Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Pana in weekend este pe masina suspensia.

:offtopic: de unde l-ai luat? Caut si eu de ceva vreme...

Link către comentariu

Suspensia reglabila?

fk-shop.de. Am luat-o pentru ca era redusa considerabil. 

Link către comentariu

aaa, in quote apare doar scrisul nu si poza.

Darth e luat din magazinul lego din afi.

Link către comentariu

Multam. O sa le fac o vizita :D

Modificat de loghy
Link către comentariu

Cu suspensie fk e diferența e rigida pe drumurile rele îi naspa ....te doare inima de masina ...tre sa mergi ușor ...iar pe drumuri bune la viteza mare peste 160 cam topaie" nu lucrează mult și parcă ramai în aer ...în rest e ok ...

Link către comentariu

90% din cazuri merg cu 140kmh, asa ca sper sa nu fie probleme. Acum depinde daca drumurile rele sunt si cele obisnuite din Bucuresti cu denivelari, hopuri, limitatoare de viteza si ce se mai gaseste prin jungla urbana.

Link către comentariu

Prima incercare..prea low, o mai ridicam.

O sa vreau sa am 64cm de la aripa la sol trecand prin centrul jantei.

post-78960-14274716608771_thumb.jpg

Link către comentariu

Tapatalk vad ca pune poze stramb desi eu le aveam pe tel drepte.

 

Am facut reglajele sa fie dreapta in cele 4 colturi+- 2-3mm. Sigur ca trebuie reglajul final facut peste o saptamana. Acum parca e mai jos pe spate decat pe fata. 

 

Este o idee mai putin rafinata, mai dura, dar ma asteptam la mai rau. Prepare for the worst, hope for the best in cei 220 euro ai suspensiei.

Momentan nu aud zgomote in plus peste denivelari sau gropi, dar nu ma pot pronunta dupa 10km.

2a5nlao.jpg

Link către comentariu

Arata ca dracu'! Fix ca la mine.

Inainte era perfect sub aspect vizual pentru ca roata umplea perfect golul aripii. In fine, sper sa iti tina de cald sentimentul ca ai lasat-o mai jos.

Link către comentariu

Varianta finala n-am putut sa o surprind din lipsa de lumina, este mai ridicata.

Pe fata e ok, cu spatele am ceva dubii. Presimt ca va fi nevoie sa o mai ridic dupa ce se aseaza.

Reglajele pe spate oricum sunt mai dificile.

 

Celebrele specificatii 7.5 si ET51 vine foarte aproape de contraripa. 

 

@Gabi: Am bifat-o si pe asta. Daca nu imi place, dat jos si pus inapoi cea stock. 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

:)

Sper ca pana la urma sa o pastrezi si sa te faca sa te simti bine.

Link către comentariu

Eu unul nu mai vad rostul unei suspensii low pe o masina de zi cu zi. Niste arcuri -30 sunt compromisul perfect. Ori asa ori airride....cand e show sa fie show :d

Link către comentariu

Bara de R fara tot ca sa fie de R n-are farmec. 

Eu am luat suspensia pt ca a fost teribil de ieftina pt o reglabila care nu e ta-technix (e mai aproape de ta-technix decat de KW) si sa vad ce stie. Pe la -45mm o sa o tin in final. Again daca nu mi se pare de daily o dau jos si o vand.

Link către comentariu

Bara de R fara tot ca sa fie de R n-are farmec. 

 

 

Exact ca si farurile :)

Macar bara de R nu-ti coboara fata, cum e cea de R-line, asa ca nu pierzi nimic...

Link către comentariu

Ce e cu farurile? Majoritatea R-urilor sunt cu crom la interiorul farurilor. In cadrul unui pachet veneau cu negru.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Farurile alea fara DRL e clar ca cer o bara cu DRL in ea, cea de R

Sau nu esti de aceeasi parere? :)

Link către comentariu

Nu neaparat. De la inceput am vrut farurile fara led drl pt ca mi-a placut modelul. E varianta mai curata asta, varianta initiala pusa pe golf pana sa apara directiva cu drl-ul. Led-urile in far la G6 au fost retrofit de fabrica, nu conceput asa farul si se vede.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!