Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

2999ron si oscilez intre a lua Toyo Proxes T1R pt ca au un pret bun luate de noi sau sa continui traditia cu Bridgestone Potenza (nu m-au dezamagit si nu stiu daca are rost sa schimb marca).

Am timp sa ma mai gandesc.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

T1R sunt moi si au aderenta foarte buna. Pe deasupra sunt si rezistente. Pe Fabia RS pe care am avut-o au tinut 44000km si mai aveau carne cand am dat-o.

Bridgestone sunt zgomotoase si scumpe, iar ca sa ai ceva comparativ trebuie macar RE050.

Link către comentariu

+1 pt Toyo :D.

Am avut tocmai RE050 cu indicele de viteza 91W - anvelopele de fabrica. Am vazut la pret asemanator cu RE050, modelul S-001. Insa nu cred ca isi justifica pretul.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Eu am pe masina potenza si nu recomand ca sunt foarte zgomotoase cand dai de un asfalt mai zgrimturos. Plus ca nu sunt mult prea multumit de ele ca patineaza cam usor dar na asa a venit masina. Deci alege alte cauciucuri.

Modificat de blordc
Link către comentariu

jantele sunt superbe...la cauciucuri iti recomand michelin pilot primacy,sunt de departe cele mai rezistente si longevive cauciucuri avute vreodata,cu o aderenta greu de egalat,mai ales pe ploaie.brgds

Link către comentariu

O sa arate super golf-ul cu jantele alea. La cauciucuri nu ma pricep dar eu zic ca e important sa fie cat mai silentioase urasc zgomotul astora de iarna cand incetinesc la stop.

Arunca un ochi si pe aici: http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2012_Sommerreifen_Test_205_55_R16.aspx?tabid=tab1 Nici eu nu stiu germana dar e usor de inteles cu un pic de google translate

Link către comentariu

Frumoase jantele!Sunt curios ce cauciucuri alegi,caut si eu,dar pe mine ma intereseaza in primul rand sa fie cat mai silentioase,Bridgestone Turanza care le-am avut mi se par zgomotoase rau.

Link către comentariu

Fain siteul pus de alecsutzyu, preturi foarte bune.

Un motiv pentru care inca nu as schimba este ca la mine zapada persista. Poza facuta azi, masina jegoasa, plina de mizeriile pasarilor. O sa tai copacul la vara, imi pare rau de natura, plantez altul mai mic :))

20120229110907.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Mie nu, ia uitati-va aci:

http://vwforum.vwfor...ost__p__1770655

ala jeg si tarana aia e pe capota.

Si am gasit azi niste sleauri prin bucuresti de am dat cu motorul de gheata... da se aude diferit cand dai cu baia de ulei de pamant. :(

Modificat de Master_Blaster
Link către comentariu

Only if my gf was this dirty :))

Toate se fac jegoase pe vremea asta, mai ales CW

Master_Blaster: O sa fac poze maine sa vezi ca se poate si mai rau. Mai ales ca azi niste tigancusi mi-au mazgalit juma de luneta pana s-au prins ca nu vreau sa o spele si un geam spate la fel manjit.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

A mea la fix jumatate de ora dupa ce am spalat-o si ceruit-o era murdara.Banuiesc ca daca aveam alba sau gri nu mai era cazul.

Sa treaca baltoacele astea ca eu unul m-am saturat de mizerie.

Link către comentariu

jantele sunt superbe...la cauciucuri iti recomand michelin pilot primacy,sunt de departe cele mai rezistente si longevive cauciucuri avute vreodata,cu o aderenta greu de egalat,mai ales pe ploaie.brgds

+1 :emthup:

Eu am aprox 50k km pana acum cu ele si sper sa ma tina si vara asta. Cele mai bune cauciucuri pe care le'am avut pana acum

Link către comentariu

ale mele au trecut deja de 90k km in sezon de vara...si restul cu nokianurile de iarna.brgds

Modificat de vali_devill
Link către comentariu

90k km cu un singur set? Mi se pare foarte mult.

Eu vreau in primul rand rezistenta, nu atat performanta, avand in vedere motorul care mai mult de 160cp nu va vedea. Nu ma deranjeaza zgomotul la rulare, cat m-ar deranja sa imi faca galme.

Cine trece pe la razoare va stii ce zic, ce gropi s-au facut pe la academie, cum s-a macinat asfaltul de langa sine si acum e ca si cum ai trece peste niste lame de ras. Acelasi fenomen si la Billa dr taberei, cum vii dinspre oras.

De ce tot ziceam de Bridgestoneuri? Pt ca au trecut prin multe gropi nasoale fara sa ma amendeze, am luat uneori cu viteza prea mare niste sine mai dezgolite, nu au comentat. La capitolul aderenta nu am avut ce sa reprosez, insa nici nu le-am fortat. M-am dat pe serpentine vara trecuta si a fost ok.

Dupa ninsoarea de aseara, concluzia e ca primavara se mai lasa putin asteptata, iar cum saptamana viitoare ma duc la munte inca voi lasa Semperiturile sa isi continue treaba buna :D.

L.E.: Michelin la fel au rezistenta buna, fara probleme si au 40k km pe Audi. Tot cu talon mic de 245/40.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Eu iti recomand Yokohama. Am folosit pe o masina de 400 cp si au rezistat in absolut orice conditie. Poti opta si pentru varianta cu zgomot redus de decibeli, eu sunt foarte multumit de anvelopele Yokohama.

Stima

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!