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Am auzit o pasarica vorbind ceva despre niste tipsuri mult mai mari de 76mm.

:coolpics: ... Oh, right - there aren't any :dry:.

Link către comentariu
Master_Blaster

Da tipsurile cica sunt mari si evacuarea mai zgomotasa ca a lui Cristian Tanase, cica. :lol:

Acu cat e pe bara poate face niste poze cu masina.

Link către comentariu

nu i statea rau nici daca era cu inca 5 cm mai jos,nu 5mm....:P arata destul de bine,ar trebui sa fie mai jos,dar asta deja is filmele mele....:))

Link către comentariu

Tu ce frane ai acum 288 ?

Am trecut zilele astea printr-un service cu Smart-ul si baietii de acolo se laudau ca vand un sistem de franare de GTI (parca) cu 300EURO .

Link către comentariu

@manatee: Da, pt cele de gti imi trebuie port-etrierii si discurile de 312. Am inteles ca placutele ar fi aceleasi, 300euro sistemul nou?

@Yasmin: 5cm e prea mult, for me. 1cm maxim, echivalentul Sportline :P

Ultimul update la masina, evacuare catback cu o intermediara freeflow. Acum nu imi dau seama exact cum se aude, mie mi se pare destul de zgomotoasa in sarcina, in blana de la 2500 la 3500rpm. Vreau sa fac si un drive by, de fapt altcineva cu masina mea ca sa vad exact cum se aude ca din interior nu imi dau seama, iar pe loc masina mea nu trece de 4000rpm chiar daca are esp off si cuplata treapta 1, nu vrea.

img4820copy.jpg

img4813copy.jpg

Tipsurile au 76mm si mi se pare ca umplu perfect fusta spate.

Nu se aude prea bine, dar ca idee:

TSI-ul fumega bine :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Se aude ok. Interesant fumul la nr de km pe care ii are masina :icon_confused: ...Vw se duce usor, usor pe :mop: Probabil e normal dar nu da bine deloc.

Stima

Modificat de adriano872
Link către comentariu

Poate e responsabil si Castrol Edge pt asta :( . Am vazut ca multi se reorienteaza spre Liqui Moli si Motul, foarte posibil sa urmez acel drum. Thanks for the tip :icon_thumleft:

Link către comentariu

Ciudat, chiar pare...fum. Credeam ca e doar abur. Am urmarit chestia asta la mine, o data pe saptamana mai dadeam cu degetu' pe interiorul tipsurilor si nu era decat praf :mop: .

Arata foarte foarte bine cat e lasata acum si tips-urile astea au reusit sa completeze exact cum trebuie partea din spate :emthup: . Despre sunet nu ma pronunt pentru ca nu am cum doar pe baza unui video :D.

Link către comentariu
Master_Blaster

Da chiar fumega, motorul era rece sau cald?

Ma mir ca a iesit atata fum dar mai bine asa decat sa scuipe... :P

Fa un drum mai lung in afara cu el si vezi daca rezoneaza la viteze constante pe drum drept.

Link către comentariu

ego,tu ai blana de la 2500 la 3500 de rotatii?misto asta,zau...mai stiu pe cineva care zicea:ne dam frate,dar pana in 4000 de ture.muuaaahahahahaha.

sperand ca apreciezi orice fel de critica,din punctul meu de vedere,tipsurile parca nu sunt de acolo,si ma refer ca se termina in tabla dreapta,nu cum sunt cele oem de gt,gti,cu buza intoarsa,cred ca intelegi la ce ma refer.

despre sound,nu stiu ce sa zic,parca imi aduce aminte de cielo cu toba powerfull,daca mai tii minte.iar fumul e din alt film,la km tai,eu nu vad asa fum nici la 115k km cat am eu,si tot castrol edge folosesc.

ai nimerit-o cu jantele,cu arcurile,dar aici cred ca mai ai de lucru,parerea mea.cum spuneam sper sa accepti si critici negative constructive,nu numai din alea moooama ce faine is,like.

dar important este sa iti placa tie si sa fii tu multumit,caci tu o conduci.

sarbatori fericite

brgds

Modificat de vali_devill
Link către comentariu

Da, esti ultima speta de imitator, George. Trebuie sa accepti si critici mai dure pentru ca masina ta este acuma ca o placinta cu mere stricata de la "Master Chef". Vreau sa vad "NOS", vreau sa vad kit de "GTI", vreau sa schimbi admisia, turbina, ecu, sa pui un volant mai usor si o evacuare completa "sport". Din pacate pentru tine, acest topic s-a transformat intr-un serial de genul "Lighting McQueen" si vrei nu vrei, trebuie sa iti duci "povara" mai departe. Glumesc si eu ca sa ne mai destindem :king: .

Cred ca fiecare isi personalizeaza masina dupa un anumit buget si dupa propriul plac. Este bine sa o iei incet si cu lucruri simple inainte sa te arunci la modificari serioase, parerea mea. Mie unul imi place ce ai facut pana acum la masina si din partea mea ai un mare "DA". Ne vedem in etapa urmatoare RO%20flag.gif

Stima

Modificat de adriano872
Link către comentariu
Master_Blaster

Ce-ai ba? Vrei sa-si puna evacuare de gti stock?

