Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Cum zici tu, eu stiam ca directiva cu DRL-ul a aparut initial inainte de trim.3 2008 - Directiva 2008/89/EC care ulterior a fost amanata pana in 2011 din motive lesne de inteles

 

Oricum, se pare ca nu avem aceleasi gusturi nici macar 20-30% :) La drumurile din Romania eu nu as cobori garda nici 1mm

 

Si cum astea nu se discuta, ma opresc ;)

Link către comentariu

Mie unul imi place. Vreau sa vad mai multe poze si bineinteles setup-ul final. La fel si cu farurile, mult mai mult imi plac cele fara DRL, pentru ca, exact cum ai zis, se vede ca sunt puse mai mult de nevoie decat de design.. nici nu inteleg de ce au continuat sa foloseasca modelul de DRL si pe Passat, Touareg si restul.

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Nu neaparat. De la inceput am vrut farurile fara led drl pt ca mi-a placut modelul. E varianta mai curata asta, varianta initiala pusa pe golf pana sa apara directiva cu drl-ul. Led-urile in far la G6 au fost retrofit de fabrica, nu conceput asa farul si se vede.

 

+1

 

Directiva nedirectiva conteaza cand a fost conceput farul si evident asta s-a intamplat inaintea lansarii masina ca nu se proiecteaza de pe o zi pe alta.

Oricum e de gustibus dar si mie varianta cu leduri in far mi se pare cam kitsch/pom de craciun.Sa vezi ce amarate sunt ledurile alea daca desfaci farul...

Link către comentariu

Golf 6 a fost lansat cu halogene. Toate testele, pozele, filmulete si configurarile facute la inceput nu au faruri cu xenon. Apoi a aparut varianta simpla odata cu GTI sau R si de la my2011 au pus drl led. Pana atunci farurile erau setate pe PRL (permanent running lights).

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Trebuie sa vedem mai multe poze, cred ca unghiul nu e favorabil si pare ca masina sta aiurea.

 

Am o poza cu un unghi asemanator, arcuri eibach, si in poza arata altfel fata de realitate

 

image.jpg

 

Poate ajung duminica pe la junior sa facem cateva poze la surori :)). Astfel putem sa comparam si eibach sportline vs reglabila

Link către comentariu

Mie unul imi plac farurile cu DRL LED mai mult decat cele simple; cu faza scurta aprinsa masina este mai agresiva in sensul bun.

Ca altii, vreau sa vad poze cu setup-ul final.

Astept ceva pareri si despre comportamentul dinamic al masinii, eu tind sa cred ca e mai ok cu Sportlineuri, insa sper sa ma insel.

@cristi: coilover nu pui doar pentru look; mi-e teama sa trec la amortizoare stock + arcuri pentru ca m-am obisnuit cu felul in care merge masina acum :).

Link către comentariu

Pe fata e ce trebuie si ce voiam, insa pe spate e mai lasata. Momentan are putin reverse rake. Desi i-am dat destul de multe filete, tot mai are nevoie pe spate.

Spatiul de reglat e insa infect intre bascula, amortizor si janta.

Poate conteaza ca e si suspensia veche in portbagaj, dar un mm sa zic :)).

Nu pot sa atasez mai mult de o poza in tapatalk.

post-78960-14275255283403_thumb.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Nici macar..zici ca are pdg. Ori e pe burta (-50:-55) ori nu vad rostul suspensiei.

@mike: tu mergi pe 19 iar eu 19 pe platoforma asta compacta nu vad decat in combinatie cu o suspensie. Altfel e motanu incaltat.

Link către comentariu

ne708z.jpg

Are reverse rake, poate de asta pare mai sus de fata. Mi-a zis mecanicul ca suprafata pe care era pus elevatorul nu era perfect plana.  Adica imi incape un deget pe fata si mai deloc pe spate. In conditiile in care aseara proaspat coborata in service era ok. 

 

Sincer inca nu m-a convins suspensia, dar la ce pret a fost mai ca imi vine sa o dau.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Stai bre nitel, nu te avanta asa. Ia aminte la vorbele lui Grigore Ureche despre prea dreptul si luminatul Stefan cum ca "Fost-au acestu Ştefan vodă om nu mare de statu, mânios şi de grabă vărsătoriu de sânge nevinovat".

Daca tot ai pus-o pe masina, da-te si tu cu ea cateva saptamani sa vezi ce si cum si da-ne si noua ragaz sa o vedem la randul nostru :).

Link către comentariu

Golf 6 a fost lansat cu halogene...

 

cu halogene, dar cu DRL, datorita acelui H15 ;) acum sa nu confundam DRL cu ledurile... Iar modelul de far pe care il ai tu are pereche bara de R20, pentru ca are DRL in bara, modelul cu led. Asta am vrut sa spun, dar vad ca am dat-o in altceva, in directive si alte bazaconii :)

 

E chestie de gust si asta e o axioma ;)

Link către comentariu

Corect. Eu ziceam de primul model de xenon pus pe GTI si Golf care nu avut parte de drl separat nicaieri.

Anyway, ca sa ii raspund lui Robi, nu e la fel de rafinata ca stock. Nici nu ma asteptam sa fie la pretul la care a fost, poate sa fie ok pentru multi, insa simt ca nu e pe gustul meu.

21didy9.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Cum zici tu, eu stiu ca prima data cand farurile tale au aparut pe un Golf, a fost pe 15 Septembrie 2009, cand a fost prezentat R20 care avea DRL cu led in bara. Nu te contrazic, poate nu stiu eu exact :)

Link către comentariu

Pana la urma daca tie iti place si te satisface...sanatate! Ce vorbim noi e doar de amorul artei. Pe mine unu nu m a convins setupul asta

Link către comentariu

Arata nasol…zici ca ai caramizi in portbagaj ; arata foarte frumos cum era inainte…" prea oem, prea ca la tara " ;

Link către comentariu

Nu imi place cum sta pe spate, parca sta pe oala, mai regleaza poate iese cum trebuie.

 

Referitor la faruri era bine daca puneau niste leduri de genul asta

 

post-6094-0-56044200-1427565795_thumb.jp

Link către comentariu

Nici mie nu imi place cum arata acum cu caramizi in portbagaj. Plus ca am stat aseara destul de mult la reglaj tocmai pentru a evita asa ceva. Loc de reglat in sus pe spate mai este.

 

Daca imi ofera cineva 900ron in secunda 2 e jos de pe masina :)).

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!