Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Hai si cu suspensia ca e putin tractoras. Si totusi, exact cum ma asteptam - arata foarte foarte bine. Felicitari!

Ceva impresii despre PS3 legat de zgomot la rulare?

Link către comentariu

Cam arata, mai ales pe fata. Ma uit la poza cand era pe 16", parea perfecta suspensia :)) .

PS3 mi se par galagioase comparativ cu cele de iarna insa dau vina pe latimea cu 20mm mai mare.

L.E.: Michelin PS3 225/40 cantaresc 9.5kg, iar combinat cu janta care are 11= 20.5kg

Sa fiu sincer cele de iarna par sa fi avut si ele 14-15kg (sesizabil mai grele decat janta de 18singura)

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Cum s-ar zice - "arata de mai rar".

Felicitari pentru alegere! (pentru jante, ofc) :))

Link către comentariu

poze cu masina curata si cu dslr si artistice

Asta! :) Acum in we ca e cald si frumos! :))

Link către comentariu

Poze artistice dupa arcuri ca se vede wheel gap nasol (wheel gap kills)! Am si un nou obiectiv 70-300mm :D, insa cel mai bun aparat e cel pe care il ai mereu cu tine, adica Samsung Galaxy S2 :))

20120317142142.jpg2kw80.jpg

n1aqmc.jpg

fkckco.jpg2hds6xk.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

E aglii, agli rau :)) arunca-le la mine da-le dreacu ce faci cu urateniile alea. jk. Bv George, putin cate putin devine un dream-car. Keep up with the mods.

Link către comentariu

Felicitari George ! Ai fost mai rapid decat ma asteptam. Ce sa iti spun.. e impresionant sa vad BBS 18 pe culoarea asta, si ceva imi spune ca va fi ok si cu RH de 17 :lol:

Recunosc ca nu am citit toate post-urile de cand ai facut schimbarea, dar pozele oricum vorbesc de la sine. Arata foarte bine, sa le stapanesti sanatos !

Mai ramane pro kit si esti rezolvat pentru multa vreme. Vezi ca acuma cu gropile de dupa zapezi trebuie sa mergi cu scaunu ridicat la maxim :))

Multa bafta ! See ya on the streets :icon_thumleft:

Link către comentariu

Multumesc :D. Arcuri si ma tenteaza o mica modificare la evacuare. Mai de facut drumuri la RAR, iar dupa arcuri la geometri.

Am mers azi si prin ceva gropi, nu este asa dura tranzitia.

@iceman007: Eu si scaun ridicat nu ne impacam bine :)) desi am doar 1.73m

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Frumoase rau.... dar in ultimele poze mai ai vaselina pe ele... :lol: . E mare entuziasmul cateodata... :icon_bounce:

Eu si scaun ridicat nu ne impacam bine :)) desi am doar 1.73m

Aceeasi poveste si la mine...

Link către comentariu

Poza de close-up era inainte de spalare, erau putin manjite :D

O sa mai fac o poza din spate, rotile par foarte late. Cei care mi-au schimbat rotile se intrebau daca incap asemenea jante pe un Golf :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Asta e un of de-al meu - rotile sunt late dar nu par atat de late cat as vrea eu. Sa faci o poza din spate de jos sa vada si astia cu doar 7.5J :D.

Nu ma mai satur sa ma uit la pozele astea :wub: . Cred ca trebuie mesterita culoarea in PS si pun o poza ca Wallpaper - oricum numarul nu se vede

Modificat de mike.
Link către comentariu

mike te dezamagesc cand iti zic ca jantele oem pt Golf pe 17 sunt in mare parte de 7j Orlando, Seattle, Porto.

De wallpaper va fi cand se va pupa si cu suspensia :D.

La PS nu ma pricep, Rave help :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Da, acum am vazut ca Orlando au 7J. Sunt totusi jante OEM ca Vancouver si Bilbao care vad ca au 7.5J, deci ceva ceva stiam eu :P.

Link către comentariu
Master_Blaster

Hai ca nu sunt rele jantele pe 18, directia e o idee mai grea si mai putin sintetica, balonul de 40 se simte fata de cel de 50 si schimbarea directiei e mult mai precisa. Iar la gropi sunt o idee mai dure... dar depinde ce asteptari ai...

Stii cumva care e procedeul la RAR? Mai multe detalii pt trecerea dim 225/40r18 91W in certificat.

Cand iti comanzi suspensia, nu de alta dar sa vedem cat e de bun obiectivul ala. :))

Link către comentariu

Asta e un of de-al meu - rotile sunt late dar nu par atat de late cat as vrea eu. Sa faci o poza din spate de jos sa vada si astia cu doar 7.5J :D.

Cu suspensie va arata putin mai bine, dar cam asa se vede latimea de 8 cu anvelope de 225 si ET44 :D.

Am observat ca PS3-urile au santurile pt scurgerea apei foarte late, motivul pt care ar fi foarte bune pe ploaie. Poate de acolo ar proveni si zgomotul mai mare la rulaj, fluxul de aer ce este canalizat pe acolo, zic si eu.

20120319123554.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

I have seen, but will be seen Thursday or Friday!

Am reusit sa rup aderenta azi, eram in prima treapta la 2000rpm, evident mergeam ca melcul pt ca era o groapa cat latimea strazii, iar apoi talpa pana la 4000rpm si s-a auzit un usor scart :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Imi cam luasem gandul de la plecarile mai hardcore (cat de hardcore se poate cu 122cp) de la semafor :)) din cauza greutatii in plus si a anvelopelor mai bune.

Nu prea vad repetandu-se la ce gropi sunt pe aici :(

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Eu m-am lasat de teribilisme de cand am avut ocazia sa inteleg de ce lauda toata lumea Polo 1.2TSi / 105cp.

Modificat de mike.
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!