Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Sunt antrenat cu amortizoare sport si jante de 17". Pe la razoare trec zilnic, e groaznic acum ca in niciun an, fac slalom la greu. Mai nasol e de pasageri :))

Ma gandesc la un sticker de genul : Shut Up, get in, buckle up, hang on :D

Link către comentariu

Dupa asta, ne vaitam pe anumite topic-uri despre fiabilitatea Vw. De ce cade bucsa la 15.000? de ce a picat volant la 30.000? de ce apar greieri?...este cu siguranta o problema de ordin tehnic Vw, pentru ca drumurile la noi sunt impecabile ;)

Stima

Modificat de adriano872
Link către comentariu

Poate in Germania ar fi mers AMG-urile ...

Oricum oricat de absurd poate sa para jantele AMG sunt niste jante foarte moi... implicit se deformeaza si foarte usor.

Ca si dimensiune , eu am mers pe golf cu latime de 8 (17X8J ) si m-am jurat ca nu le mai pun pe masina.La fiecare groapa imi zbarnaia toata masina .. simteam volanul in mana cu vibreaza ... oribil.Simeteam orice crapatura , oricat de mica in asfalt ....Nu am reusit deloc sa ma acomodez cu ele .Poate si unde erau niste jante dure (BBS - neforjate)...

Link către comentariu
Master_Blaster

Ma gandesc la un sticker de genul : Shut Up, get in, buckle up, hang on :D

Mai degraba: Get in, buckle up, hang on AND SHUT UP!

Eu zic ca nu o sa ai probleme cu jante pe 18 si pro-kit, dar asta depinde mai mult de tine, daca ti-e frica ca o rupi o sa fie naspa...

Link către comentariu

Da, la final Shut up :)), desi senzatii tari cu motorul asta nu prea sunt.

Slowly but surely. Tranzitia va fi cea mai dureroasa, daca treceam de pe cele de vara de 17" direct era mult mai putin diminuata, asa de pe 16" pe 18" o sa merg cu maxim 50kmh cateva zile pana ma obisnuiesc :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

In centrul Bucurestiului sunt inca strazi pline de gheata si zapada dar pline de concetateni tuciurii dornici sa te ajute sa gasesti un loc pentru 5lei, mai putin nu vor, stramba din nas. Faci o facultate de 6ani ca apoi sa te catalogheze lumea ca spagar, in schimb la acesti analfabeti care nu fac ceva util sunt lasati in pace.

Long story short, nu am avut chef sa stau dupa ei si m-am suit pe un maldar de zapada si s-a strambat putin pragul, cel mai deranjant e ca s-a luat vopseaua. Nu e prea vizibil decat daca te uiti atent in zona sau la pipait mai bine pt ca se afla putin sub masina.

Cu praguri de GTi 5/6 nu se mai vede :)).

Totusi dubios ca era f moale zapada, am pus piciorul in ea dupa, pragului nu i-a convenit.

Cam asa arata cu praguri de Golf 5 gti si cu H&R monotube.

6041347583_e06cacea00_o.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Master_Blaster

Welcome to the club!

Uff nasol mai ales ca a sarit vopseaua, in conditiile astea va trebui indreptat si vopsit nu acoperit cu un prag de plastic.

Sa sti ca tabla pragurilor, ca si restul de tabla de pe exteriorul masinii, e subtire si se indoaie usor, nu are rol structural si da o poti indoi si cu un bocanc. Asa ca 1200kg nu au avut mari probleme.

Pui o poza cu indoitura.

Link către comentariu

In curand, incepe sa prinda o tenta personalizata de Bucharest City. Zgarieturi, indoituri, jante lovite. Adevarul este ca la noi nu prea poti sa protejezi masina de toate astea pentru ca drumurile sunt cum sunt, oamenii nu sunt atenti la parcari si iti mai dau cate o usa de a lor in usa ta..si tot asa.

Stima

Link către comentariu
Master_Blaster

Adriano, nu-ti recomand sa mergi la Paris sau Roma cu masina, acolo masina care sa nu fie botita rar gasesti, mai ales ca aia se parcheaza la mm.

