Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Master_Blaster

Pana la urma ai pus Seattle-urile?

Maine pe la 11 sunt PBN pt revizie, poate ne vedem...

Link către comentariu

Sunt in aceeasi stare ca sunt ocupat cu facultatea.

Maine as putea sa trec sa le schimb ca termin pana in 12. Trec pe Seattle-uri pt putini km ca nu pot pleca de acolo pe platforma :)). Asta daca nu fac o mega combinatie maine dimineata la prima ora ;) si sa ajung la facultate la 10

Azi 13-14grade, am experimentat trasee fara gropi :D si i-am dat prima talpa mai serioasa. :wub:

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Ordered Michelin PilotSport 3 225/40 R18, pret de 685lei cu tot cu TVA. :D

92W sa fie mai rezistente decat Bridgestone-urile pe care le aveam cu 91W. Diferenta ar fi un plus de sarcina de 15kg per fiecare roata.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Hai nu ne mai tine in suspans si curiosi, pune 'roatele' pe masina :D. Misto ca ai luat Michelin, cred ca or sa fie mai silentioase decat Bridgestoneurile. Btw, de ce nu 235?

Link către comentariu
Master_Blaster

92W sa fie mai rezistente decat Bridgestone-urile pe care le aveam cu 91W. Diferenta ar fi un plus de sarcina de 15kg per fiecare roata.

Gata acum bagi abonament la saorme si Mc ca sa poti pune cauciucurile la treaba de fiecare data cand te urci in masina.... :))

Link către comentariu

Suspansul e cel mai mare pentru mine :)). Nu merg 235/40 R18 pe Golf, ar avea talonul putin cam mare. Alta poveste este 235/35 R19 cum este pe R.

Tocmai ce mi-am refacut abonamentul la idm club dupa o iarna de stat cam degeaba :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Master_Blaster

Merg dar risca sa atinga daca o lasa mai mult, cu Prokit o sa fie ok.

235 chiar dau bine pe 8j cele de 225 stau o idee intinse.

Link către comentariu

Din cate am citit ar freca cu 235/40 R18, combinat cu ET 44. Pe langa Pro Kit, eu o data sau de 2 ori pe saptamana am suspensia lasata natural, cu un total de 5 oameni in masina :)) deci clar a no pt 235. Nici nu stiu daca se poate omologa la rar asemenea dimensiune pe golf, fiind de Passat si de Scirocco mai mult.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

N-are treaba rar-ul cu asta. Plus ca diferenta intre cele doua dimensiuni este in cei 3% acceptati.

post-12783-0-50588200-1331837260_thumb.j

Link către comentariu
Master_Blaster

Aha deci de aia ti-ai luat tu 92W iti place sa fii sofer de autobuz. :icon_cheesygrin:

Unde ai comandat cauciucurile?

Modificat de Master_Blaster
Link către comentariu

Am montat rotile de vara. O mica dezamagire ca pe fata cu ET 44 este prea flush cu aripa. Revin mai tarziu cu poze.

Link către comentariu
Master_Blaster

Ai pus BBS-urile? Tre sa le vad pe viu...

Pics or It didn't happen!

Link către comentariu

Ultima poza de iarna

20120316141952.jpg

Extra Load :D

20120316143334.jpg

Transforming

20120316153523.jpg

Done :D, poate pare masina mai lasata pe spate, e din cauza rotilor de iarna din spate.

20120316160939.jpg

Asa as vrea sa arate cu pro kit (aici era pe o mica bordura + rotile in spate)

20120316163230.jpg

Micuta problema si motivul pentru care mai mult de pro kit nu va primi!

20120316163145.jpg

Pe spate e perfect 20120316185434.jpg

Va dati seama daca luam de 235 ca era si mai problematic pe fata :)). 225 ii da o usoara intindere.

Diferenta de confort se resimte de pe 205/55 pe 225/40, dar nu este asa de mare (am si incercat sa evit gropile pe cat posibil).

Imi place foarte mult cum arata! Multumit de investitie atat prin prisma look-ului obtinut cat si a costurilor.

L.E.: Am fost asa entuziasmat de jante incat nu am expus o ciudatenie pe care am observat-o azi. Mi s-a trecut in factura de la Porsche Castrol Edge, in portbagaj mi-au lasat tot 1L de Edge, dar pe stickerul de pe motor scrie clar SLX.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Master_Blaster

Cat de bine poate sa arate, bravo ai facut o super alegere. :king: BBS-urile argintii merg perfect pe culorile inchise. :emthup:

Da dc nu ai sapalat-o inainte, acum o sa ramai cu jantele de iarna murdare peste vara.

Si evident o sa-ti zic ca vreau sa vad si poze cu masina curata si cu dslr si artistice.... :))

Link către comentariu

Multumesc :D .

Vor urma si poze mai bune. Azi am plecat de la facultate ca sa iau anvelopele, apoi repede la vulcanizare (ConceptCar Service - recomand, au fost profesionisti, 4 oameni lucrand simultan doar la masina mea :emthup: ) apoi am si intarziat la un curs :)) . Mare criza de timp, dar a meritat.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Felicitari. Arata superb :D . Cu arcuri o sa fie perfecta!

Nici eu nu mai am rabdare, abia astept sa pun Seattle-urile. Pacat ca ma despart 200km de ele :)) O sa le pun la sf lunii.

Link către comentariu

Arata super, nu vad unde e problema pe fata, nu cred ca o sa-ti atinga deloc mai ales daca pui arcuri progresive, eu abia astept sa vad cum se comporta prokit-ul cu DCC pe sport.

Link către comentariu

:emthup: Bravo. Alta viata acum. Arata foarte bine masina. Ai fost multumit de cei de la care ti-am comandat anvelopele? :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Foarte rapizi si ieftini. Recomand, dar cu un mic minus ca am o anvelopa cu DOT din ultima saptamana a lui 2011, iar 3 sunt 0612, diferenta de 1luna jumate intre ele. Nu este mare lucru, mai ales ca am insistat sa fie 92W extra load.

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!