Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Are nevoie de crema de protectie cu factor ridicat....:D

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link către comentariu

Deci e exact pe tipicul vizat de mine : masina mica, roti mari.

ah si... oglinzi care se pliaza de tot. Frumoasa tenta verzuie in geamurile spate - sunt din fabrica asa ?

Off : Acum 6-le are un fratior blue-graphite mai mic : 5 (am modificat titlul, poate ai observat) :icon_redface:

Link către comentariu

Trebuia sa para spontana poza :)) . Voi folosi dslr-ul pt masina, am spus cand :D. Poate si daca ne vedem mai multi, pe lumina evident.

@Iceman007: Sunt privacy glass de fabrica, 65% opacitate. 5ul nu e fratele mai mic, poate mai mare ca varsta da.

@sebip: Posibil sa capete asa ceva, adica un detailing.

Link către comentariu
Master_Blaster

I-am vazut ieri seara masinuta si e super, de aproape nu pare tractoras dar cand a frantat in fata mea la CP, uff arata ca un tiguan... Pro kit e obligatoriu.

Felicitari pt masina care e impecabila, ca noua. :emthup:

Si e f ciudata pt ca are ca pozitii drl-urile si in oglinzi ai impresia ca e un bulangiu care merge cu faza lunga pt ca tot farul e aprins. Sunt sigur ca te-au injurat multi din cauza asta. :(

Link către comentariu

Multumesc Mihnea, la fel si tie. Noaptea pare impecabila, azi insa mi-am revazut cele 2 zgarieturi de pe bara fata :(

Trage bine foarte bine 1.2TSi, am reusit destul de greu sa ma tin dupa tine pe scurta portiune dintre junior si CP.

Nici nu vreau sa ma gandesc cum s-a vazut la curba, probabil foarte ridicata de fund (de ar veni arcurile mai repede). Am reusit cu aceasta ocazie sa testez PS3 la curbe mai stranse, aderenta foarte buna, nici urma de scartait.

DRL-ul e cam nasol, noroc ca nu prea merg asa mult noaptea sau daca merg stau in aglomeratia din oras. Flash-uri nu am primit, de injurat sunt convins, m-as fi injurat si eu :)) .

Link către comentariu

Astept cu nerabdare sa iti soseasca arcurile,te-ai gandit unde le montezi ? Dupa ce faci schimbarea si daca esti multumit de rezultat nu mai am nici un obstacol in a le schimba si eu....ah,doar pretul de achizitie,poate !

Link către comentariu

Ma gandeam sa le montez chiar de unde le-am comandat, am inteles ca se ocupa si de asa ceva. Ma orientez la fata locului cand le ridic in functie de cum arata pe acolo serviceul :)) . O alta varianta ar fi la Concept Car Service, sunt aproape de mine si acolo mi-am schimbat rotile, nu am ce sa le reprosez.

Acum ca m-am uitat pe net parca as vrea mai joasa decat Pro, dar fiind daily driver si faptul ca uneori mai car lume, nu merge -45mm avand in vedere latimea si et-ul BBS-urilor.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Cat de bine arata si cu Interlagos, fiind si GTi, I'm sold :D

Te va surprinde sa iti zic ca niciuna din masini nu este albastru grafit. GTi-ul este un fel de gri (albastru grafit pe gti nu exista in state), iar TDi-ul pare shadow blue. A avut setata camera sa accentueze culorile, vezi si peluza foarte verde, iar asta combinat cu lumina soarelui a schimbat nuanta masinilor.

GTiul este Carbon Steel Grey

righta.jpg

E o culoare destul de parsiva :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Master_Blaster

Da ai dreptate m-am uitat cu mai multa atentie, chiar si asa sunt culori frumoase mai ales ca sunt lustuite.

Hai si tu cu dslr-u' si masina curata, merita cu jantele alea chiar daca e inca pe suspensia sport oem.

Link către comentariu

Ti-au sosit arcurile ? Sa stii ca dupa tine astept,vad daca esti multumit si comand si eu tot Eibach.

Link către comentariu

Le-am scris si eu un mail referitor la pret,termen de livrare si astept maine sa vad daca imi raspund,ca idee i-am intrebat si cat costa manopera pentru schimbarea arcurilor.

Link către comentariu

Ti-au raspuns?