Modificat de Master_Blaster
Link către comentariu

Cunosc, am facut studiile superioare la Roma :icon_thumleft: . Masina mea era botita pe toate partile dar avea un feeling latin :lol:

Stima

Link către comentariu

Si eu am ramas socat cum un Twingo zburda prin parcare impins de un Passat in Paris

Link către comentariu

Nu e mare lucru, se poate vedea cum incepe pe la mijlocul usii din spate darele. Foarte enervant ca m-am putut urca cu roata din spate si a fost ok, iar cam am coborat a inceput sa comenteze :)). Culmea ca se vede privit de departe, de langa masina nu se vede pt ca este bagata indoitura sub masina.

@adriano872: Orice pana la jante si anvelope :P . Azi mi-am primit claxon la trecerea peste sinele de tramvai si sunt inca cu anvelopele de iarna.

20120309105211.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Lipsa de ocupatie si DSLR

img4764t.jpg

img4763it.jpg

Ultima mai putin artistica, sa se vada latimea de 8. Diferenta uriasa fata de ce am acum pe masina de 6.5 :))

img4766q.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Stiam eu ca n-am propus degeaba poze cu Blue-Graphit challenge ! :icon_cheesygrin:

Bun aparat, frumoase jante.. sa tot umpli topicul asta. E o incantare sa vezi oameni atat de pasionati :icon_thumleft:

Link către comentariu

Dormi cu ele in pat? :lol: Cred ca nu mai rezisti sa le vezi pe masina :icon_bounce:

Link către comentariu

@Iceman007: multumesc, nu sunt atat de pasionat, dar incerc :D .Camera am utilizat-o destul de putin spre rusinea mea am tot facut poze cu telefonul :)). Sa fie vreme buna si sa ne vedem cu bine.

@Alex, cu ele in pat inca nu. Au stat pe balcon toata saptamana, azi am zis ca merita cateva poze mai artistice :D. Iti dai seama ca sunt f nerabdator sa le pot admira si pe masina.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Vom face concurenta la linia de tramvai. Eu am pus de 21" pe Cayenne :) Cele de 19 nu m-au racorit, parca isi pierduse din "look"

Stima

Link către comentariu

Salut!

Am o intrebare/dubiu: cumva cand ai luat masina, ai fost la OMV la Pipera si ai fost felicitat pentru achizitie de cineva cu un Mk3? Nu de alta, dar am intrat in vorba anul trecut cu un tip care tocmai isi luase un G6 aceeasi culoare ca al tau si ma gandeam ca...

Link către comentariu

Salut Alex!

Nu am fost eu. Masina am luat-o de la Midocar Vitan si am alimentat imediat la Lukoil. Poate ne vedem prin trafic :icon_thumleft:

O sa fie pe masina sper eu de saptamana viitoare, mai bine zis de week-endul viitor cand vreau sa iau si anvelopele.

Vom face concurenta la linia de tramvai. Eu am pus de 21" pe Cayenne :) Cele de 19 nu m-au racorit, parca isi pierduse din "look"

Sa conduci sanatos noua achizitie . Ce dimensiune au anvelopele pe 21" ? :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Anvelopele sunt Dunlop SP SPORT MAXX FR 255/30 ZR21. Probabil o va omori sotia prin gropile patriei pentru ca eu sunt mai mereu online sau cu masina de serviciu deh..meseria :). G-ul este tras pe dreapta, cred ca il paste Autovit.

295..scz :king:

Stima

Modificat de adriano872
Link către comentariu
Master_Blaster

Sunt al naibii de frumoase jantele, am văzut azi una identica la racing nick, unde mi-am comandat suspensia b12, luni aflu când o voi avea.

sper să nu ignori suspensia, un set prokit, e cât o anvelopa 225/40r18. ;)

Link către comentariu

Am zis ca iau Pro Kit :D. O sa fie "investitii" si post achizitie, pe langa montare am de trecut dimensiunile in CiV la rar, reglat geometria :(

@Adriano: Bestii de anvelope, ma miram eu de acel 255 parea cam pricajit. Oricum 225/40 are talon cu 1,5mm mai inalt decat 295/30 :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Anvelopele sunt Dunlop SP SPORT MAXX FR 255/30 ZR21. Probabil o va omori sotia prin gropile patriei pentru ca eu sunt mai mereu online sau cu masina de serviciu deh..meseria :). G-ul este tras pe dreapta, cred ca il paste Autovit.

295..scz :king:

Stima

Cand ne prezinti si noua masinile? Macar cele din grupul VAG...:D

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!