Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Nu imi place cum sta pe spate, parca sta pe oala, mai regleaza poate iese cum trebuie.

 

Referitor la faruri era bine daca puneau niste leduri de genul asta

 

O sa scoata chinezul sau Dectane cat de curand si asa ceva ;)

Link către comentariu

Nu te arunca aiurea sa o dai...ai rabdare sa se mai aseze si ea ( 300-400 km ) si dupa cu rabdare o vei regla dupa bunul plac.

Link către comentariu

Nu mai bine renunti la complicatii si ramai cu Pro Kit...sau comanzi Sportline?! Arata excelent si cu Pro Kit, plus ca suspensia este mai rafinata, cum ai precizat si tu.

 

Cea mai buna varianta dpmdv este sa iei Sportline si sa vinzi FK + Pro Kit. :icon_thumleft: In felul acesta recuperezi si mare parte din investitii. De exemplu...masina colegului redeye arata perfect pe partea de suspensie.

 

Spor!

Link către comentariu

Dpmdv nu e ok spatele. Ori o mai cobori, si atunci esti cu adevarat low, ori o mai ridici, ceea ce te pune la inaltime, si la pret, de Sportline, dar pe o suspensie mult mai "ieftina", si nu ma refer la pret acum.

Sau, si mai bine, vinzi asta si Pro-Kit-ul si iei matale un B14 sau, si mai bine, un KW V1, care duce ceva mai low desi nu o sa simti nevoia...

Financiar vorbind, din ce iei pe astea doua plus cele 4-500 de euro pe care le iei la vanzare, acoperi B14. KW-ul e mai scump, dar si ceva mai moale pe strada, si daca mai ramane la tine masina vreo 2 ani eu zic ca merita. Daca nu, atunci B14 e ok!

Modificat de Rave
Link către comentariu

:)

Vai, vai, vai, da' repede graitori mai sunteti. Lasati omul sa se dezmeticeasca.

 

George, eu cand am montat B14-le, daca iti mai amintesti, eram fiert. Aveam impresia ca am facut cea mai mare greseala posibila, ca am stricat masina, etc,etc,etc. Iar acum ... nu ma mai satur de ea.

Ai si tu putina rabdare.

 

Sau nu ai de ce sa mai ai rabdare? Adica ... daca este ireconciliabila pozitia ta cu prestatia ei, spune-ne si noua, ca sa nu mai vorbim degeaba p'aici.

Link către comentariu
Master_Blaster

Sincer nu cred că merita reglabila la ce vrei tu, am mai zis asta. Eu aveam 64,4cm si 64,7 pe spate imediat dupa ce am pus suspensia sportline si b8 urile. Probabil s-a mai lăsat cativa mm in timp dupa ce s-a așezat. Si aveam confort de suspensie oem.

Modificat de Master_Blaster
Link către comentariu

Cei drept sta ca pe sine si nu se lasa in bot la frana. La acceleratie nu se pune problema oricum sa se ridice prea mult de bot.

La drum lung n-am avut timp sa o scot.

Link către comentariu

+3 si mai jos putin pe fata :D  1cm striga publicul :))

Modificat de golfix
Link către comentariu

O sa mai dureze putin din pacate. Careva cu un elevator liber sau o groapa? :)) Ideal sa fie pe o suprafata perfect plana. Ultima oara era un elevator pe o suprafa care nu era perfect neteda si rezultatul s-a vazut.

Ce ma deranjeaza acum e ca simt pedala de frana mai moale. Cei de la service zic ca n-au nicio treaba neintervenind la franare insa eu am vazut ca au tinut pentru putin timp etrierii atarnati exclusiv de furtunele de frana (foarte posibil sa nu aiba legatura). Oricum merg acolo sa le cer sa-mi aeriseasca franele.

Cert este ca prima parte a cursei pedalei de frana e moarta si asta s-a intamplat de atunci. Banuiesc ca trebuie facuta o aerisire, insa nu inteleg cum s-a intamplat asta.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Prin absurd, ar fi putut sa intre ceva aer cand zici ca au stat atarnati etrierii, dar dpmdv sunt slabe sansele. Oricum ar fi, o aerisire ar trebui sa rezolve problema.

Link către comentariu

Hm ... parca. Dar trebue sa va vad pe viu. Poate ne vedem duminica.

Link către comentariu

Da, arata bine. Insa ar merge macar un 5mm mai in afara, sa vina la linie.

Link către comentariu

Mie mi se pare prea trantita pentru jantele astea.

Cu 10mm mai sus cred ca o sa fie mai bine.

Link către comentariu
Master_Blaster

Mie imi place cum iese, pe spate e perfect, ar mai trebui coborâta o idee fața.

Link către comentariu

Adevarata incercare va fi in parcarea subterana de la afi. De cand cu tiganiile alea de limitatoare de viteza inalte din metal oricine cu jante 17-18 si nu are SUV e zdruncinat grav chiar si cu o suspensie normala.

In parcarea de la universitate la iesire am atins cu pragurile anul trecut cu -30mm si 4 oameni in masina, iar la intrare de pe Ion Ghica am frecat cu bara de R-line pe atunci si eram doar 2 in masina. 

 

Pentru iarna fie merge suspensia asta maxim sus, adica la nivelul cu care am abordat celelalte ierni, fie pus inapoi suspensia semistock.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!