Acu' pe bune eu am vazut-o / auzit-o, m-am dat cu el si am si mers in spatele masinii. Se aude super ok, clar mai zgomotoasa decat a mea dar nu e nesimtita. Cat despre tips-uri sunt 2 tevi de 76 taiate pe conturul barii, arata f bine pe masina mai ales ca e coborata si are jantele alea mari. Eu ce sa mai zic, am tipsuri simple cu look oem.

Din pacate cum se aude in realitate si film e diferenta mare... :(

Link către comentariu

Mda, nici mie nu-mi plac tips-urile :( Adica niste tips-uri ar trebui sa fie tips-uri, nu doar

2 tevi de 76 taiate pe conturul barii

Daca tot sunt pe 76, sincer, le-as pune pe cele de Skoda. Aspect OEM dar ce se ascunde sub ele... :)

De sound nu zic nimic, astept sa o vad in realitate!

Link către comentariu

In primul rand va urez Sarbatori fericite tuturor, un Paste cat mai imbelsugat in mancare si nul in amenzi :)).

Foarte bune si criticile :D . Dupa 3500rpm din interior se aude mai mult motorul si de aceea am spus ca pana in 3500 evacuarea e cam galagioasa. La accelerare lenta nu mai face asa. Miercuri ma voi convinge la un drum pana la Brasov ce si cum face zgomot si rezonanta. Daca e cazul schimb intermediara cu una mai mare.

Am nevoie de opinii cum se aude in sarcina, daca e prea tare, cum se aude. Alex mi-a zis ca e ok dupa un drum drumul taberei-junior. Mihnea te rog elaboreaza ce ai vrut sa zici ca se aude atfel in realiate fata de film, critici constructive :D . Mi-au zis cei de la top gear ca este foarte greu sa nimeresti de la inceput o evacuare custom.

Tips-urile sunt teava, dar polishate, shiny pe exterior. Am studiat un thread intreg de tipsuri pe golf-6.com si nu m-au convins cele de yeti. Fum poate e din cauza motorului care era rece, dar cum am mai relatat am vazut tipsuri negre la 2.0tfsi dupa nici o luna de la curatare. Ce sa-i fac? Nu imi mananca ulei, doar sa las sa se incalzeasca motorul.

Vali sa stii ca sunt primul care a zis ca mi se para galagioasa, o ajustez. Nu o consider taranie, vino la junior sau cp intr-o seara sa auzi un gti care te asurzeste, aia e taranie.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

@master blaster: va respect domnule,remarca dvs ce ai ba? jeneaza,asta ca sa fiu finut.nu mi-am permis intimitati de albacher la pet pe bordura cu dvs.

@ego: sti ca sunt fanul modificarilor,dar upgradate oem,sau cu mai mult gust.

Gusturile nu pot coincide tot timpul,de aia suntem diferiti.

Din ce am auzit,mi se pare un sunet dogit,nu am cum sa iti explic exact.se poate mult mai bine.si la tipsuri la fel,ai de unde alege.

Paste fericit domnilor!

Brgds

Link către comentariu

In video se aude prost, mi-a dovedit dslr-ul ca la imagine este senzational, la sunet cu mirofonul incorporat prindea mai mult trilurile pasarilor care erau la 10metri :)) . Inainte eu eram hotarat pe tipsuri de 80mm cromate de Audi, dar costa foarte mult. Cele de 76mm cu marginea interioara bagata in interior arata mai mici tocmai din cauza acelei margini.

Mai rau decat tevile originale de 60mm nu au cum sa fie, am vrut neaparat sa umplu acel gol. Daca ma plictisesc de ele le schimb :D

20120412133200.jpg

img4812copy.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Esapamentul afumat il am si eu :)) Indiferent ce benzina pun si cum merg dupa vreo 1000 km arata la fel ca in poze. ( pozele erau facute cand masina avea 1200 km )

2011_08_23_09_39_57.jpg 2011_08_23_09_40_04.jpg

Modificat de iwolffy
Link către comentariu

Mi se pare mie sau chiar nu is centrate tipsurile?

Sent from my GT-I9100

Link către comentariu

Mie imi place cum arata "tips-urile" facute din teava. Imi plac mai mult decat duble facute dintr-un Y. Asa am avut si eu pe Polo.

Va plangeti de tips-uri afumate, eu ce sa mai zic si bara e afumata :lol: :lol:

IMG_0055.jpg

Link către comentariu
Master_Blaster

@ vali: Nu e nevoie sa ma domesti, am inteles ca nu-ti place mistoul, cum nu-ti place nici evacuare lui George. Ma bucur, si-mi vad de treaba. :)

@ego: Suna mai gros in film decat in realitate si parca e mai zgomotoasa, la relanti nu se aude in realitate. Nu ai cum sa faci o inregistrare audio buna cu o camera iti trebuie un microfon profi pt asa ceva. Iar ca zgomot poti sa o faci cat vrei de galagioasa din volumul boxelor deci pt comparatie iti trebuie o inregistrare identica cu o masina stock.

Link către comentariu

si mie imi plac...cu toate ca as fi plecat direct din finala cu teava de 76...sa nu se vada imbinarea...sau facuta mult mai sub bara:)

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!