Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Aripioarele respective sunt doar la primele modele de R cu roti de 19" tocmai pentru a nu freca in aripa la curbele luate agresiv si impiedica uzura cauciucului, asa vor sa puna si la A1 quattro cu roti de 18, tocmai din acest motiv.

M-am documentat mai in amanunt aseara. Eu aveam aceste aripioare dar le-am scos inainte de a vopsi barile.

Modificat de kadettro
Link către comentariu

Problema rezolvata! :)

Mult prea smechera rezolvarea, daca ai si un body kit pe masura. Altfel ar arata cel putin dubios.

Poate daca george si ar face masina de raliu... o sa accepte si varianta asta :))

Link către comentariu

Nu ma bag la asa ceva. E doar un 1.4tsi de 122, iar cu bodykit si nebunii nu mi-ar placea.

Sa vad cat ma duc aripioarele de R si voi face un fender screw mod. Nu e dracu chiar atat de negru :P

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

:)) arata ca un drac imperecheat cu o capra.

O veste buna este ca aripioarele de R sunt 10euro, asa ca voi comanda 2 pentru fata :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Se prind de aripa. Contra-aripa, de fapt.

Modificat de JUG
Link către comentariu

Ai zis bine prima oara, se prind de bara, sub contra-aripa cu banda dublu adeziva :P

post-14434-0-51648800-1333536897_thumb.j

Link către comentariu
Master_Blaster

Eu zic sa nu dai banii pe ele, sunt montate din motive legale pt omologarea jantelor de 19 pe R. Am citit pe un forum din afara ca treaba asta mai e facuta si pe alte masini sport ca sa poata fi omologate.

Nu vad cum or sa-ti rezolve tie problema cu murdaritul din moment ce vin pe aripa, in fata rotii si sunt al naibii de mici.

Link către comentariu

Nu rezolva deloc problema murdaritul.

Le iau mai mult ca sa acopere putin din cauciucul care se vede inestetic din punctul meu de vedere cand este privita din fata masina.

Link către comentariu
Master_Blaster

Aaaa bv bv, inca un fan al look-ului oem. Imi place. :icon_thumleft:

Link către comentariu

Sa stii ca aripioarele alea sunt mici si acopera foarte, foarte putin din anvelopa. Eu am una cazuta si nu remarc faptul ca lipseste decat daca o vad pe cealalta inainte.

P.S.: care e treaba cu omologarea rotilor pe 19" si aripioarele?

Link către comentariu

Pai mie imi si iese putin de tot.

La omologare, pt obtinerea TUV in Germania trebuie ca toata roata sa fie cumva acoperita de aripa. Sa nu faca poke cauciucul inafara caroseriei, asa ca au recurs la artificiul cu aripoara.

Teoretic stiu ca asa ar trebui si la noi, dar am vazut jeep-uri cu roti iesite 10cm :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Master_Blaster

Pai rotile pe 19 ies o idee in afara aripilor (sunt prea late si daca nu aveau un et mai mic atingeau) si e ilegal sa ai cuciucul in afara aripii. Asa ca au facut un artificiu, au montat prostiile astea si gata aripa e mai lata decat cauciucul.

LE Am postat in acelasi timp, ce zice ego-ul +1

Modificat de Master_Blaster
Link către comentariu

Am luat arcurile azi, nu sunt montate inca. Din pacate le-am luat destul de tarziu, iar apoi am mers la SIAMB (multumesc lui klau pt invitatie :D ). Nu cine stie ce masini, chiar dezamagitor, mai putin SLS AMG si Audi R8 de 888cp de la MTM. In schimb foarte multe fete foarte bine alese, ele sunt atractia de departe :))

Acum trebuie sa gasesc un service care lucreaza si sambata ca le pun maine :D

O poza pre arcuri (nu este portiera zgariata se reflecta un pervaz de metal)

20120406162240.jpg

Si cu problema mea :(

20120406162253.jpg

Nu este faza lunga, ci drl. Nu sunt chiar asa de orbitoare ziua cum arata in poza, noaptea in schimb :(

Arcurile vechi se dau http://vwforum.vwfor...ort-oem-golf65/

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Master_Blaster

Nici nu le-ai schimbat si deja sunt la vanzare? :lol:

Bravo, eu inca sunt la job, abia maine iau replicile de la vopsit desi sunt gata. :(

Link către comentariu

Trebuie sa gasesti pe cineva maine sa le schimbe! Si arata ciudat rau farurile alea...

Link către comentariu

Am sunat aseara si azi de dimineata, pana acum nu am gasit vreunul care sa aiba loc :( ca sunt ocupati cu schimb de roti si alte nebunii, lucreaza cu mai putin personal.

Unele sunt inchise, help please!

L.E.: Imi bag picioarele, am sunat la 7 serviceuri si degeaba. Mi se parea o operatiune relativ usoara daca au ustensilele bune si care nu dureaza mult.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Stiam eu un service care lucreaza sambata, dar e nevoie de programare. Daca as fi stiut din timp, te trimiteam acolo

Operatiunea schimbare arcuri costa 200 ron.. sau ceva in genu.

P.S. : Mai ai si tu rabdare pana luni. Eu cum crezi ca am atata rabdare cu rotile ?

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!