Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

 Daca vrei ceva facut cum trebuie, folie, nu plasti dip. Folie pusa bine, cu demontarea multor elemente. Culoarea mata e de fapt greu de intretinut, iar legat de folie vezi mai jos review :)). Depinde mult si de folie. Oricum pt ceva de durata si bine realizat, bugetul este considerabil.

 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Din ce am vazut, nicio varianta nu e sigura 100%. Dupa cativa ani si folia si plastidip-ul, la curatare lasa multe urme/reziduri... + nu suport aspectul daca nu sunt infoliate/vopsite si interiorarele de la praguri, usi, stalpi, etc.. arata ca un taxi. 

Mai bine investete banii intr-un detailing complet :icon_thumleft:

Link către comentariu

Exact, detailing complet (inclusiv protectie) + eventual folie pe elementele expuse + intretinere corecta.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Si au inceput primele mici modificări :)

Cu ajutorul vcds: setat butonul de voice control ca si mute, drl folosind proiectoarele si drl on/off din mfd. 

Plus o mica excursie pe plaiurile natale ale mele si ale viitoarei soții,  Ploiești și Valea Călugărească cu drumuri scurte intre ele. Consum mediu Bucuresti-Ploiești-Valea de 7.4l cu ajutorul cruise control. Destul de decent in opinia mea :)

Link către comentariu

DRL pe proiectoare poate sa fie problematic, avand in vedere politia romana. M-am gandit si eu la mutarea asta, dar am zis ca mai bine pe faza scurta.

 

Link către comentariu

Oricum am optiunea activa in lights and vision si o pot dezactiva oricand, legat de politia romana mie mi-e cel mai teama sa nu comenteze de pozitiile galbene dar ma gandesc ca nu ai avut tu probleme atata timp doar nu voi avea eu nesansa asta :))

Link către comentariu

N-am avut probleme nici in Ungaria, nici in Austria cu ele...plus in Romania mii de km :))

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Recent am terminat retrofit-ul door lights la masina din semnatura.

Mi-am comandat din Germania inclusiv setul de plastice pentru demontat fete usi original VW,si am lucrat ca si cu un ou de Pasti,dar degeaba.La usile spate,efectiv nu imi dau seama nici acum ce tinea ancorat plasticul cu butonul rabatare geam in manerul de la usa.M-am uitat minute in sir,nu se vedea rupt nimic,doar pe la jumate un mic punct de plastic,cat o gamalie,era sters,

Nu stiu,era sudura de plastic intr-un punct mic.

Idea acestei povesti era ca am patita ca si tine,ramaneam cu plasticul in mana cand trageam de buton.

Ca sa nu dau 25 euro pe un plastic nou,care nu sunt convins ca va face clic corect,am luat o banda dubla adeziva foarte ingusta 3M,si am pus 3 cm sub plastic.Am pus ingusta,sa mai pot scoate plasticul daca mai am chef de demontari.

Momentan tine fara probleme la o utilizare normala a butonului.

Ma framanta mult problema,pentru ca efectiv nu am vazut nimic distrus si totusi...

Cheers

Link către comentariu

Salut @viasat, mersi de info, nu stiu ce exact s-a intamplat pentru ca eu nu am umblat deloc la fetele de usa din spate iar partea dreapta nu are nicio problema.

Voi cauta si eu o solutie doar ca nu vreau sa dau toata fata de usa jos doar pentru butonul respectiv, cine stie ce se mai desprinde aiurea pe acolo. Initial m-am gandit sa largesc cumva clipsul de pe plasticul care iese si astfel sa prinda mai bine in fata de usa.

Cand voi gasi o solutie voi posta din nou, eventual si cu poze.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!