Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Arata mai bine cu capacele de VW decat de BBS? Am aflat ca GTi Ed 30 in Anglia a venit cu aceste jante, Pescara.

DSCF3839.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Eu as zice nu. Unele jante ar trebui sa ramana cu capacelele lor. BBS-urile sunt printre ele. Dezavantajul e ca atrag atentia cu capacelele BBS.

Link către comentariu

Pana acum nu mi-a fost luat vreunul. Motivul ar fi si ca parchez vis-a-vis de sectia de politie :))

Cele de BBS cred ca sunt la mare "cautare", but they do make a statement :D. Probabil voi avea si setul oem si setul original BBS.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Meanwhile in dirty Bucharest.

20120302173831.jpg

20120302173733.jpg

Un consum senzatie de 7.8% seara asta pe la 10jumate. Puteam lejer sa scot si 7.5 dar nu m-am abtinut sa nu ii dau putin pe la 4000rpm :D

Trebuie sa ajuns sa imi ridic si noile jante :wub: azi insa am fost prins pe la facultate.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Un consum senzatie de 7.8% seara asta pe la 10jumate. Puteam lejer sa scot si 7.5 dar nu m-am abtinut sa nu ii dau putin pe la 4000rpm :D

Si ai mers pe un bulevard fara curbe si nu ai prins niciun semafor pe rosu, nu :D

Chiar sunt curios ce viteaza medie ai avut afisata pe BC, pe distanta calculata ;)

Senzatie nu e, am auzit personaje cu motorul tau ce au consum de 5 :icon_cheesygrin: - problema nu o au ei, ci aia care-i cred

Link către comentariu

Am prins stopuri, cu ceva agomeratie, viteza medie de 33kmh pe o distanta destul de mare, Piata Operei - Berceni - Dr Taberei.

Pentru mine orice sub 8 in oras este remarcabil :)).

Am fost azi sa vad noile jante, le voi lua luni, iar de pus pe masina la mijlocul lui martie. Mi s-au parut putin cam grele desi pe net am vazut ca ar avea 11kg una. Latimea de 8 va da si un mic streach la 225/40, foarte frumos. Au venit cu propriile lor valve de la bbs :icon_cheesygrin:

Seattle-urile raman in familie, probabil cu niste distantiere vor arata frumos pe Passat b5.5. Are si el nevoie de o mica reimprospatare :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

33km/h nu cred c-am prins vreodata in Bucuresti :D

eu zic sa stai potolit cu distantierele

Link către comentariu

O sa fie nevoie pe Passat. Parca are ET35 Passat-ul asa ca astea cu ET 51 ar putea atinge in amortizoare.

Link către comentariu

Tine Seattle-urile bine acolo,s-ar putea sa ai client,dar putin mai incolo ;)

Link către comentariu

In amortizoare nu ating, dar nici mult nu mai este. Arata urat ET54, avand in vedere ca cele oem au ET37, acesta fiind motivul unor distantiere. Cu o suspensie mai lasata cu 30mm si jante 17" se face frumos rau.

Intre timp ma gandesc la arcuri Pro Kit pt a mea ca sa intregeasca peisajul :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Daca rezolvi cumva si cu pragurile dupa suspensie, o sa arate foarte bine, o schimba mult.

Cred ca cele de R-line sunt aceleasi ca cele de pe R si sunt praguri adevarate, spre deosebire de cele de GTI.

Oricum Golful in varianta R-line arata complet diferit de un Golf normal si chiar e special.

In culoarea ta ar fi cam asa:

post-25382-0-76822000-1330803321_thumb.j

post-25382-0-30746800-1330803326_thumb.j

post-25382-0-15689700-1330803330_thumb.j

Link către comentariu

R-line imi place, de la mult la foarte mult :)) . Totusi nu as mai vrea sa investesc in caroserie, poate doar un eleron gti/r. Eventual daca ma apuca ii pun kit aerodinamic Votex. Nu este prea placut de lume ca arata a vitan-tuning :)), insa este oem si este mai rar decat r-line. Personal nu am vazut pana acum in Romania un G6 cu el.

L.E.: Insa 90% nu voi marsa pe multe modificari exterioare. Decat daca din cauze nefericite va trebui sa schimb bara sau ceva.

Motorul, xenon si un RNS ar fi pe lista inaintea oricarui kit exterior.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Master_Blaster

Trebui sa o speli weekendul asta ca vremea e frumoasa si cele mai multe bulevarde sunt uscate. Nu de alta dar nu merita sa fie asa jegosa.

Si dupa ce iei jantele o poza cu ele pe cantar sa vedem cat de grele sunt si cat de bine arata. ;)

Link către comentariu

Au 11kg, dar o sa fac o poza pe cantar, pics or it didn't happen :))

Link către comentariu

In final am spalat-o. La spalatorie mi-a reincoltit ideea de a vopsi difuzorul spate gri pentru un contrast si sa se asorteze cu viitoarea evacuare.

20120304120914.jpg

20120304121036.jpg

20120304121152.jpg

Link către comentariu

"Ai castigat" si o urma de carlig in numar, intre B si 2 sau mi se pare mine ?

Link către comentariu

Nu e urma de carlig, dar este strambat acolo. Am asa numarul de la 2sapt dupa inmatriculare :(. Tot ce stiu e ca am mers cativa km prin comunele limitrofe capitalei si cand m-am intors am constatat zgaiba. Este enervanta, dar nu stau am timp de pierdut pt un alt numar.

Eu cred ca a sarit o piatra mai tare. Vopseaua de sub nu este afectata.

Ma gandeam la un moment dat sa incerc sa il indrept, dar am inteles ca se nasoleste numarul apoi.

De unde mi-a venit ideea cu vopsitul

screenshot20120304at432.png

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pana la Votex mai e. Trebuie luat cu totul, altfel masina va arata neterminata.

In plus e o solutie mai ieftina, iar daca va arata bine va fi definitiva :D.

Sunet care m-a fascinat din ziua 1 la acest motoras, la o usoare accelerare pe loc.

http://soundcloud.co...e-mihail/tsi122

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Master_Blaster

Numarul se poate indrepta cu un pic de rabdare si un ciocan de silicon, nu e f indoit si nu cred ca e de la un carlig, atunci se infunda pe o suprafata mica si destul de adanc. Eu am fost lovit de doua ori de un x5 cu carligul in numar si in final am schimbat locul de parcare. Mi-am ciocanit singur numarul, nu e perfect dar a mai fost lovit si de altii incat o sa-l schimb cand il voi lipi direct pe bara.

Link către comentariu

E de la lumina. Eu am revopsit bara si te asigur ca nu ti-ai fi dat seama daca nu iti spuneam.

Scuze George, nu m-am putit abtine :D

Modificat de mike.
Link către comentariu

Se vede putin ciudat in poza, insa nu a fost revopsita.

Batea soarele in acea parte a aripii si astfel diferenta de nuanta. Daca te uiti se vede o continuitate a culorii la nivelul tesiturii aripii, nu stiu cum sa ii zic, urmareste conturul din jurul rotii si se vede ca nu difera. Unde nu batea soarele a iesit un fel de albastru shadow, se poate observa si pe capota.

@mike: Si zic oamenii despre mine ca sunt rau :))

Link către comentariu
Master_Blaster

Daca e culoarea jmechera, daca era CW sau alta culoare banala nu se vedea asa. :))

Link către comentariu

Jante pentru culoarea jmechera :))

20120305153541.jpg

20120305150447.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!