Am vorbit cu ei azi, m-au sunat sa imi zica ca au avut probleme cu site-ul (eu am dat comanda prin site pt ca mi se parea bine organizat, primisem si proforma pe mail) si ca de abia AZI au vazut comanda lansata de mine pe 23. Apoi daca nu vreau sportline sau kw, le-am zis ca nu, au spus ca revin ei cu un telefon dupa sa vada daca au pe stoc, nema telefon.

Se confirma ce mi-a zis kadettro ca sunt neseriosi.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Uau ! Doar ce am fost sunat de ei pe la ora 18.00,astept proforma sa fac plata avansului prin banca insa daca sunt neseriosi ,mai bine nu ! Nici nu stiu ce sa mai zic....

Link către comentariu

Si eu tot pe la 18:00 am fost sunat. Ti-au zis ceva de timpul de livrare? Am uitat sa intreb ca m-au prins la volan.

In definitiv sunt doar niste arcuri nu sunt o prea sofisticate, iar daca vin in cutie sigilata nu e problema

La ei nu le mai montez oricum :))

O poza de aseara (copyright Adrian_S), asa are si masina mea o poza de noapte. Pe fundal ma vad si eu ca o fantoma dubioasa :))

dscn0748cd.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Livrarea 5-7 zile,la fel ti-au spus si tie parca,avans 50%.Cu montajul este mai delicat,in sensul in care se poate face cam in 2 saptamani,fiindca si-au mutat punctul de lucru si nu le-a sosit aparatura,elevatoare,etc - care sunt de ultima generatie si nu sunt pe stoc la furnizor,deci dureaza ceva pana ajung ! Ca pret,estimeaza montajul la 1 ora de manopera,aproximativ 100 ron + TVA,ceea ce este un pret bun zic eu.

Link către comentariu
Master_Blaster

Mai bine le comandai telefonic la Racing Nick, dadeai o fuga plateai avansul (sunt langa Razoare) si in 2 saptamani le aveai. Acum... :(

Eu la Racing Nick am dat 75lei montajul pe roata...

Link către comentariu

Dar arcuri Eibach vinde si cineva pe forum....

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link către comentariu

Se pare ca vom primi arcurile cu acelasi transport,cel putin asa mi-au spus - vor pleca azi sau cel tarziu luni din Germania. E de bine...

Link către comentariu

In conditiile astea ajung sapt viitoare, iar vineri sper sa le si montez :D .

Am achitat deja integral, cu factura.

Link către comentariu

Sa masori dupa montaj,exact cat drop au avut,asa de curiozitate sa vezi daca iti da drop -30 mm fata de acum!Arata foarte bine masina,ai putea totusi sa i dai tranteala mai mare si sa nu fii taxi.....:P

Link către comentariu

Pro Kit imi da destul cat sa nu imi fac griji la o micuta bordura, la un speed bump. Imi e frica la sportline ca la cea mai mica incarcare va freca, rotile fiind deja aproape flush.

Nu-i vorba ca fac pe taxiul, dar imi place sa merg cu oameni in masina, e fun. Cu mai mult de 3 si asa nu mai merg :))

@Alfred, ma gandeam la Racing Nick, daca gaseseti tu un loc mai bun sunt deschis la idei :D

Acum am alta boala, multumita lui Mihnea :)) vreau alt filtru, cel oem si asa e imbacsit. Dilema este intre K&N 57s sau ITG bh 282. Nu am gasit review-uri despre ITG.

Multumesc ploii ca mi-a mai spalat masina si mi-a dat ocazia sa vad cum se comporta PS3urile pe ud. As zice la fel ca pe uscat, nicio diferenta si i-am dat 100 apoi franat pana la 40-50kmh, viraje stranse luate mai in viteza.

L.E.: Am fost azi pe la F l o r i n, foarte tare omul :D pentru a vedea cum se poate remedia problema DRL-urilor ca pozitii, eventual facut staging. Am reusit sa activam si coming home (era doar de bifat ceva), staging nu se poate, nu suporta computerul asa ceva. La DRL desi am urmarit tutoriale pe internet la masina mea nu merge la bit 18 recodat 000010101, pur si simplu nu are acea casuta. Am doar un drop down menu in care fie selectez Golf - rest of the world si am eroare pt led-uri, dar farurile imi merg bine, fie pun GTi - rest of the world si se intampla cu drl ca pozitie. :( Alte sugestii?

DRL-urile in alt bit sunt trecute pe separate lights, deci nu de aici vine problema.

20120330200527.jpg

20120330193434.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!